(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
"ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ САНКТ-ПЕТЕРБУРГА"

Визначні місця Санкт-ПетербургаСанкт-Петербург...  Це чудове місто розташувалося на березі річки Нева. Санкт-Петербург - це красиве, яскраве, багатогранне, популярне місто, що має багато різних назв: за свою неповторну красу Санкт-Петербург отримав назву Північна Пальміра, за велику кількість річок і каналів - Північна Венеція, за особливий літній період - Місто білих ночей, за те, що більше 200 років місто було російською столицею, його називають Північною столицею Росії .

Ще з часів свого заснування, Санкт-Петербург успішно виконував функції одного з головних культурних міст Європи, поступово отримавши славу одного з найкрасивіших і багатих на архітектурну, культурну, історичну спадщину міст світу. Не дарма Санкт-Петербург зараз називають видатною пам'яткою містобудування та архітектури світового значення, адже це не просто величезне місто, це справжнє джерело пам'яток архітектури, музеїв, храмів, історичних місць і просто дуже красивих місць. Існує навіть формальне підтвердження цьому - ЮНЕСКО включила Санкт-Петербург до списку культурної спадщини всесвітнього значення. А в цей список часто входять окремі споруди або будівлі, які мають високу культурну та художню цінність. Яскравими прикладами таких будинків є Акрополь в Афінах або Кремль у Москві. Що ж до Санкт-Петербурга, то в список всесвітньої культурної спадщини він увійшов як цілісна структура міста, яку в силу її гармонійності неможливо розділити на окремі складові.

Для того, хто вперше опинився в цьому величезному місті-музеї, буде складно самостійно визначитися, з чого саме почати своє знайомство з Санкт-Петербургом. У цій статті підготовлений невеликий екскурс по головних визначних пам'яткахСанкт-Петербурга.Визначні місця Санкт-Петербурга

ЕРМІТАЖ
Для справжніх цінителів культури і мистецтва Санкт-Петербург, в першу чергу, асоціюється з найбільшим історико-художнім музеєм - Ермітажем, який розташований в Зимовому палаці, колишній зимовій резиденції російських імператорів. Колекція експонатів в Ермітажі налічує приблизно 3 млн. експозиції. Тут зібрані унікальні пам'ятки мистецтва і культури всіх часів і народів: величні античні скульптури, елементи скіфської культури, виконані із золота, картини Рубенса, Леонардо да Вінчі, Ван Дейка, Веласкеса, Рембрандта, а також безліч інших чудових творів російського і західноєвропейського мистецтва.

Визначні місця Санкт-ПетербургаМУЗЕЙ-ПАМ'ЯТНИК «ІСААКІЇВСЬКИЙ СОБОР»
Ще одним із самих основних символів Санкт-Петербурга є Ісаакіївський собор, який затишно розташувався на двох площах - Сенатській і Ісаакіївській. У цього собору є своя захоплююча історія - він чотири рази перебудовувався, остання перебудова тривала протягом 40 років. За своєю величиною Ісаакіївський собор займає четверте місце в світі після собору Святого Петра (Рим), собору Святого Павла (Лондон) та собору Святої Марії (Флоренція). Ісаакіївський собор довгий час був головним кафедральним собором Російської імперії, чиє величне внутрішнє оздоблення є одним з найкрасивіших і найбагатших у всьому світі. Зараз це не просто одна з головних визначних пам'яток міста, Ісаакіївський собор є символом духовного життя всього Санкт-Петербурга.На одній з колонад собору на висоті 43 метри встановлений?? оглядовий майданчик, звідки відкривається чудовий вид на Санкт-Петербург .

ХРАМ СПАСА НА КРОВІ
На набережній каналу Грибоєдова, в самому центрі Санкт-Петербурга знаходиться ще одна визначна пам'ятка - це чудовоїі унікальної краси храм Спаса на Крові. Визначні місця Санкт-ПетербургаМісце розташування цього храму просто дивовижне - адже вже більше ста років храм Спаса на Крові буквально висить над каналом Грибоєдова, практично розриваючи набережну. Як могла з'явитися ця архітектурна ідея в місті, при будівництві якого застосовувалися найсуворіші архітектурні канони? Будівництво храму Спаса на Крові відбувалося за трагічних обставин, не менш драматичною стала і його історія. З цїєю архітектурною спорудою пов'язано багато легенд і містичних історій. Наприклад, те, як храму вдалося уникнути руйнування, до цих пір є таємницею, або те, що в храмі Спаса на Крові зберігається ікона, яка може відкривати майбутнє. Детальніше про це ми розповімо в окремій статті. Але щоб там не казали про храм, це не здатне затьмарити ту невимовну красу, що панує всередині будівлі - унікальний мозаїчний килим із зображенням образів святих, ікон та інших орнаментів на біблійну тематику, викладений від купола до цокольної частини.

ЛІТНІЙ САД
Як вже говорилося, в Санкт-Петербурзі виділяють різні види пам'яток «видові», «пафосні», «знакові», «столичні», і лише деякі з них можуть відповідати всім цим класифікаціям одночасно. До числа таких унікальних пам'яток відноситься пам'ятник садово-паркового мистецтва першої половини XVIII століття, парковий ансамбль - Літній сад. Згідно з історичними довідками Літній сад ровесник самого міста. Засновником цього парку був імператор Петро I, який і намалював початковий план Літнього саду. Строгі геометричні форми в плануванні Літнього саду, водойми, фонтани, мармурові скульптури, садові споруди - все це наповнює парковий ансамбль особливим історичним духом. Літній сад став улюбленим місцем відпочинку жителів і гостей Санкт-Петербурга.

