(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"ЗАМОК ЛЮБАРТА"

 ЛуцкЛуцьк - сьогодні це центральне місто Волинської області і один з самих древніх міст всієї України, котрому вдалося крізь століття зберегти і пронести для своїх нащадків неповторний дух Середньовіччя. Луцьк є унікальним відображенням Європи з часів правління князів Олега, Любарта та Вітовта.

Згідно з історичними переказами, Луцьк був заснований в 1000 році. На наступний рік великий київськийкнязь Володимир побудував тут дерев'яну оборонну фортецю, яка довгий час була надійним захистом для жителів міста. Лиш одного разу фортеця не змогла встояти і втратила всі свої сильні оборонні здібності - це сталося під час чергового нападутатаро-монгольської орди у ХІІ столітті.

У середині XIV століття Волинь приєдналася до Великого князівства Литовського, а Луцьк став, у свою чергу, південною резиденцією литовських князів, а також останньою столицею Галицько-Волинського князівства. З цього періоду і почався період процвітання Луцька. У більшій частині він пов'язаний з князем Любартом-Дмитром Гедиміновича. Завдяки йому дерев'яні оборонні споруди замінили на цегляні, що кардинально змінило зовнішній вигляд фортифікаційних укріплень Луцька. Князем Любартом Гедиміновичем був споруджений кам'яний замок (Верхній замок), який на сьогоднішній день є візитною карткою Луцька.Замок Любарта

Спочатку було побудовано два замки - Окольний (замок з кількома оборонними вежами, на території якого проживала вища знать і духовенство міста) і Верхній. Останній зберігся і до нашого часу в прекрасному стані, тільки його тепер іменують Замком Любарта або Луцьким замком. А ось Окольському замку вціліти не вдалося. Єдине, що залишилося від нього - башта князів Чарторийських і руїни.

Верхній замок з самого спочатку грав дуже важливу роль в житті всього Галицько-Волинського князівства. На його території розміщувалися судові інстанції, органи законодавчої і виконавчої влади та інші. У центральній частині його двору розташовується соборна фортеця Івана Богослова, що збереглася ще з давньоруських часів. Замок поступово ставав також і духовним центром міста.Замок у Луцьку

Більше сорока років (1340-1384 рр..) Знадобилося будівельникам, для того щоб звести цей величний архітектурний шедевр. Пізніше замок неодноразово реставрували і добудовували. Таким, яким ми бачимо замок Любарта сьогодні, він став в 1542 році, коли остаточно завершилося його будівництво. Через такий тривалий період будівництва архітектура цієї споруди увібрала в себе елементи двох стилів - готики і ренесансу.

Спочатку на високій горі над Луцьком були побудовані три вежі: на західній стороні красувалася В'їзна вежа (башта Любарта), сьогодні над її воротами можна побачити старовинні замуровані ворота і вхід, на південно-східній стороні була Стирова башта (її назва походить від річки Стир, над якою височіла вежа), а на північній стороні звели Владичу вежу (фінансування вежі було за рахунок владики, що і спричинило таку назву). Потужні стіни з'єднували ці три вежі. За формою Замок Любарта став нагадувати трикутник, але це легко пояснювалося місцевим ландшафтом.Луцький замок

Сьогодні у Владичій вежі розташовується унікальний арсенал старовинної зброї та виставка дзвонів «Дзвони Волині, історія та сучасність». У вежі Любарта зараз відкрита виставка будівельної кераміки.

Як і личить кожній княжій резиденції, історія замку Любарта дуже захоплююча і цікава, а також пов'язана з іменами відомих історичних особистостей. У 1429 році в Луцькому замку проводився відомий з'їзд європейських ченців, на якому зібралися більше 15000 чоловік. Метою цього з'їзду було вирішення загального питання захисту від Османської імперії, а також об'єднання східної (православної) і західної (католицької) церков. Головні історичні постаті цього заходу: польський король Ягайло (через два роки після цього з'їзду він мав намір захопити Луцький замок), великий князь московський Василь ІІ, імператор німецькийСигізмунд, воєвода волоський, гросмейстер прусський, король датський, папський легат, візантійський посол і хан перекопський .

Замок ЛюбартаЗвичайно ж, така велична і старовинна архітектурна споруда, яка вже більше шести століть прикрашає столицю Волині, не може не мати своїх легенд. Із замком Любарта пов'язана одна сумна легенда. У Стировій вежі князь Любарт заточив норовливу красуню Оксану, яка не відповіла йому взаємністю і відмовилася вийти заміж за князя. Тоді князь Любарт віддав жорстокий наказ своїм воїнам зробити з дівчиною все, що захочуть, і вбити. Кажуть, що в замку неодноразово бачили привид жорстоко вбитої дівчини, і він зникне тільки після того, як знайде її каблучку, вкрадену одним з воїнів.

Після об'єднання Великого Литовського князівства і Польщі в єдину державу - Річ Посполиту (1569 р.), до складу якої увійшло і Волинське воєводство, а також у зв'язку з постійними релігійними зіткненнями між уніатами і православними, Луцьк поступово втрачає свою оборонну функцію і статус духовного центру Волинського краю.Фестиваль у Луцьку

Разом з іншими стародавніми пам'ятками архітектури з 1985 року Замок Любарта входить до складу історико-культурного заповідника «Старий Луцьк». На сьогоднішній день будівля Луцького замку повністю відреставрована і завжди відкрита для відвідувачів. Традиційно щороку в Замку Любарта проводиться фестиваль середньовічної культури під назвою «Меч Луцького замку». Фестиваль супроводжується театралізованою виставою, під час якоїна полі бою з мечами та списами мужньо борються доблесні лицарі, закуті в лати як у середньовічні часи, демонструючив поєдинках своє вміння володіти зброєю.

Неможливо побувати в Луцьку і не відвідати замок Любарта! Екскурсія в цей замок подарує кожному гостю міста масу незабутніх і приємних вражень. Передати словами красу і велич Луцького замку і атмосферу, яка витає в ньому, неможливо - свою історію кожному відвідувачу розкажуть стіни замку Любарта самостійно!

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по волині, тури на волинь, поїздка до луцька, луцьк, визначні місця луцька, замок у луцьку, цікава інформаціяпро луцький замок, історія замку любарта, замок любарта у луцьку, луцький замок, екскурсія до луцького замку тури по україні, тури в шацьк, волинь тур, туроператор по волині, тури на шацькі озера, екскурсії по волині і волинській області, тур по волині на вихідні, поїздка в україну, поїздка на волинь, що побачити на волині, цікаві тури по волині, тур по луцьку, тур по волині для іноземців, відпочинок на волині, де відпочити на волині, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand