(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 


Загальна інформація про ЧорногоріюЧорногорія - це унікальна країна, де Ви можете знайти усі умови для безтурботного відпочинку: величні гори, річки з прозорою водою, блакитні озера, найчистіші простори Адріатичного моря і багатокілометрові чудові пляжів, на яких регулярно відпочивають багато світових знаменитостей.

У 1991 році Чорногорія була проголошена країною чистої, незайманої і захищеної природи, і це відповідає дійсності. У цій прекрасній країні саме чисте море, а вода настільки прозора, що морське дно видно навіть на глибині 50 метрів. У Чорногорії незабутні пляжі, дивовижно красиве Скадарське озеро, що славиться своїми монастирями і великою кількістю дуже смачної риби, тут знаходиться другий у світі за величиною каньйон на річці Тара, який має статус національного парку.

Столицею Чорногорії, за Конституцією країни, є Цетиньє, а адміністративним центром - Подгоріца.
Населення - 672,2 тис. осіб (2009)
Етнічний склад: чорногорці - 43%; серби - 32%; боснійці - 8%; албанці - 5%; інші (хорвати, араби, росіяни, цигани та ін) - 12%.
Релігія: православ’я - 74,24%, іслам - 17,74%, католицизм (римо-католики) - 3,54%
Мови: офіційним вважають - сербська (так само часто використовуються албанська, хорватська і боснійська мови)
Валюта - Євро
1 Є = 100 центів, металеві гроші 1, 2, 5, 10, 20, 50 центів і 1 і 2 Євро

Природа і географія
Республіка Чорногорія територіально розташована в південній частині Європи, на Балканському півострові. На південному-сході країна межує з Албанією, західними сусідами є - Хорватія, Боснія і Герцеговина. На півдні барвиста Чорногорія Адріатичним морем відділена від Італії.

Високі гори покривають різноманітний рослинний світ - на цих територіях розповсюджені й акації, і оливкові, і хвойні дерева. А під час заходу, коли сонце майже зайшло за обрій, гори здаються чорними. Саме через це, чудову маленьку європейську країну і прозвали Монтенегро. По-російськи, це звучить як Чорногорія.

Найвищою гірською вершиною Чорногорії є Боботов кук (висотою 2522м.), Що знаходиться в гірському масиві Дурмітор. Найглибша ущелина країни - каньйон річки Тари (глибиною - 1300м.), найбільше озеро - Скадарське (391 кв.км.), найбільша бухта - Бококоторськую затоку.

Клімат Чорногорії
Чорногорію з легкістю можна зарахувати до регіону з ідеальними умовами для туризму: незаймана природа, чудові ландшафти гірських масивів, більше 73 км найчистіших піщаних, галькових і штучних пляжів. Сезон для купання в цих краях триває з середини травня до кінця жовтня. Близько восьми місяців в році середня температура повітря складає 27 градусів. У літній період середня температура води буває приблизно такою ж.

Клімат Чорногорії, в основному, залежить від рельєфу: якщо на узбережжі переважає середземноморський клімат, то в частині передгір’я, на відстані в кілька кілометрів по прямій від берега моря, панує континентальний. Всього на території країни виділяють чотири кліматичних зони, які в основному збігаються з геоморфологічними областями - примор’я, скелясті плоскогір’я, рівнина і високогір’я.

Віза
Громадянам України віза не потрібна на термін перебування на території Чорногорії до 30 днів, але тільки за наявності одного з перерахованих далі документів: туристичного ваучера, ділового запрошення від фірми, зареєстрованої у Сербії або Чорногорії, запрошення від приватної особи, що має бути завіреним в органі місцевого самоврядування або ж у суді. Термін дії закордонного паспорта до закінчення поїздки повинен бути не менше 6 місяців.

Митниця
Для іноземців дозволяється ввозити і вивозити необмежену кількість іноземної валюти на територію країни, задекларовану при в’їзді. Заборонено вивіз без спеціального дозволу, предметів та речей, що мають історичну і художню цінність. Дозволено безмитне ввезення до Чорногорії: сигарет - 200 шт. або сигар - 50 шт., або тютюну - 250 г; вина - 2 л, міцних алкогольних напоїв - 1 л.

Транспорт
Авіа. У Чорногорії знаходяться два міжнародні аеропорти, один в Подгориці, а другий в Тіват. Деякі рейси здійснюють свої польоти через аеропорт в Дубровнику, проте добиратися звідти до курортних міст досить важко.
Поїзд. Залізницею до Чорногорії можливо дістатися через Белград, а далі в Нові-Сад і Суботіцу. У самій країні мандрівки на потязі не зручні. На це вплинули особливості рельєфу (гори), що стали причиною не повної міри розвитку залізничного транспорту. У разі поїздок залізницею, краще заздалегідь резервувати квитки.
Автомобіль. Великий плюс у тому, що українцям в Чорногорії поки можна їздити з правами національного зразка, хоча для деяких жителів Європи при перетині кордону на особистому автомобілі необхідно мати при собі міжнародне посвідчення водія. При подорожі на автомобілі обов’язковим є наявність страхування, яке купують на території України або при перетині кордону. Купуючи страховий поліс на кордоні, його вартість може обійтися Вам дорожче, тому про це треба подбати заздалегідь. Порушникам правил дорожнього руху доведеться неабияк спустошити свою кишеню, так як штрафи тут пристойного рівня, а стежать за порядком дуже принципові поліцейські.
Автобуси. Автобусні перевезення Чорногорії здивують Вас своєю різноманітністю, так як подорожі такого типу забезпечують десятки великих європейських компаній і безліч місцевих перевізників.

Важливі телефони:
Поліція - 92, з мобільного 122
Пожежна безпека - 93
Швидка допомога - 94
Допомога на автошляхах - 1987

Посольство Сербії та Чорногорії в Україні
Канцелярія: м. Київ, вул. Волоська, 4; Тел.: (044) 416-6060, 417-5510
Факс: (044) 416-6047

Посольство України в Сербії та Чорногорії
Srbijai, g.Beograd 11000, Bulevar Oslobođenja 87
Теl (8 10 381 11) 39 78 987
Fax: (8 10 381 11) 39 78 998
E-mail: emb_sru@mfa.gov.ua, office@ukrembassy.org.yu
http://www.ukrembassy.org.yu/, http://www.mfa.gov.ua/serbia/
Режим роботи: 08:00 – 17:00 (пн-пт)

witch.hand