Визначні місця Санкт-ПетербургаПЕТРОПАВЛІВСЬКА ФОРТЕЦЯ
Повернемося знову до архітектурних споруд Санкт-Петербурга, зокрема, до його найпершої споруди- Петропавлівської фортеці, яка була побудована в 1703 році. Петропавлівська фортеця - це чудова архітектурна споруда, з якою пов'язано безліч історичних подій від початку існування Санкт-Петербурга до сьогоднішнього дня. Тут також знаходиться усипальниця імператорської сім'ї, в тому числі і його засновника - Петра I. З 1954 року Петропавлівська фортеця є частиною Державного історико-культурного музею Санкт-Петербурга.

ЮСУПОВСЬКИЙ ПАЛАЦ
Юсуповський палац на Мойці - це справжня енциклопедія аристократичного інтер'єру всього Санкт-Петербурга. Визначні місця Санкт-ПетербургаПобудований він був ще на початку XIX століття, але до цих пір палац не втратив своєї величі, неповторного оздоблення, багатства і краси. Юсуповський палац - це один з небагатьох архітектурних пам'яток Санкт-Петербурга, якому вдалося зберегти картинну галерею, парадні апартаменти, розкішні житлові покої, домашній театр знатної родини Юсупових. Завдяки витонченій праці і незаперечному таланту російських реставраторів кожен любитель історії, музики, театру і культури може відвідати прекрасні інтер'єри Юсуповського палацу-музею. У цьому музеї зараз проводиться активна театрально-видовищна робота, святкування Різдва, Масниці і Великодня, а також організовуються бали та маскаради.

МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК «ПЕТЕРГОФ»
Визначні місця Санкт-ПетербургаПетергоф - це справжня перлина неперевершеного російського мистецтва, місто фонтанів, палаців, парків, який створювався практично 200 років. Однією з головних домінант музею-заповідника «Петергоф» є Петергофский палац, від якого три монументальних каскади (один з них прикрашає знаменитий фонтан «Самсон») ведуть в нижній парк - а це справжній шедевр садово-паркового мистецтва з 173 фонтанів. У палацово-парковий ансамбль «Петергоф» входить 9 музеїв, в тому числі і Ермітаж, Катерининський корпус, Котедж (сімейна дача імператора Миколи I), Монплезір, палац Марлі. Щоб подивитися весь Петергоф, не вистачить і цілого дня.

МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК «ЦАРСЬКЕ СЕЛО»
Ще одним не менш значущим і блискучим пам'ятником світової архітектури і зразком садово-паркового мистецтва XVIII-XIX ст. є палацово-парковий ансамбль музею-заповідника «Царське село». Визначні місця Санкт-ПетербургаКатерининський палац - це композиційний центр Царського села. Він виконаний у розкішному стилі бароко. Оздоблення Катерининського палацу просто заворожує своєю розкішшю, красою і пишністю - це вишукані елементи декоративно-прикладного мистецтва, ексклюзивні меблі, західноєвропейський і російський живопис, унікальні колекції виробів з бурштину та порцеляни, зброї, художньої скульптури та бронзи, величезний дзеркальний тронний зал, площа якого 1000м2. Багато кімнат ще на реставрації, але і те, що відкрито на даний момент для відвідувань, наповнить кожну людину масою емоцій, які неможливо передати словами.

ЄЛАГІН ОСТРІВ
Практично в самому центрі Санкт-Петербурга розташовується дивовижний куточок оазису - Єлагін острів. Він, можна сказати, живе своїм власним життям. Єлагін острів разом зі своїми чарівними пейзажами, що бушує зеленню чагарників і водною гладдю притягує як магніт до себе людей, щоб відпочити від міської суєти і шуму. У душі того, хто побував на цьому острові, залишаються надовго приємні спогади і відчуття свята. Тут також передбачені і різні варіанти розваг - виставкові зали, затишні кафе, відкритий безкоштовний каток, прокат лиж, ковзанів і фінських саней і багато іншого.

Продовжувати список пам'яток можна ще дуже довго. Навіть перелік їх назв може не поміститися в кілька томів, а що у ж говорити про їхній опис. Але краще, як говориться, один раз побачити, ніж сто разів почути (у нашому випадку - прочитати). Тому ми щиро бажаємо Вам не упустити можливість побачити неповторну красу Північній Столиці, відвідати всі її музей, палаци, парки, набережні, храми і т.д., і сповна насолодитися поїздкою до Санкт-Петербурга.

Автор Марина Мельниченко

тури в росію, тури в санкт-петербург, відпочинок в санкт-петербурзі, визначні місця санкт-петербурга, тури в санкт-петербург з києва, цікава стаття про санкт-петербург, екскурсійні тури в санкт-петербург, що побачити в санкт-петербурзі, тури та екскурсії в санкт-петербург з києва, цікава інформація про визначні місця санкт-петербурга.

witch.hand