(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ТУРИ ПО ЗАКАРПАТТЮ
СТАТТЯ "ХУСТСЬКИЙ ЗАМОК"

Кожен турист, який відвідує Закарпаття повинен рано чи пізно дійти у своїй екскурсії до огляду Хустського замку. Колись могутня фортифікаційна споруда, що кам’яним монолітом стояла на горі біля Хуста понад 700 років, зараз лежить в руїнах.

У 1090 році розпочалося будівництво угорського королівського замку, призначенням якого було захищати соляний шлях із Солотвина, а також прикордонні райони. Попри усю важливість подібної споруди, завершили її аж через 100 років, за правління короля Бели ІІІ.

У час свого розквіту, хустський замок був широко відомий серед іноземців, які часто описували його як фантастичну фортецю: «…схожий на фортецю Іскандер, тому що його висота вже сягає неба». Відомий турецький мандрівник Евлія Челебі так його описує:
«Житлові будівлі, повернуті вікнами на схід, здіймаються одна над одною. Дахи палаців вкриті кольоровою черепицею, дахи церков – залізом, хрести на них – з чистого золота і так сяють, що в того, хто дивиться на них, втомлюються очі і він змушений, з повагою до них, опускати погляд».

Історія замку надзвичайно цікава і складна, з моменті свого заснування він не раз переходив із рук в руки. З 1281 по 1321 рік замком володіє Галицько-Волинська держава, а після повернення замку у володіння Угорщини він неодноразово слугував подарунком іноземним принцам і королям, а у 1709 році в замку відбувався сейм прибічників Ференца Ракоці, трансільванського князя. Свого часу Хуст надзвичайно цікавив Ґабсбурґів, які постійно конфліктували через нього з семигородськими князями і турками. Останнім збройним конфліктом біля замку була виправа гарнізону проти татарської орди поблизу села Вишків.

Кінець замка як оборонної споруди був трагічним, хоча і надзвичайно поетичним – замок знищили блискавки під час бурі у 1766 році. Неприступна твердиня була знесена стихією, на лихо, одна з блискавок влучила в пороховий склад. Кілька разів робилися спроби відбудувати замок, однак зрештою цей намір визнали безнадійним. Остаточно гарнізон перевели до Мукачево за правління Марії-Терезії. Коли у 1798 році остання вціліла башта замку була пошкоджена бурею, місцева влада дала дозвіл розібрати її на каміння і будівельні запчастини, а вже через рік одну з фортифікаційних стін остаточно розібрали для побудови у Хусті католицької церкви.

Якщо вам трапиться оглядати хустський замок лише побіжно – не затримуйтесь для бесіди з місцевими жителями. Якщо ж у вас у запасі є кілька годин (а то й кілька днів) – запитайте когось із селян про історію цього замку. Якщо пощастить, - а щастить майже всім – то за келішком домашнього вина ви почуєте добрий десяток історій, які так чи інакше стосуватимуться цієї мальовничої місцини. Матимете прекрасну можливість почути розповіді про чорта, який горою прищемив собі хвоста, і від того місто, засноване на горі назвали Хустом (від місцевого «хвуст» - «хвіст»). Історіям про воєводу Хуста, опришка Пинтю, Ілька Липея не буде кінця.

Хуст – це місце старовини і історій, місце вина і сиру, місце, в якому оживають старі легенди. Місце, яке обов’язково потрібно побачити.

Автор Остап Українець

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тур по украине, туры по украине, тур в украине, туры в украине, тур в украину, туры в украину, украина тур, туроператор по украине, туркомпания в украине, украинские туры, украина экскурсии, многодневный тур по украине, тур по украине на выходные, поездка в украину, поездка в киев, куда поехать в украину, что посмотреть в украине, интерестные туры по украине, тур по киеву, обзорный тур по украине, тур по украине для иностранцев, отдых в украине, где отдохнуть в украине, тур віходного дня, турі по украине.

witch.hand