(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ТУРИ ПО УКРАЇНІ, ТУРИ НА ЗАКАРПАТТЯ
СТАТТЯ: "ЛЕГЕНДА ЗАКАРПАТСЬКОГО
ВОДОСПАДУ "ШИПІТ"

        Неподалік від залізничної станції Воловець (десь близько 10км), що в Межигірському районі Закарпатської області, знаходиться популярний серед туристів водоспад Шипіт.

        Щорічно тут відзначається свято Івана Купала, а з 1993 року тут проходить щорічний фестиваль, на який з'їжджаються хіппі та представники інших неформальних субкультур.

      

 

Загальна висота водоспаду 14 метрів, і його блискучі каскади зачаровують всіх, хто його відвідав. Звичайно ж, це місце не може залишитися без легенд, які так і маряться нам в шепоті води. І ось одна з них ...

        Десь і колись жив на світі хлопець і звали його Шипіт. Він був мандрівним музикантом і знав багато-багато казок, переказів і легенд. Він ходив від міста до міста, співав свої пісні і не було для нього ні перешкод ні кордонів. Скрізь раді були йому, скрізь приймали й любили слухати його розповіді. Подорожуючи по світу, Шипіт збирав історії інших людей, і це було однією з самих його великих радостей в подорожах.

 

       

Одного разу, сидів музикант на пагорбі, відпочивав. День хилився до вечора, сутінки були ще прозорими і свіжими. Він грав на лютні одну зі своїх пісень, грав не для когось, а просто так. Він співав про гори і моря, річки та озера, про різних людей, про все те, що коли небудь бачив у своїх мандрах. Догравши, він відклав лютню, і тихо зітхнув. Він пошкодував тільки про те, що не знає ще більше пісень, ще більше казок. І тут в легкому сутінковому повітрі сколихнувся вітер, розпатлав музикантові волосся, торкнувся його обличчя, і Шипіт в тому вітрі почув голос. Безтілесний, цей голос привітав хлопця і сказав, що у нього є безліч історій, але тільки заради них йому доведеться виконати далекий-далекий шлях. Це, звичайно, зовсім не злякало мандрівника, і запитавши про напрям, він вирушив у дорогу. Вітер то вщухав, то налітав з новою силою, але здається, це був вже вітер без голосу, він не бажав говорити з Шипотом. Тому музика йшов і йшов туди куди було вказано вітром. Він йшов без утоми, і холод дошкуляв йому, він не знав куди він йшов, але то були гори і там було холодно. Але будь-які сили вичерпуються, і Шипіт, не витримавши такої довгої дороги сів під дерево щоб відпочити. У цю хвилину з темряви перед ним постав старець в накидці, що ховала його обличчя. Старець сказав Шипоту, що шлях його майже підійшов до мети. Шипіт зрозумів, що голос вітру і голос старого дуже схожі і пішов за ним до печери всередині гір. Навколо було темно і в печері був грот, над водою якого було легке світіння. І занурившись у пітьму печери, Шипіт запитав дідуся, чому той приховує своє обличчя. Той відповів, що на все свій час, і всього обличчя напевно ніхто не зможе побачити. Музикант не був здивований, тому що місця для подиву у його душі вже не було. І він сів біля води і став слухати оповіді і легенди, нечувані досі пісні. Все це змішалося в круговерть, але він запам'ятовував кожну з почутих пісень та історій. Старий відкрив ліву частину накидки, що ховала його обличчя, і Шипіт побачив сяйво Місяця. Минув час, і старий закрив своє місячние око капюшоном, відкривши праве око, тоді засяяло сонце. Музикант зрозумів, що осліп, адже дивитися на світила так близько - згубно для простих людських очей. Шипіт зрозумів, що за все приходить плата, і втрата зору була платою за всі почуті від старця історії, і тому не нарікав на відлюдника, а продовжував слухати його розповіді. І день змінював ніч, і ніч змінювала день. Закінчивши розповідати свої історії, старий сказав, що багато слухали його, але тільки втративши зір відразу озлоблювалися і починали проклинати старого. Шипіт же, прийшов за знаннями і отримав їх від початку і до кінця, не висловивши жодних скарг і не наславши жодного прокляття. Всі хто побували раніше у пустельника, в результаті йшли ні з чим. Пара історій, та горе на все життя - сліпота. Старий сказав, що Сонце і Місяць - його очі. Але є ще й третє око, воно витає над гладдю води з грота. І за істинне бажанням знань, за доброту, старий віддав це око Шипоту.

        Багато води витекло з тих пір, і ніхто не знає достовірно, куди подався потім музикант Шипіт, але він все так само мандрував по світу сліпим музикантом, розповідав оповіді і співав пісні. Знають тільки, що коли прийшла йому пора покинути цей світ, він дійшов до країв, які стали його будинком, і почув шум якогось водоспаду. У звуці падаючої води він почув голос старого-відлюдника, посміхнувся і повернув тому його око. Музикант помер тихо і щасливо, як і личить тому, хто просвітлений зсередини знаннями і вдячністю світу за життя.

        Тепер, якщо стояти біля водоспаду імені музиканта, і якщо вміти слухати, то можна дізнатися всі-всі-всі ті історії, які знав Шипіт. Тому що: хто вміє слухати - той почує!!!

Автор Хоростовська Наталія (Aranrut)

ЗАМОВИТИ ТУРИ НА ТРАВНЕВІ по УКРАЇНІ можна
044383 32 78 або 067 444 01 90 (або онлайн заявка)

Тури на День Незалежності > Тур Смачне Закарпаття :: Тур Закарпатський калейдоскоп :: Гранд тур в Закарпаття :: Автобусний тур Файні Карпати :: Бузький Гард - 5 чудо України :: Львівська симфонія :: Тур на Шацькі озера :: Дводенний тур в Тернопіль :: Тур в Почаїв на вихідні з Києва :: Одеса - це любов :: Екскурсія палацами Поділля :: Тур у Кременець :: Триденний екскурсійний тур в Чернівці з Києва :: Тур в Камянець - Подільський та Чернівці :: Регулярний автобусний тур в Полтаву

водоспад шипіт, екскурсії до воспаду шипіт, цікаві місця закарпаття, тури на закарпаття з відвідуванням водоспаду шипіт, цікаві місця україни, що відвідати на закарпатті, тур вихідного дня по україні

witch.hand