(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ ВІДПОЧИНОК У КРИМУ.
СТАТТЯ: "ВОРОНЦОВСЬКИЙ ПАЛАЦ".

Кожна людина, яка хоча б один раз відвідала затишні куточки кримського узбережжя, завжди знайде, що розповісти про його красу, поділитися враженнями від побаченого. Але особливі враження, які нелегко передати словами, у тих мандрівників, яким вдалося побачити шикарні кримські палаци. Їм можна просто позаздрити!.. Лише малою частиною тих незабутніх і вражаючих спогадів, що залишаються назавжди в пам'яті людей, яким пощастило пройтися по розкішним залам цих замків, є просторі кімнати, величезні парки з багатою флорою, гігантські і прекрасні у своїй досконалості вежі, що зберігають у собі важку працю багатьох людей ...

Кримські палаци наповнені неповторною красою і витонченістю, тому вони вже багато років привертають до себе все більше і більше глядачів. Одним з таких гордих і величних чудес кримського узбережжя є Воронцовський палац в Алупці (іноді його називають Алупкінський палац). Він розташувався в самому серці цього невеликого містечка, серед буйства зелені і гір, ставши невід'ємною частиною рельєфу цієї місцевості. Запитаєте, чому саме рельєфу? Багато людей, дивлячись на величні вежі та стіни Воронцовського палацу, кажуть, що силует будівлі має якесь незрозумілу, але чітку схожість з обрисом Кримських гір на фоні палацу.
Воронцовський палац призначався для вельми відомої і шанованої персони - графа Михайла Семеновича Воронцова, генерал-губернатора Новоросійського краю на той час. Палац мав служити літньою резиденцією графа, який вніс вагомий внесок у розвиток багатьох галузей - виноробства, виноградарства, тютюнництва і багатьох інших, чим забезпечив собі фінансове процвітання. Граф Воронцов купував землі і облаштовував їх на свій смак.

Будівництво Алупкінського палацу тривало протягом 20 років - з 1828 по 1848 рік. Над проектом працювали декілька відомих архітекторів. Одеський архітектор Франческо Боффо і англійський архітектор Томас Харрісон запропонували свій проект, палац повинен бути виконаний у класичному стилі. З 1829 року почалося будівництво будівлі згідно з первинним проектом. За два роки були виконано всі підготовчі роботи, зведений фундамент, перша кладка портальної ніші в центральному корпусі. У 1831 році граф Воронцов вирушив до Англії. Тут, під впливом місцевої архітектури, нових стилів європейського зодчества, граф вирішив зупинити будівництво власного палацу і переглянути його проект.
З 1832 року під керівництвом нового архітектора з Англії, Едуарда Блора, продовжилося будівництво палацу. Завдяки проекту Е.Блоре, архітектура Воронцовського палацу поєднує в собі елементи мавританського стилю, романтики середньовічних замків, розкіш англійських особняків і палаців Індії.

Палац був власністю родини Воронцових до 1917 року, після встановлення радянської влади в Криму він був націоналізований. У 1921 році за наказом В. І. Леніна Воронцовський палац набув статусу національного музею, в якому були поміщені ще експонати з інших націоналізованих садиб - Юсупових, Романових, Строганових. В окупаційний період під час Другої світової війни з палацу вивезли 537 найцінніших експонатів, які так і не були повернуті потім в свою колишню обитель. Лише дивом уціліла сама будівля. У 1945 році під час проведення Ялтинської конференції трьох союзних держав (США, СРСР та Великобританії) в Воронцовському палаці розміщувалася англійська делегація на чолі з Уїнстоном Черчилем.
Починаючи з 1956 року і до сьогоднішнього дня, двері музею Воронцовського палацу постійно відкриті для відвідувачів.

