(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ.
СТАТТЯ ПРО "ЗАМОК РІЧАРДА - ЛЕВИНЕ СЕРЦЕ"

Розташування Київ
Країна Україна Україна
Координати 50°27′35″ пн. ш. 30°30′57″ сх. д.
Архітектор Р. Марфельд
Дата початку спорудження 1902
Дата закінчення спорудження 1904
Адреса Андріївський узвіз, 15

Замок Річарда Левине Серце – саме так кияни називають химерний будинок на Андріївському узвозі, який був споруджений у стилі англійської готики на початку ХХ століття. Свою назву він отримав на честь мужнього й хороброго короля Річарда – одного з героїв знаменитого роману В. Скотта «Айвенго».

Замок збудували протягом 1902-1904 рр. на замовлення Дмитра Орлова, який хотів перетворити споруду на прибуткову скарбничку, збираючись здавати в оренду квартири у ній. Але в 1911 Орлова застрелили – і його овдовіла дружина продала будинок на аукціоні, щоб розплатитися з величезними боргами. Новий власник вирішив втілити в життя план Орлова, але люди відмовились орендувати будинок – їх лякали чутки про жахливі завивання і стогони, що лунали у стінах величезних приміщень. Ніхто не хотів мати справу з привидами, тому про дім на деякий час забули. Але згодом виявилось, що причиною дивовижних звуків послужила специфічна вентиляційна система і пічне опалення.

Згодом будинок став пристанищем для багатьох київських художників. У різний  час тут знаходились майстерні Івана Макушенка, Фотія Красицького, Григорія Дяченка та ін.. Власники будинку постійно змінювалися. Утвердження радянської влади призвело до того, що величні апартаменти були перетворені в перенаселені комуни. Після розпаду СРСР чимало зарубіжних інвесторів хотіли перетворити будинок в готель, але обставини завадили цьому.

Будинок збудований у вигляді старовинного замку на вершині гори Уздихальниці, овіяної літописними легендами. Він вражає своїми монументальними фасадами, оздобленими химерним сплетінням архітектурних елементів фортечних і замкових споруд (шпилями, баштами, зубчастими стінами). Лівий бік будинку завершується високою баштою з яскравими фортечними рисами.

Замок Річарда Левине Серце приваблює не тільки любителів легенд і шанувальників далеких часів, відомих своїми мужніми й хоробрими героями, але й цінителів краси архітектурних споруд. Окрім того, з гори Уздихальниці очам відкривається дивовижний краєвид, здатний вразити не тільки гостей столиці, але й корінного киянина. Ознайомитися з плануванням будинку можна в Музеї Однієї Вулиці. В цьому ж музеї знаходиться чимало фотографій будинку, а також численні експонати, зв’язані з активною мистецькою діяльністю кількох його власників.

Автор: Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

музеї києва, цікаві місця києва, екскурсії для дітей та школярів по києву, тури в київ, екскурсія до замку, тури по києву для дітей, цікаві музеї києва, що показати дітям у києві, куди повести дитину в києві.

witch.hand