(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 


Загальна інформація про Туречину


Туреччина - це найпопулярніший масовий напрямок в туризмі. Туреччина - країна великих цивілізацій, які залишили після себе крім засніжених гір, теплого моря і ласкавого клімату таку кількість архітектурних пам'яток, що весь Євросоюз може заздрісно видихнути. До того ж, відпочивати там взимку чи не приємніше, ніж влітку, не так спекотно (а при екскурсійних поїздках по містах і селах спекотної Туреччини це важливо). Столиця - Анкара (Ankara), великі міста: Стамбул, Ізмір, Адана, Бурса. Країна омивається чотирма морями: на півночі - Чорним, на заході - Мармуровим і Егейським, на півдні - Середземним. На більшій частині території країни простягаються гірські хребти і плато. Населення - 69 млн. Це держава з неповторною і, здебільшого, не займаною природою. Смарагдові моря, нескінченні золоті пляжі, ніжне сонце, порослі величними соснами гірські вершини, стрімкі річкові потоки і водоспади і, звичайно ж, Памуккале - унікальний місце на нашій планеті. Туреччина - це райський куточок на Землі, де найбагатша культура, закріплена глибокими національними традиціями, гостинні і мудрі люди, доброзичливо усміхнені і готові завжди прийти на допомогу. Вона не має собі рівних у світі за різноманітністю блюд, «приправлена» неповторною мелодією, легендами і східними казками, закохує в себе, закликаючи Ваше серце знову і знову побачити цей дивовижний край.

Державна мова: турецька
Населення: близько 76,8 млн. чоловік
Релігія: іслам
Телефонний код Туреччини - 90
Грошова одиниця: Турецька ліра (TRY), 1 TRY= 100 Куруш, 1 USD≅1,48 TRY, 1 EUR≅2,1 TRY
Віза: 30 USD
Вартість «стандартної» вечері: у кафе близько10 USD, в ресторані - від 20 USD
Чайові: ~ 10% від суми замовлення
Оренда авто за добу: від 40 USDна добу

Курорти літнього пляжного сезону
Анталійське узбережжя: Анталія, Кемер, Каш, Олімпос, Белек, Сіде, Аланія, острів Кекова
Егейське узбережжя: Мармаріс, Ічмелер, Фетхіє, Бодрум, Кушадаси

Віза
Для громадян України діє спрощений режим - віза до Туреччини оформляється в будь-якому пункті в'їзду в країну.

Митниця
Ввезення будь-якої валюти до Туреччини необмежене, суми від 5000 USD потрібно вказувати в митній декларації. Турецькі ліри можна ввозити в країну в необмеженій кількості, але вивозити тільки в сумі, що не перевищує еквівалент 100 USD.
Дозволено безмитне ввезення 400 сигарет або 50 сигар або 200 г тютюну, 1 кг кави, косметики, парфумерії та продуктів харчування - в межах особистих потреб. Заборонено ввезення наркотиків, наркотичних ліків, зброї (члени спортивно-мисливських клубів з відповідними документами можуть провезти одну ненарізну рушницю та 100 патронів до нього). Заборонено вивіз зброї, боєприпасів, антикваріату і наркотиків.

Просимо звернути увагу, що в даний час в Туреччині введені обмеження на провезення рідин у ручного багажа на борту літака. Вся рідина, яку ви спробуєте провести в ручному багажі, буде конфіскована під час посадки в літак (виключення стандартні - рідина у флаконах до 100 мл повинна бути упакована в спеціальні пакети, загальний обсяг не більше 1 літра). Товари, куплені в аеропорту Анталії і не запаковані в поліетиленовий пакет також можуть бути конфісковані. Особливу увагу просимо звернути на цей факт при покупці різних масел і інших рідин в магазині, розташованому на першому поверсі терміналу AYT-2, а також в деяких магазинах Duty Free, в яких відсутні машинки для запечатування пакетів.
Порада: всю рідину, по можливості, здавати в багаж.