Зараз палацу присвоєно статус Алупкінського палацово-паркового музею-заповідника. Для публічного огляду тут в наш час відкриті центральний, бібліотечний, столовий та гостинний корпуси у восьми парадних залах першого поверху, що гармонійно поєднані в один архітектурний комплекс.
Парадний кабінет М. Воронцова прикрашений портретним живописом і витонченими предметами інтер'єру першої половини XIX століття. Поруч розташована Китайська кімната, стіни якої прикрашають рисова соломка і вишивка бісером і шовком. Малюнки на стінах цієї кімнати вражають кожного відвідувача своєю унікальною майстерністю, не вистачає часу навіть, щоб розглянути кожен з них. Дивлячись на стелю в Китайській кімнаті, створюється враження, що вона оброблена виточеними дерев'яними панелями, хоча насправді - він намальований звичайною олійною фарбою! Поруч розташувалася Ситцева кімната, де представлені роботи Н.Г.Чернецова і С.Ф. Щедріна. В палаці є величезна Більярдна кімната, яка більше використовується в якості чудової картинної галереї, де зібрані роботи відомих представників європейського зодчества епохи Відродження.
Дерев'яне оздоблення Вестибюля палацу доповнене портретною експозицією царської сім'ї та родини Воронцових. До вестибюля примикає унікальної краси кімната - так звана, перлина палацу - Блакитна вітальня. Вона повністю вкрита гіпсовим розписом ручної роботи. На блакитних стінах кімнати переплітаються білі ліпні рослинні візерунки, вміло підкреслюючи розкішні білі з золотом меблі, виконані в стилі ампір. Поруч з Блакитною вітальнею розташувався дивовижний Зимовий сад. Серед неповторної тропічної зелені затишно розташувалися мармурові портрети колишніх власників цього палацу і просто статуї («Купається Афродіта», «Аполлон Бельведерський», «Муза астрономії Уранія», «Дівчинка» та інші).
Ще однією цікавою кімнатою є величезна Парадна їдальня, площа якої становить 150 кв.м. Стіни і стеля приміщення декоровані різьбленими обробками. Парадна їдальня відрізняється від інших кімнат біло-блакитним фонтаном і розкішними меблями французьких і англійських майстрів.
І так далі, пройшовши по коридорах палацу, заходячи в кожну кімнату, Ви переконуєтеся, що кожна наступна його кімната нітрохи не поступається попереднім. В експозиції Воронцовського музею представлено більше 11 тисяч різних експонатів: меблі, живопис, гравюри, безліч предметів інтер'єру, виконані в різних стилях і епохах.
Воронцовський палац розташувався паралельно лінії гірського ландшафту Ай-Петрі. Він виконаний повністю з діабазу - дрібнозернистої вулканічної гірської породи зеленувато-чорного і сірого кольору.

Зовнішній вигляд палацу вражає своєю могутністю і величчю. Будівництво кожного корпусу і кожної вежі палацу представляють архітектурні течії різних епох. Із заходу розташований Центральний вхід в замок, який відрізняється глухими стінами з круглими баштами, вузькі вікна, невеликий, але суворий середньовічний проїзд зі стрілчастої аркою і ажурним містком. Вони додають палацу вид феодального замку VIII-XI ст.
Північний фасад палацу зберігає в собі елементи архітектури пізнього англійського готичного стилю: високі класичні вежі, стрільчасті вікна-еркери, що виходять на Ай-Петрі.
Південна сторона Воронцовського палацу звернена до Чорного моря і оформлена з багатою східною пишнотою. Перед південним фасадом встановлена «Левова тераса», від якої спускаються в парк монументальні сходи. Терасу прикрашають і охороняють три пари мармурових левів - сплячих, прокидаються і стережуть. Величезний купол над терасою прикрашений арабським написом, що повторюється шість разів, «Немає бога, окрім Аллаха».
Південну частину Воронцовського палацу огортає старовинний дворянський парк. Величезний парк, що займає кілька гектарів самого теплій частині Південного берега Криму, створювався близько 50 років талановитим німецьким садівником. Перлиною Воронцовського парку називають проточное озеро з прозорою кришталево-чистою водою і царственими білими лебедями. У будь-який час року тут можна побачити чарівну зелень субтропічної рослинності, доповнені красою гірських струмків, казкових водоспадів, невеликих озер. Воронцовський парк - це видатний твір ландшафтного мистецтва.

Скільки б разів Ви не відвідали Воронцовський палац, кожного разу його таємнича і велична архітектура, приголомшлива краса парку будуть відкривати нові речі, таємниці, які наближають Вас до цікавої історії та неперевершеного архітектурного мистецтва. Важко описати всю красу і гідності Воронцовського палацу, це треба споглядати!

Автор Марина Мельниченко

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури в Крим, стаття про Воронцовський палац, палаци в Криму, екскурсія по Криму, тур до Криму з Києва, опис Воронцовського палацу в Алупці, цікава інформація про Воронцовській палац, відомі місця Криму, що подивитися в Криму, визначні пам'ятки Криму, пам'ятники архітекрури Криму , палаци і пам'ятники Алупки, опис Воронцовського палацу, фото Воронцовський палац.

witch.hand