(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

      ВОРОНЦОВСЬКИЙ ПАЛАЦ В ТБІЛІСІ

Ім'я відомого намісника російського імператора графа Михайла Воронцова фігурує на багатьох сторінках історії Російської імперії, з діяльністю і впливом Воронцова пов'язано сходження на новий рівень статусу багатьох міст російських, українських і не тільки. І, як поведено в історії, на честь такої великої людини, як граф Михайло Воронцов, названо дуже багато визначних пам'яток. Зокрема хочемо розповісти про один з його палаців. Їх, як відомо, у Воронцова було багато і в різних містах - в Одесі, в Алупці, в Тбілісі. Так! Тбілісі - це ще одне прекрасне місто, в якому жив і працював великий намісник російського імператора граф Михайло Воронцов.

Воронцовський палацВоронцовський палац в Тбілісі - це одна з багатьох прекрасних історичних пам'яток грузинської столиці, яка затишно розташувалася на проспекті Руставелі, який сам по собі є визначною пам'яткою міста. Побудований цей палац був в 1868 році. Вірніше, це була перебудова раніше зведеного на цьому ж місці палацу князя-генерала П.Д. Цицианова, який обіймав посаду головнокомандуючого Грузії в період з 1802 по 1806 рік. Над розробкою архітектурного проекту цієї споруди трудився Н.Семенов. Воронцовський палац частково зберіг колишню споруду до наших днів.

Після генерала Цицианова палац змінив величезну кількість власників. Ними були також високопоставлені чиновники Російської імперії, які були призначені генералами для командування на Кавказі, а саме: Гудович, Паулучі, Тормасов, Єрмолов, Ртищев, Розен, Паскевич, Нейдгард, Головін, Муравйов, Реад, Барятинский, Воронцов, а також Його Величність - князь Михайло Миколайович Романов.

Чому палац носить назву на честь князя Воронцова? Напевно, це скоріше риторичне питання. Оскільки всім відомий характер діяльності графа Воронцова. З ім'ям цієї людини в історії розвитку і культури Грузії почалася нова епоха. Під час намісництва на Кавказі графа Михайла Воронцова було засновано велику кількість шкіл і публічних бібліотек, відкрито кілька театрів, почалося видання газети «Кавказ». Але найголовніше - в цей час почали відроджуватися давні кавказькі традиції, які під впливом тривалого правління персів на території Кавказу були зовсім забуті. Завдяки діяльності графа Воронцова в Грузії були побудовані нові житлові райони в Тбілісі, відкриті перші заводи.

Воронцовський палац на проспекті Руставелі в Тбілісі є найстаровиннішою архітектурною спорудою, яка побудована в стилі палаццо ренесансної епохи. Воронцовському палацу характерна особлива імпозантність і неповторна витонченість, стриманість, значність і аристократичність в кращому значенні цього слова. Цей палац настільки красивий, що він з легкістю може змагатися з багатьма кращими творіннями архітектури Європи. Чудове зовнішнє і внутрішнє оздоблення Воронцовського палацу приводить кожного відвідувача в невимовний захват. Будівля гармонійно вписується в загальний архітектурний ансамбль і атмосферу історичних і культурних пам'яток головного проспекту Тбілісі.Воронцовський палац

У палаці протікало приватне життя всієї родини Воронцових, а також велася щоденна робота графа: організовувалися ділові зустрічі, проходили офіційні церемонії, давалися обіди, бали та багато інших подій. Все це пояснюють величезні розміри Воронцовського палацу, різноманітність інтер'єрів і ретельно продумане планування. Просторі зали для офіційних прийомів гостей перемішуються з затишними вітальнями, парадними амфіладами і строгими кімнатами для роботи. Навколо палацу розбито розкішний сад, в якому вирощується унікальна за різноманітністю флора.

Особливу увагу до себе привертають стелі у всіх кімнатах палацу, які покриті чудовими візерунками з позолоти, унікальні за своїм дизайном і красою люстри, бронзові світильники і підсвічники, вишуканий інтер'єр. Більшість відвідувачів приводить в захват Перський зал Воронцовського палацу. Відкривши двері цього прекрасного залу, людина може на деякий мить застигнути від приголомшливої краси Перської залу, відчуття його легкості. Практично весь зал витриманий в білих тонах. Особливим, точніше по істині унікальним, рішенням у створенні архітектурного декору Перського залу є дзеркальні вставки, які знаходяться в ліпнині стелі, стін і цим створюють незабутній ефект ефемерності залу.

Воронцовський палац в Тбілісі є не тільки одним з найважливіших історичних і культурних пам'яток міста, а й культурним надбанням всього грузинського народу, а також значущим історичним місцем, з яким були пов'язані важливі події країни. У будівлі Воронцовського палацу з кінця 1917року почали проходити регулярні зібрання уряду Закавказької Федерації. Саме тут 26 березня 1918 року була урочисто оголошена незалежність Грузії, а через два дні тут зародилися ще дві незалежні країни - Азербайджан і Вірменія. Тому можна сміливо сказати, що Воронцовський палац є значущою пам'яткою не тільки для Грузії, але і для всього Закавказзя. Всередині будівлі встановлена навіть меморіальна дошка на честь здобуття Азербайджаном незалежності.

Під час правління Радянської влади Воронцовський палац був переданий управлінню у справах дітей та молоді, і його стали називати Палацом піонерів і школярів. А після здобуття незалежності країни, Воронцовський палац став Палацом молоді Грузії.

Останньою мешканкою Воронцовського палацу була мати вождя Йосипа Віссаріоновича Сталіна - Катерина Джугашвілі, яку в Грузії називали простим ім'ям - Кеке. Палац для неї був занадто великим, тому проживала Кеке в невеликій кімнаті з маленькими вікнами, що виходять у двір.

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тур в грузію, тури в грузію, подорож в грузію, екскурсія в грузію, в грузію на травневі свята, тури та екскурсії в грузію, грузія тур, туроператор по грузії, туркомпанія в грузію, тур з києва в грузію, грузія екскурсії, тбілісі, визначні місця в тбілісі, що побачити в тбілісі, воронцовський палац, цікава інформація про воронцовський палац, воронцовський палац в тбілісі

witch.hand