(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ЗАКРУТ ДУНАЮ

Закрут ДунаюЗакрут Дунаю - популярне місце відпочинку місцевих жителів Угорщини і туристів, які приїжджають сюди з різних країн. Містечко розташоване всього в 13 кілометрах від столиці Угорщини - Будапешту. Закрут Дунаю - це район в долині Карпатського Басейну, де напрямок річки Дунай вигинаючись, різко змінюється. Зелені долини з чарівними живописними видами, пагорби з м'якими обрисами, затишні старовинні містечка, які подібно ранковій росі, розсіяні по берегах Дунаю, поєднання культури, історії та різноманітних пам'яток архітектурного творіння – вся ця краса зібрана саме тут, в закруті Дунаю. Найвідомішими містами цього регіону є Вишеград, Сентендре, Естергом.

Естергом увібрав в себе чарівність і захоплюючу історію прибережного невеликого містечка. Це місто займає статус одного з найбільш історично значущих поселень Угорщини. Більш ніж 250 років він був столицею країни. Тут з'явився на світ король Іштван Святий, і тут же, в ХІ столітті його коронували. На сьогоднішній день місто є найголовнішим релігійним центром Угорщини.

Закрут ДунаюЗакрут ДунаюЗакрут Дунаю

До міста можна дістатися за допомогою теплохода і отримати масу незабутніх вражень. Адже для таких гостей відкриється мальовничий вид на величезну базиліку, яка примикає до руїн старовинного Королівського палацу. У даний час будівля служить Міським музеєм. Базиліка відома не лише своїми розмірами, а головне тим, що була центром поширення християнської віри і першим собором у всій Угорщині. З її купола можна споглядати чудовий, захоплюючий дух, панорамний вид на місто та річку Дунай. Храм має найбагатшу скарбницю угорських церковних пожитків. Він відомий вівтарною картинною святинею, яка зображує Успіння Богородиці. Вона є найбільшою і єдиною у своєму роді вівтарною іконою в усьому світі, яка виконана на полотні. Район Старого міста розташований нижче храму. Тут вимощені бруківкою мостові ведуть до пагорба, де знайшли собі прихильність ще кілька не менш цікавих міських музеїв. Поблизу базиліки знаходиться міст Марії-Валерії, він з'єднує сусіднє місто Штурново (словацьке місто) і власне Естергом.

Закрут ДунаюНа роздоллі Закруту Дунаю розташоване місто Вишеград. Головною визначною пам'яткою є цитадель, зведена у ХІІІ столітті на вершині пагорба і старовинний, споруджений у XVI столітті королівський палац у підніжжя. Пік розквіту міста Вишеград припадає на період правління короля Матяша, який правив в епоху Відродження. Гості, яким випав шанс відвідати палац, вважали його земним раєм. Але, на жаль, за допомогою найпотужнішою фортифікаційної системи, місто так і не уникнуло турецького вторгнення, яке прогриміло в XVI столітті. Реставраційно-оновлювальні роботи почали лише в ХІХ столітті, які продовжуються і до тепер. Вежа Шаламона є одним з найважливіших архітектурних споруд Вишеградського палацу, колись вона використовувалася як в'язниця. А самим легендарним і іменитим її в’язнем був граф Дракула. У наш час у цьому будинку розмістився музей імені короля Матяша.

Сентендре - місто, що прозвали перлиною Закруту Дунаю. Це надзвичайне купецьке містечко з особливою чарівністю і колоритом, що розташувалося на схилах Медьє Пешта. Він характерний червоними черепичними дахами, маленькими площами і вуличками з бруківкою, яскравою розмальованими будиночками і на їх тлі досить скромними церквами. Все це складає картину казкового містечка середньовіччя. Саме в середині століття основне населення міста було - сербські біженці, вони і привнесли свою частку в загальне обличчя міста, де присутня балканська атмосфера і відсутня впорядкованість. Безліч сербських церков становлять невід'ємну частину архітектурного утримання міста. Сентендре славиться своєю різноманітною культурним життям, адже в ХХ столітті місто стало цікавий скульпторам, художникам та іншим людям мистецтва, що породило надзвичайну атмосферу. Безліч музеїв, художніх галерей зібрало у себе це затишний містечка і розбавив їх творчими майстернями та сувенірними крамницями.Danube Bend

Дуже цікавою туристи знаходять екскурсію в Музей марципанів. Перший поверх даного музею представлений кондитерської та магазином, а на другому, можна ознайомитися з дивовижною і незвичайною колекцією виробів художнього сенсу з марципанів. Тут же під час екскурсії можна пізнати майстерність і процес приготування популярного ласощів.

У 1993 році в Сентендре був відкритий музей вин під назвою «Лабіринт». Тут Вам проведуть екскурс в історію та традиції виноробства і, звичайно ж, унікальна можливість дегустації найвишуканіших сортів цього продукту.

Так як Сентендре розташований поблизу столиці Угорщини, то він є «містом відпочинку» серед столичних жителів, де завжди приємно, комфортно і цікаво провести уїк -енд.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

курорти угорщини, міста угорщини, закрут дунаю, відомий район угорщини - закрут дунаю, міста в закруті дунаю, визначні місця в закруті дунаю, цікаві екскурсії по містам угорщини.

witch.hand