(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ТУРИ В ЗАКАРПАТТЯ
СТАТТЯ: "ЗАМОК ПАЛАНОК"

Коли починаємо підїзджати до міста Мукачево (Україна) відразу впадає в око велична будівля на горі - Замок "Паланок". Привабливий і величний, височіє він над містом, відкритий всім вітрам, лише з одного боку оточений вулканічними Карпатами. Колишній вулкан, ґрунтове природне утворення, служить замку Паланок прекрасним та надійним фундаментом..

 В даний час, в Європі залишилося лише шість ідеально збережених замків, і один з них - мукачівський Замок «Паланок».

Назву свою замок набув завдяки частоколу - паланку, який разом з водяним ровом захищав замок ще на самому початку, коли він був дерев'яним, а не таким, як ми його знаємо зараз.

Точно невідомо коли почалося будівництво цього замку, але більшість експертів сходяться на думці, що перший камінь був закладений в 14 столітті. Проте, документи, що дійшли до наших днів, згадують цю твердиню ще в 11 столітті. З кожним новим резидентом, замок перебудовували і облагороджували під потреби власника. На сьогоднішній день площа замку складає не багато не мало - 14000 квадратних метрів. У ньому розташовується 130 кімнат, кожна з яких унікальна за своїм призначенням. Так само, як і в інших замках середньовіччя, в «Паланку» є підземні галереї ходів, які сполучають кімнати. Захистом замку служить рів, 164 гармати і безлісі схили, щоб супротивник не зміг зачаївшись пробратися на близьку відстань, стіни п'яти метрів шириною.

Історія ніби спеціально створила цей замок непереможним в чесному відкритому бою: навіть при бутності замку дерев'яним, в 1089 році, протягом 50 днів його штурмував половецький хан Кутешко, але безуспішно. У 1241 році шістидесятитисячна орда хана Батия двічі робила спроби до захоплення, і обидва рази зазнала краху. З 1396 року гарнізон замку витримав не одну облогу ворога.

Князь Федір Корятович і його родина, а так само їх наступні покоління жили в цьому замку близько 200 років (з 1396 по 1414рр.). Саме він на місці дерев'яного форту спорудив новий, кам'яний замок, і осів там. В цей же час був видовбаний в скелі 85-метровий колодязь, про який ходять у місцевих легенди.

І ось ця легенда: Робити колодязь в настільки непіддатливій гірській породі - нелегка праця. Допомогою б заручиться! І, подейкують, що Корятович вдався до угоди з чортом. Він йому - мішок золота, а чорт йому - колодязь! По руках, угода відбулася. Але, спочатку, каже князь, зроби колодязь, золото - потім. Чорт погодився, і зробив колодязь на славу. Вручив йому князь мішок, а в мішку золота – «кіт наплакав»! Від сили пару монет. Розсердився чорт, та стрибнув у колодязь, з тих пір завиває з самого його дна.

Під час правління трансільванських князів Ракоці (1633-1711 рр.). Замок був чи не найбільш укріпленим в центральній Європі. Чи жарт - вісім ліній оборони.

Так само, твердиня побувала і оплотом антигабсбурзького руху, який очолював син Ілони Зріні, князь Ференц Ракоці другий (в 1703 році). Тут же була столиця Трансільванії (1705), і в цей час там був навіть свій монетний двір.

Коли в всесвітньовідомій в'язниці Бастилії був штурм, «Паланок» взяв на себе роль політичної в'язниці для європейців. З 1796 по 1897 рік фортецю знову використовували в ролі темниці. За майже 120 років тут побувало більше 20-ти тисяч ув'язнених. З 1805-го по 1806-й рік ці стіни були захистом угорської Святої Корони, яку ховали від військ Наполеона.

За часів радянського союзу замок був школою механізаторів, школою для глав колгоспів, і навіть профтехучилищем. Зараз же тут розміщений історичний музей, який відкрився в 1960 році, а в колишніх казармах гарнізону розмістилися картинні галереї, художні салони і затишне кафе.

Як бачите, замок за свою історію змінив безліч облич, але завжди залишався неприступною і величною фортецею, що зберігає багато славних спогадів.  Це тільки сота частина цікавинок, які ви зможете почути відвідавши цей унікальний замок!

Автор Хоростовська Наталія (Aranrut)

ЗАМОВИТИ ТУРИ по УКРАЇНІ можна
044383 32 78 або 067 444 01 90 (або онлайн заявка)

Тури на День Незалежності > Тур Смачне Закарпаття :: Тур Закарпатський калейдоскоп :: Гранд тур в Закарпаття :: Автобусний тур Файні Карпати :: Бузький Гард - 5 чудо України :: Львівська симфонія :: Тур на Шацькі озера :: Дводенний тур в Тернопіль :: Тур в Почаїв на вихідні з Києва :: Одеса - це любов :: Екскурсія палацами Поділля :: Тур у Кременець :: Триденний екскурсійний тур в Чернівці з Києва :: Тур в Камянець - Подільський та Чернівці :: Регулярний автобусний тур в Полтаву

стаття про замок паланок, стаття про мукачівський замок, цікава інформація закарпаття, видатні місця закарпаття, цікаві місця закарпаття, екскурсії мукачево, закарпаття екскурсії, замок паланок, замки закарпаття, видатні замки україни, замки та фортеці україни, замок паланок в мукачево, мукачево замок, замок ілони зріні, закарпаття тур, цікава інформація про замок паланок, стаття про замки україни, цікаві місця україни.

witch.hand