(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"ЗБАРАЖСЬКИЙ ЗАМОК"

 Збараж - це мальовниче місто в північній частині Тернопільської області, один з його районних центрів, який відноситься також до історичної області Волинь. Збараж є одним з найпопулярніших місць цього краю, він навіки закарбувався на героїчних сторінках історії України. За переказами, колись у Збаражі збиралися загони хоробрих добровольців, які захищали рідний край від завойовників. Тому містечко і почали називати Збаражем (Сбиражем, Збиражем, Збараш). Вперше про Збараж згадувалося в 1211 році в Галицько-Волинському літописі.Збаражский замок

Головною визначною пам'яткою і причиною, по якій щорічно Збараж приймає тисячі туристів не тільки з України, але і з інших країн світу, є Збаразький замок - шедевральна пам'ятка архітектури, з унікальною героїчною історією, яка крізь століття пронесла пам'ять про багатьох історичних подіях і людях, які впливали на долю України.

У 1393 році на місці давньоруської фортеці Новгород-Сіверський князь Дмитро Корибут побудував замок. Перший Збаразький замок існував 81 рік, за цей час він кілька разів змінював своїх власників, які вносили істотні зміни в його оборонну систему і зовнішній вигляд. Але в 1474 році замок був повністю зруйнований татарською ордою хана Айдора. Пізніше Збаразьку фортецю побудували заново, але в кінці XIX століття їй довелося знову зустрітися на полі бою з жорстокими татарськими військами. На цей раз замок був остаточно зруйнований.

У 3 км на схід виник новий Збараж. На початку XVII століття тут на замовлення князя Яреми Вишневецького був побудований новий замок з фортецею. Нова Збаразька фортеця стала видатною фортифікаційною спорудою, побудованою відомими і талановитими європейськими архітекторами за зовсім новими на той час технологіями.Збаражский замок

Події 1649 стали для Збаразького замку самими знаменним, оскільки саме під Збаражем відбувалися практично всі найголовніші події Визвольної війни козаків проти Речі Посполитої. Не витримуючи натиску військ гетьмана Богдана Хмельницького, поляки відступили трохи і закріпилися у Збаражі. Кілька тижнів тривала облога міста. Тільки після того, як в хід військових подій втрутився союзник гетьмана Хмельницького - кримський хан Іслам Гірей III. Він залишив гетьмана без вибору, пригрозивши тим, що якщо не припиняться військові дії, то він стане союзником Речі Посполитої. Таким чином гетьману Богдану Хмельницькому довелося підписати Зборівську угоду, абсолютно невигідну для нього. Після підписання цієї угоди Збаразький замок і все місто було звільнено.

У кривавій битві під Збаражем були поранені Данило Нечай, Іван Богун, загинули Морозенко та Бурляй, оспівані у відомих народних піснях. Скульптурні статуї цих героїв і бюст гетьмана Богдана Хмельницького розміщені як експонати музею в холі центрального споруди Збаразького замку.

Збаражский замокСам замок виконаний в архітектурному стилі ренесанс. Будівля замку двоповерхово. Вхід до неї підкреслює витончений балкон на кам'яних консолях. У ренесансному стилі побудовані також і одноповерхові каземати, які розміщувалися по всьому периметру двору.

На жаль, Збаразький замок не зміг повністю в первозданному вигляді зберегтися до наших днів, особливо після того, як генерал Бем відкрив в 1840 році на території замку цукровий завод. З цього моменту у Збаразькому замку почався занепад. Зараз будівля замку повністю відреставрована, хоча споруда з черепицею на даху і склопакетами мало нагадує неприступну фортецю. Але стародавні ворота, збереженастіна, зброяна стінахі т.д. - Все це виступає як нагадування про колишні героїчні часи.Збаражский замок

Збаразький замок має свою головну пам'ятку - це підземні галереї, по яких згідно з переказами, сам Ярема Вишневецький тікав від козаків Максима Кривоноса.

Крім замку-фортеці у Збаражі є ще кілька головних визначних пам'яток, які варто неодмінно відвідати - це Бернардинський монастир і церкваХриста Спасителя.

З кожним роком інтерес і популярність Збаража значно збільшується! Збараж - це невід'ємна частина туристичної карти України.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по україні, екскурсії по україні, збараж відпочинок, екскурсії до збаражу, збаражський замок, цікава інформація про збаражський замок, історія збаражского замка. 

witch.hand