Клімат в різних регіонах країни розрізняється дуже помітно. У Стамбулі він помірний, середня температура взимку +4 ° C, влітку +27 ° C. На Анталійському узбережжі переважає середземноморський клімат з середніми температурами +9 ° C взимку і +29 ° C влітку. Найкращий час для відпочинку на гірськолижних курортах - період з середини грудня до середини квітня.

Пляжі. На турецькому узбережжі можна знайти пляжі чи не всіх видів - це і піщані пляжі Белека і Сіде, і кам'янисті бухти Кемера і Анталії. На пляжах Егейського моря переважає галька. Майже ста пляжам Туреччини привласнені «блакитні прапори».

Туреччина - країна для шопоголіків. У курортних містах Туреччини відкрито безліч магазинів, де можна провести чимало часу, копирсаючисьу величезних купах одягу, взуття та аксесуарів.

Магазини працюють з 9:00 до 21:00, але в курортних районах, де туристи виходять на прогулянку тільки після восьмої вечора, коли спадає денна спека, фіксованих годин роботи не існує. Часто магазинчики працюють до першої години або двох ночі.

Що можна подивитися
Найбільше пам'яток в Стамбулі - в районі Султанахмет: палац Топкапи (перший палац султанів, колишня резиденція Османської імперії), собор Айя-Софія (церква Святої Премудрості), Блакитна мечеть (Султанахмед, перша в світі мечеть із шістьма мінаретами), Цистерна Базиліка ( Йеребатан-сарай, підземне сховище води), площа Ахмедіє. У районі «нового міста» обов'язково варто подивитися палац Долмабахче і знаменитий Босфорську міст.

Каппадокія - область у Центральній Анатолії, одне з найбільш відвідуваних місць в Туреччині. Невшехір - адміністративний центр Каппадокії, його основні визначні пам'ятки відносяться до сельджукськогоі османськогоперіодам: цитадель, мечеті, духовне училище і музей. У 8 км від Невшехір розташоване містечко Чад з висіченими в м'якому туфі стародавніми житлами і довгими лабіринтами.

Гереме - село, розташоване в 10 км від Невшехір. Головна тутешня визначна пам'ятка - музей під відкритим небом, що включає в себе близько 30 печерних церков (у зв'язку з реставраційними роботами доступ відкритий лише в сім з них). По дорозі до музею можна оглянути скельні гробниці дохристиянських часів і церква Ортамахалле.

Ущелина Іхлара - одне з найгарніших місць в Каппадокії, яке варто відвідати. Вона розташована в 75 км від Невшехір, його протяжність приблизно 10 км, а глибина - 80 м. На обох схилах каньйону розташувалося близько сотні висічених в скелях церков.

Дерінкую і Каймакли - самі великі і відомі підземні міста Каппадокії. Там до сьогодні функціонують стародавні вентиляційні шахти, а тунелі і зали добре освітлені. У місті Дерінкую свого часу могло жити до 20 000 чоловік. Його вісім «поверхів» відкриті сьогодні для відвідувачів, причому самий нижній з них знаходиться на глибині 54 м. Місто Каймакли багато в чому схожий на Дерінкую, але має менші розміри - принаймні, поки що археологами розкопано лише п'ять поверхів цього підземного притулку.

Куди зателефонувати:
Посольство Турецької Республіки в Україні. Адреса: м.Київ, ул.Арсенальна, 18. Телефон: (+38 044) 281-07-50, 281-07-51. Факс: (+38 044) 285-64-23.
Посольство України в Анкарі: +90 (312) 440-52-89.
Посольство України в Стамбулі: +90 (212) 662-25-41.
Поліція: 155,
Швидка допомога: 112,
Пожежна охорона: 110,
Довідкова (телефони): 118,
Дорожня поліція: 154
Телефонний код Стамбула - 212 для європейської частини і 216 для азіатськоъ частини при дзвінках з інших частин країни і з-за кордону, Анкара - 312, Анталья - 242, Бодрум і Мармарис - 252, Ізмір і Кушадаси - 256.

witch.hand