(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ТУРИ ПО УКРАЇНІ
СТАТТЯ "ЗОЛОЧІВСЬКИЙ ЗАМОК"

Попередником сучасного Золочева (Львівська область) можна вважати давньоруське місто Радече, що згадується в історичних джерелах з 1180 р. Радече зруйнували монголо-татари в XIII ст., а на його місці виник Золочів. Перша письмова згадка про Золочів зафіксована в 1423 р.

Офіційні памятники архітектури Золочева своїм походженням відносяться XV-VIII ст. Найстаріший з них - Золочівський двір (або боярський двір) - будівля, споруджена з каменю, побудована в XV ст. Вона служила резиденцією власника міста. Протягом досить таки тривалого часу господарі Золочева жили саме в ньому, тут же містився і міський арсенал.

Перлиною міста є Золочівський палац XVI ст. в центрі міста. Замок увійшов до туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини». Він побудований за образом цитаделі бастіонного типу, має вигляд чотирикутника, оточений високими валами і зберігся до сьогодні майже повністю. Спочатку в замку жили королі, потім там були казарми для австрійського війська, пізніше - суд і в'язниця. Польський король Ян III рідко залишався у Золочеві. Найчастіше він жив у Яворові та Варшаві. Але і Золочівський замок, хоча його основне призначення було фортифікаційне, мав всі ознаки королівської резиденції. Головним житловим приміщенням вважався двоповерховий ренесансний палац. Він був обладнаний новинкою для тодішньої Польщі - каналізацією. Шість туалетів збереглися до наших днів. Деякі з них мають досить оригінальну конструкцію - до унітазу підведено ринву з даху для змивання нечистот стічними водами до вигрібної ями. Під палацом розташовані льохи і підземелля. Поруч з Великим палацом розміщується крихітний Китайський палац - один з небагатьох в Європі. Там працює експозиція творів мистецтва східних культур. Якщо цікавитеся духами, то мандрівка до замку якраз для вас, оскільки тут живе привид короля.

Коли будете залишати Золочів, не забудьте спробувати місцеве морозиво, воно дешеве і смачне.

 

Золочів розташований в 62,4 км від Львова, 57,5 км від Тернополя, 98 км від Івано-Франківська.

Пропонуємо відвідати один з наших турів в Україну - , завдяки якому Ви зможете побувати в Золочеві і відвідати відомий на всю округу Золочівський замок у Львівській області.

Автор Юлія Skollibria

 

стаття про золочівський замок, стаття про золочів, цікава інформація про замки україни, цікаві місця львівщини, золочівський замок, цікава інформація про золочів, замки львівської області, замки львівської області, відомі замкові комплекси західної україни, чим відомий золочів, екскурсія по замках львівщини, тур в золочівський замок, екскурсія по замкам львівської області, цікаві місця західної україни, тури по львівщині, цікаві екскурсії в золочів, екскурсії в золочівський замок.

 

witch.hand