(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ВЕСПРЕМ - МІСТО КОРОЛЕВ

Веспрем Веспрем - угорське місто, що прийшлоз давніх століть. Воно розташоване на березі річки Шед посеред пагорбів Средньозадунайя, де все вкрито густими лісами. Це чарівне місто знаходиться всього-на-всього в 16 кілометрах від «угорського моря» - озера Балатон, і в 110 кілометрах від Будапешта. Місто пронесло через віки і зберігло свою атмосферу комфорту і спокою. Воно було засноване королем Іштваном І Святим (перший угорський король), саме він розповсюдив християнство в Угорщині. Придане королеви, ім'я якої Гізелла, послужило об'єднанню розорених територій в цілісну державу - Угорщину. Королівський шлюб був не тільки здійснений за розрахунком, хоча й між майбутнім подружжям (владиками держави) різниця у віці була значною. Але ще задовго до цього на цьому місці знаходився замок, за припущенням істориків, він був зведений франками. Король разом з дружиною Гізеллою заснували в Веспремі перший у всій країні єпископат, який мав привілеї проводити коронацію угорських королев. 1001 рік знаменний тим, що в Веспремі звели собор Святого Михайла, де власне і проходила коронація. Веспрем Веспрем ще називають «містом королев» і це пов'язано з єпископатом. Місто було прекрасно укріплене, що підтвердилося поразкою монгольського штурму в XIII столітті. Але в 1522 році турки вирішилиповторити навалу, але і їх швидко прогнали з цих земель.

У період раннього Середньовіччя на території теперішнього міста була зведена фортеця, з якої й починається вся історія. На превеликий жаль, фортеця не збереглася, але пам'ять про неї живе в імені гори, на якому вона височіла. Місто розташоване на семи пагорбах: Фортечному, Єрусалимському, Св.Бенедикта, Пастушому, Кальварія, Черхат, Цвинтарному, так стверджують місцеві жителі.

Веспрем зберіг у своїх стінах велику кількість пам'яток, які місто нам донесло ще з Середньовіччя. Найвидатніші та значущі розташовані на пагорбі з назвою Фортечний. До пагорба веде вулиця Ракоці, на якій збудовані будинки в стилі ар-нуво, а також рококо і бароко. На площі розташованої в кінці Ракоці знаходиться площа з ратушею, яка зведена в XIX столітті і входить до числа найкрасивіших пам'яток. А по дорозі до пагорба знаходиться пожежна вежа - ще один символ міста Веспрем. Це незвичайна архітектурна будівля побудована у вигляді маяка. Її зовнішній вигляд пов'язаний із землетрусом в 1810 році, від якого вежа постраждала і її вирішили знести, але городяни були проти цього і вирішили, що краще її перебудувати в пожежну каланчу. Піднявшись на пожежну вежу, вірніше на оглядовий майданчик, можна милуватися пагорбами Баконьского гірського масиву і чудовим видом на місто.

Веспрем Веспрем Веспрем Веспрем

Шлях на Фортечний пагорб проходить через «ворота героїв». Місце здобуло таку назву в пам'ять загиблих городян у період Першої світової війни. Гора зберегла давню історію життя міста. Збудовані в ряд будинки заможних городян застигли уздовж хребта Фортечної гори, і застили в них таємниці жили раніше господарів. Серед величезної кількості споруд вигідно виділяється Єпископський палац, зведений у стилі бароко. На фронтоні будівлі розміщений герб єпископа, який зображає крилатих янголів, які підтримують гірлянди, що звисають з величної вази. Поруч з Єпископським палацом розташована каплиця Гізелли. Будівля побудована в період правління династії Арпадів. Каплиця пропонує своїм відвідувачам ознайомитися з виставкою церковного мистецтва, а також нижнім храмом і святилищем, які, якщо вірити легенді зводилися за вказівками королеви Гізелли і є найдавнішими у всій Угорщині.Веспрем

Центральна площа міста прикрашена колоною Св.Трійці у супроводі фігур святих Емеріка, Стефана, Мартіна, Марі Магдалини і Георгія. За цією колоною ще розташована прекрасна будівля - собор Святого Михайла. У IX - XI тут звели перший собор, а протягом наступних століть він неодноразово піддавався перебудові і внаслідок чого отримав вигляд, втілений в чотирьох абсолютно різних стилях, а про первинну його зовнішність нагадує тільки вівтар і крипта. У соборі проводили урочисту коронацію і саме тому храм дуже вишукано і багато прикрашений - яскраві вітражі, склепінні стелі, на стінах химерні візерунки дуже тонкої роботи.

Собор Св.Михайла знаходиться поруч з Єпархіальним музеєм, присвяченим королеві Гізеллі. Він зібрав церковні цінності єпископату міста Веспрем ХV-XX століть. У цей перелік входять предмети карбування, живопис, текстиль, скульптури, а також архієпископська скарбниця. Північна сторона собору знаходиться по сусідству з каплицею Св.Дьердя, вона є самою старовинною культової спорудою в країні. Існує легенда, що в цій каплиці син короля Іштвана І, дав обітницю безшлюбності. Цій події присвятили скульптуру, на якій зображений вершник з лілією в одній руці і мечем в іншій, що вбиває змія - це уособлює перемогу добра над пороками і злом.Веспрем

На самому піку Фортечного пагорба розмістився ще один символ цього прекрасного міста - фігури королеви Гізелли і короля Іштвана І, вони ніби навіки застигли в спокійно мій величі. Поблизу з пам'ятником знаходиться оглядова вежа, з якої можна споглядати незрівняний вигляд на прекрасну долину Вар, на лоні якої розкинувся Веспрем. З вишки можна побачити гори Баконь, білий гірський масив Бенедек і ажурний міст імені Св. Іштвана. Крім того що Веспрем звуть містом королев, його ще називають місто дзвону та вітру. Але дзвін дзвонів тут чути тільки коли вщухають вітри, але пік Фортечного пагорба ніколи не буває безвітряним. Цей вітерець ніби шепоче про захоплюючої історії і добрі минулі часи.

Також серед туристів великою популярністю користується музей Деже Лацко, тут знаходяться цінні реліквії, що пройшли через тисячолітню історію гірського масиву Баконь.

Поблизу міста розташовані дуже цікаві та стародавні місця - вілла Балацапуста (вона прийшла ще з часів Стародавнього Риму), музей Херенда, фортеця Надьважоні і монастир Зиць, ордену цистерцианців.

До числа цікавих пам'яток входить зоопарк імені Кальмана Кіттенбергера і чудовий ботанічний сад. Культурне життя міста б'є ключем цілий рік - концерти, театральні прем'єри, виставки.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

курорти угорщини, місто веспрем, веспрем, визначні місця веспрема, тури в веспрем, екскурсії в веспрем, угорське місто веспрем,веспрем - місто королев, цікава інформація про веспрем, екскурсії по місту веспрем. 

witch.hand