(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ВОРОНЦОВСЬКИЙ МАЯК

Воронцовський маяк Воронцовський маяк в Одесі - це не просто один з найважливіших морських об'єктів в порту, але і чергова пам'ятка Південної Пальміри. Розташовується Воронцовський маяк в Одеському морському порту, на краю Рейдового (а раніше Карантинного) молу. Саме Воронцовський маяк зустрічає першим всі судна, що входять в Одеський порт, і останнім їх проводжає.

Історія існування Воронцовського маяка починається з 1815 року, згідно з якою простежуються так звані «династичні» зміни. Змінювалися Воронцовські маякові вогні й маяки, з кожними перебудовами вони видозмінювалися, вдосконалювалися.

Отже, в 1815 році в Одесі з'явився перший маяк. Але побудований він був не на нинішньому місці, а ближче до самого міста, на мисі Великого Фонтану. Карантинний мол поступово все більше і більше подовжувався, тим самим віддаляючись на більшу відстань від берега Одеси. У зв'язку з цим необхідно було переміщати і маяк. Перший Воронцовський маяк був зроблений з дерева. Закладений він був ще при генерал-майорі Кобле, а добудували маяк вже при світлійшому князю генерал-губернаторові Воронцові. Урочисте відкриття маяка відбулося 6 грудня 1827року, в мить краснословні одесити придумали йому назву «Воронцовський».Воронцовський маяк

Назва маяка збереглася і до наших днів, не дивлячись на всі видозміни, які він пережив. Ініціатором будівництва в 1845 році першого стаціонарного маяка на Карантинному молу був відомий російський флотоводець, якого ми всі знаємо як першовідкривача Антарктиди, Михайла Лазарєва. У 1863 році тут з'явився новий маяк, який був першим чавунним Воронцовським маяком. Після цього всі наступні маяки були також чавунними. Наступна реконструкція Воронцовського маяка відбулася в 1888 році. Цей маяк зміг простояти без змін до початку Великої Вітчизняної війни, коли в 1941 році відбувся штурм Одеси. На той час цей маяк був досить великоюспорудою, висота якої досягала сімнадцяти метрів. Маяк був виконаний у формі чавунної вежі, яка звужувалася ближче до верху, він мав також французьку освітлювальну систему. Однією з головних особливостей того часу, якими володів Воронцовський маяк, були приміщення для варти, яка охороняла цю споруду. Хоча за спогадами Корнія Чуковського, приміщення для варти були більше схожі на «саму, що ні на є злиденну конуру з вузьким ліжком і перевернутим ящиком замість столу».

Воронцовський маяк Як уже згадувалося, цей маяк не зміг пережити трагічні події Великої Вітчизняної війни. Під час штурму Одеси 15 вересня 1941 року командування радянською армією наказало підірвати Воронцовський маяк, для того щоб фашисти не змогли здійснити обстріл Одеського порту. Німці, які розташовувалися в Чабанці, коли бачили червоне світло Воронцовського маяка, мали чудову можливість для бомбардування Одеси, але використовувати цю можливість вони так і не змогли.

Після війни почалася реставрація Воронцовського маяка, і новий маяк, той, який і досі зустрічає і проводжає судна в Одеському порту, з'явився в 1954 році. Білосніжний красень, який стоїть на закінченні Рейдового молу, був побудований вже не в конусоподібній формі, а в циліндричній. Нова витончена маячна архітектура не менш красиво, ніж попередня, вписується в мальовничий морський пейзаж, який відкривається перед моряками, що довгий час борознили морські простори. Особливо прекрасно Воронцовський маяк виглядає в ясну сонячну погоду.

Віддаючи данину одеським традиціям, новий маяк також назвали Воронцовским. Висота його, порівняно з попередником, значно збільшилася, і досягає тепер 26 метрів. Чавунна вежа Воронцовського маяка відлита на Кронштадському судноремонтному заводі. Воронцовський маяк Після заходу сонця на вершині Воронцовського маяка спалахує червоний вогник - це його, так зване, «Штатне світло», яке видно на відстані 15 миль від берега. Горить Воронцовський маяк наступним чином: спочатку три короткі спалахи, інтервал між якими лише півтори секунди, потім йде темний інтервал, а далі знову три спалахи червоного кольору. Під час нічного туману на маяку включається сирена, яка має цікаву назву - наутофон. На сьогоднішній день Воронцовський маяк забезпечений всією необхідною звуковою, радіо і світловою сигнальною апаратурою.

Навколо Воронцовського маяка вирує дуже романтична атмосфера. Її створюють висока біла башта, червоне світло маяка, круті сходи, які йдуть безпосередньо до моря, чорні огороджувальні ланцюга. Воронцовський маяк - це одна з найпопулярніших визначних пам'яток Одеси, якою захоплюються багато поколінь жителів цього міста. Воронцовський маяк - це місце, біля якого побував кожен одесит, а деякі з них навіть тут примудрилися зробити пропозиції руки і серця. Ну, а якщо Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію про Воронцовському маяку, то Вам найкраще його спочатку побачити на власні очі, а потім поспілкуватися з одеськими моряками, для яких світ цього маяка - це саме довгоочікуванеі святе видовище.

Тури в Одесу > Одеса - це любов :: Екскурсії по Одесі :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

Статті про Одесу та Одеську область > Тури в Одесу :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

тури по Україні, тури в одесу, відпочинок в одесі, екскурсія в одесі, пам'ятки одеси, пам'ятки в одесі, пам'ятники одеси, одеський морський порт, морський порт в одесі, пам'ятки в одеському морському порту, Воронцовський маяк, цікава стаття про Воронцовський маяк в Одесі, Воронцовський маяк в одесі, що можна побачити в одесі, цікава стаття про одеський морський порт, тури та екскурсії в Одесу, вихідні в одесі, поїздка в Одесу з Києва.

witch.hand