(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ВЕЛИКІ СОРОЧИНЦІ

Великі СорочинціНапевно, багато людей пам'ятають такі легендарні рядки: «Такою розкішшю сяяв один із днів спекотного серпня тисяча вісімсот ... вісімсот ... Так, літ тридцять буде назад тому, коли дорога, верст за десять до містечка Сорочинців кипіла народом, який поспішав з усіх навколишніх і далеких хуторів на ярмарок. З ранку ще тягнулися незмінною низкою чумаки з сіллю і рибою. Гори горщиків, закутаних у сіно, повільно рухалися, здається, нудьгуючи своїм ув'язненням і темрявою, місцями тільки якась розписана яскраво миска або макітра хвалькувато висловлювалася із високо накопиченого на возі тину і привертала розчулені погляди прихильників розкоші. Багато перехожих поглядали із заздрістю на гончара, власника цих коштовностей, який повільними кроками йшов за своїм товаром, турботливо огортаючи глиняних своїх франтів і кокеток ненависним для них сіном». Звичайно ж, ці рядки належать видатному українському письменнику Миколі Васильовичу Гоголю. Завдяки гоголівському твору «Сорочинський ярмарок» містечко Сорочинці (нині це село Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області) ще з XVIII століття прославились далеко за межами країни.

Кілька століть тому це поселення іменувалося інакше - Краснопіль. Нинішня назва з'явилася тільки з 1620-х років. У 1648 році тут була організована Сорочинська сотня, яка підпорядковувалася Миргородському козачому полку. У другій половині XVII століття в Сорочинцях почали регулярно проводити торгівельні ярмарки. І ця традиція продовжилася протягом кількох століть. В цей час всі місцеві землі почав скуповувати хомутецький сотник, який пізніше став миргородським полковником, Павло Апостол. Його син Данило Апостол, майбутній гетьман запорізький, в 1689 році отримав від гетьмана Івана Мазепи універсал на володіння в Хомутівці і Сорочинцях, він відразу ж обрав Сорочинці своєю резиденцією.

На кошти Данила Апостола в Сорочинцях був побудований величний Преображенський храм в 1732-1734 рр., який виконаний в чудовому стилі бароко. Цей храм є ще однією визначною пам'яткою села Великі Сорочинці після відомого на весь світ Сорочинського ярмарку. Усередині Преображенського храму встановлений величезний іконостас, який є, свого роду, рекордним: висота іконостаса становить 17 метрів, а ширина - 20 метрів. Великі СорочинціІконостас складається більш ніж з 100 ікон і живописних полотен, розміщених в сім ярусів. Одну зі стін Преображенського храму прикрашає гетьманський герб, який зберігся і до наших днів. Самому храму вдалося вціліти і зберегтися практично в первозданному вигляді лише завдяки відомому вже і на той час імені письменника Миколи Васильовича Гоголя. За часів Радянського Союзу в будівлі Преображенського храму був відкритий музей Гоголя. У метричній книзі №25 цієї церкви є такий запис, що датується 20 березня (1 квітня) 1809 року: «20 березня біля поміщика Василя Яновського народився син Микола і охрещений 22 березня». Маленький Микола виросте і стане відомим письменником, який прославить Сорочинці в своїх чудових творах на весь світ.

Ще однією визначною пам'яткою села Великі Сорочинці є відомий будинок Гоголя, в якому з'явився на світ майбутній геній української літератури. Спочатку цей будинок був власністю відомого військового лікаря М.Я. Трохимовського. На сьогоднішній день в будівлі відкрито літературно-меморіальний музей імені Н.В. Гоголя. Серед експонатів даного музею можна побачити особисті речі Гоголя, які були з письменником під час його подорожей по Близькому Сходу і Європі - рукописи Гоголя, саквояж для подорожей, циліндр і його посмертна маска.

Сорочинський ярмарок

Як вже раніше згадувалося, ярмарок щорічно проводилася в Сорочинцях ще з середини XVII століття і аж до 1920 року. Подібних ярмарків в Україні в той час проводилося дуже багато. Неспроста вибиралися і місця для ярмарків. Уподобання віддавалися тим територіям, де завжди було велика кількість риби, багаті врожаї, водилася різна живність, а люди займалися різними ремеслами і промислами. Українці до організації будь-якого свята чи заходу завжди підходили дуже відповідально і з душею, тому ярмарки ніколи не були сірими буднями, їх вміло перетворювали в світлі, веселі і незабутні свята. На ярмарках завжди можна було придбати досить незвичайні, але дуже необхідні товари.

