(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"БОТАНІЧНИЙ ЗАКАЗНИК "ВОРОТНІВ"

ВоротнівВтомившись від постійної метушні, турбот, роботи, скаженого міського ритму, багатьом хочеться просто відпочити і насолодитися красою природи, при цьому відновити також свої фізичні і духовні сили. Куди в такому випадку відправитися, якщо навіть міські парки і сквери, а особливо в теплу пору року, настільки переповнені народом і галасливими літніми кафе, що про тихий і спокійний відпочинок залишається тільки мріяти? На щастя, для прекрасного рекреаційного відпочинку на Україні є багато місць. Одним з кращих є Волинь з великою кількістю заповідних територій, що досі зберігають невинну красу природи. За це Волинь часто називають «українською Швейцарією».

Ботанічний заказник воротнівВідмінним варіантом для спокійного рекреаційного відпочинку стане поїздка в ботанічний заказник «Воротнів», що знаходиться в 17 км від Луцька. Ботанічний заказник «Воротнів» - це територія, площею 600 га, заселена старовинним дубово-грабовим лісом з домішками берези, сосни, вільхи, осики, ялини. Майже половина зелених насаджень черешчатого дуба має вік більше 110 років, є також і дуби віком 170 років. Середній вік сосни звичайної в цьому заказнику - приблизно 80 років. Головною визначною пам'яткою цього унікального дубово-грабового лісу є 240 річний дуб, довжина обхвату якого 10 метрів. На в'їзді до заказника він велично зустрічає кожного відвідувача.

З метою зберегти первозданну красу цього лісу на території урочища «Воротнів» в 1978 році був створений однойменний ботанічний заказник. У зв'язку з тим, що паростки дубів не можуть самостійно прижитися серед такої кількості старих дерев, на допомогу в збереженні природи прийшли люди. Зараз на території заказника за абсолютно унікальною для України французькою технологією (вона передбачає вирощування саджанців дуба із закритою кореневою системою в спеціальних контейнерах) проводиться дуже активне омолодження деревостану на території заказника. На сьогоднішній день висаджено вже близько 30 га молодняку.

У ботанічному заказнику «Воротнів» дуже багатий рослинний світ. Представлений він 900 видами різних рослин, багато з яких - представники кращих парків Німеччини, Австрії, Польщі та Північної Америки. Велика кількість представників флори заказника занесено до Червоної книги. Не менш різноманітна і фауна ботанічного заказника «Воротнів» - борсуки, лисиці, вовки, ласки, вальдшнепи, корольки, сорокопуди, дрозди та інші.

Красу заказника доповнює також каскад з п'яти ставків у центрі лісу, які наповнюються водами численних джерел і річки Зеленьки. Один з найбільших ставків - Холодний колодязь - має глибину більше 30 м.

З зв'язку з тим, що заказник розташований поблизу до населених пунктів, дуже сильно страждає його екосистема - це тягне зміну видів рослин, а деякі зовсім зникають. Тому тут підвищені вимоги до туристів - на території заказника заборонено самовільно влаштовувати пікніки, збирати лікарські трави, ягоди та гриби. Але відпочинок в заказнику не обмежується пішими або велосипедними прогулянками. Для туристів тут організовані місця зі столиками біля ставка поруч з лісом.воротнів

Неможливо передати ні фотографіями, ні словами красу ботанічного заказника «Воротнів». Все це краще побачити на власні очі. Місцеві ландшафти чарували і кіношників, що зняли тут фільм «Сліпий музикант», відомих людей (Едіта П'єха, Людмила Зикіна та інші), гостей з далеких країн.

Якщо Ви плануєте екскурсійні тури на Волинь, обов'язково відвідайте ботанічний заказник «Воротнів» - маленьку частину волинської Швейцарії.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

Воротнів, поїздка в Воротнів, ботанічний заказник Воротнів, ботанічні заказники на Волині, цікава стаття про ботанічний заказник Воротнів, тури по Волині, тури на волинь, тури по Україні, тури в Шацьк, волинь тур, туроператор по Волині, тури на шацькі озера, екскурсії по Волині та Волинської області, тур по Волині на вихідні, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand