(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

Загальна інформація про Бразилію

       Офіційна назва - Федеративна Республіка Бразилія.

      Державний устрій - президентська федеративна республіка.

      Географічне розташування - розташована у центрі Південної Америки, займає майже половину континенту.
      Бразилія - найбільша за площею і чисельністю населення держава Південної Америки. На півночі межує із заморським департаментом Франції Гвіаною (довжина кордону - 673 км), Сурінамом (597 км), Гайаною (1119 км), Венесуелою (2200 км) і Колумбією (1643 км); на заході - з Перу (1560 км); на південному заході - з Болівією (3400 км), Парагваєм (1290 км), Аргентиною (1224 км) і Уругваєм (985 км). На сході Бразилія омивається Атлантичним океаном.

      Загальна протяжність кордону - 14691 км. Довжина берегової лінії від кордону з Гвіаною до кордону з Уругваєм - 6840 км.

      Площа території - 8,5 млн. кв. км.

      Найвища вершина - Ла-Неблина на північному заході (3014 м).

      Адміністративно-територіальний розподіл - 26 штатів і 1 федеральний округ, де розташована столиця.

      Столиця - Бразиліа.

      Населення - 201,1 млн (по оцінкам на червень 2010року, що відносить країну на 5-те місце по світу).

      Найбільші міста: Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро, Салвадор, Белу-Орізонті, Форталеза.

      Державна мова - португальська. Поширені також англійська, німецька, італійська.

      Віросповідання - католицизм. Католики становлять- 89% населення (багато католиків африканського походження дотримуються також культу "кандомбле"), є протестанти (лютерани, методисти) й іудеї.

      Релігія. Близько 80% населення Бразилії - католики. Велика частина іншого населення сповідає протестантство. Незначну частину складають іудеї, мусульмани й буддисти. Збереглися африканські культи, зокрема, кандомбле.

      Грошова одиниця - бразильський реал.

      Державний прапор - прийнятий в 1992. Являє собою прямокутне полотнище зеленого кольору, на якому у вигляді кола блакитного кольору зображена частина неба над Ріо-де-Жанейро із сузір'ям Південний хрест, вписаним у паралелограм жовтого кольору. Коло перетинає смуга білого кольору з девізом: "Порядок і прогрес".
      Національними Бразильськими кольорами є жовтий і зелений. Згідно з першими декретами про незалежність і державні символи Бразилії, зелений колір означає весну, жовтий - золото. Малюнок прапора створений в 1889 р. Концепцію малюнка запропонував професор Тексира Мендес. Розташування зірок у блакитному колі відповідає положенню, яке ці зірки займали у ніч на 15 листопада 1889 р.

      Державний герб - сяюча п`ятипроменева зірка зеленого і золотого кольорів, з червоною облямівкою, у центрі якої, на круглому блакитному полі, п'ять срібних зірок - сузір'я Південного Хреста. Поле оточене блакитною облямівкою з двадцятьма шістьма (число міняється відповідно до числа бразильских штатів) срібними зірками. За зіркою розташовується меч, рукоятка якого видна у нижній частині герба, зірка оточена вінком з оливкових гілок.

      Членство у міжнародних організаціях - СОТ, МБРР, МВФ, МФЧХ, ООН, ОАД та інші.

      Домен - .br. 
 

witch.hand