Великі Сорочинці

Народні традиції організовувати ярмарки у Великих Сорочинцях відродилися в 1966 році, а вже в 1995 році Сорочинському ярмарку був привласнений статус Міжнародного. Через чотири роки, в 1999 році, Сорочинський ярмарок став також і Національним. Щороку в останній тиждень серпня найкрупніший, наймасштабніший, найпопулярніший ярмарково-виставковий захід Поле Сорочинського ярмарку в селі Великі Сорочинці відвідують десятки тисяч туристів. Свято відкриває сам М.В. Гоголь, в цей час все село перетворюється на неймовірний і неповторний музей під відкритим небом. У дворах садиб, які стилізовані під XVIII століття, працюють майстри і ремісники.

Сорочинський ярмарок і чумаки. Всім відомо, що ще в давні часи кілька століть поспіль на території України промишляли чумаки, головне завдання яких була доставка хліба на південь країни. З портів чумаки їхали на солоні озера, купували там сіль, яку потім продавали на великих торгових ярмарках. Чумаки пересувалися на невеликих возах, в які були запряжено воли. Крім хліба і солі чумаки по дорозі скуповували і багато інших товарів, які також користувалися величезним попитом на ярмарках. Чумаки - це вільні люди, які мали величезну силу, як фізичну, так і духовну. Ці люди багато вміли і багато знали. Весь український народ дуже шанобливо ставився до чумаків. Оскільки вони були практично весь час в дорозі, і вдень, і вночі, деякий час замість назви «Молочний шлях», вживали словосполучення «Чумацький шлях». Практично завжди шлях чумаків проходив через Полтаву, тому не один ярмарок без їхньої участі не проходивВеликі Сорочинці

Кілька століть тому Сорочинський ярмарок не користувався особливою популярністю і не відрізнявся великими розмірами. Це був звичайнісінький український народний ярмарок. Але все змінилося після того, як про нього в своїх творах написав Микола Васильович Гоголь.

Зараз Сорочинський ярмарок триває впродовж п'яти днів. Відкриває її Микола Васильович Гоголь, а вірніше театралізована вистава за участю його найвідоміших літературних персонажів.

На Сорочинський ярмарок приїжджають представники різних виробничих підприємств з усієї території України, для того щоб представити відвідувачам ярмарки свій товар. Тут можна придбати різні вироби і сувеніри народних промислів найкращих майстрів країни. Також на Сорочинському ярмарку можна побачити верхівку уряду не тільки України, а й багатьох інших країн світу.

Абсолютно кожен регіон України має, що показати гостям ярмарки. Тут продають все: напої та їжу, взуття і речі, текстильні та хутряні вироби, техніку, домашнє начиння і багато-багато іншого. Ремісники на Сорочинському ярмарку рекламують і просувають своє виробництво, а це дозволяє легше знайти партнерів, інвесторів або ж ринок реалізації своєї продукції в подальшому.

Всім відвідувачам Сорочинського ярмарку ми обов'язково рекомендуємо відвідати фольклорний куточок ярмарки, який декорований, як справжнє українське село. Тут місцеві народні промисли з Петриківки, Космача та Опішні здивують Вас своїми колоритними іграшками, розписний керамічним посудом і популярними вишиванками.

Великі СорочинціСорочинський ярмарок - це не просто виставка та продаж різноманітних товарів народного споживання, це справжнє свято, яке супроводжується танцями, народними забавами та гуляннями, піснями, конкурсами, виступами на вертепі, який встановлений прямо посеред центру Поля Сорочинського ярмарку.

Обов'язково варто покуштувати «кухню Сорочинського ярмарку»! Адже це щось неймовірне! Дуже смачна домашня їжа, приготована за старовинним бабусиним рецептам з ніжністю і любов'ю, проста і дуже-дуже смачна. Всі страви прості і такі знайомі кожному - ароматні повітряні пиріжки з капустою, м'ясом, рисом і зеленою цибулею або яйцем, свіжий холодець з яловичини, найніжніші голубці в томатному та сметанному соусі, дуже смачний борщ з житніми гріночками, натертими попередньо часником.

Місцеві кухарі та кондитери щороку намагаються чимось новим здивувати і порадувати гостей Сорочинського ярмарку: то спечуть величезний коровай, який важив 250 кілограм і був діаметром в один метр; то приготують м'ясний тортик, вагою всього лише в 65 кілограм. Коржі цього торта були приготовлені з м'ясного фаршу працівниками ковбасного цеху «Кременчукм'ясо», в якості прикрас були обрані сирокопчені ковбаски. Також був приготований ще один коровай вагою в 320 кілограм. Зроблений він був у вигляді одногривневій монети. Протягом трьох діб коровай пекли п'ятеро майстрів, які використовували для приготування 110 яєць, 30 кг цукру, 7 кг маргарину, 200 кг борошна.Великі Сорочинці

Проживання в Великих Сорочинцях

Вирушаючи на екскурсію в Великі Сорочинці, Ви можете завчасно орендувати житло в місцевих жителів, або ж зарезервувати один із затишних номерів у готелях або санаторіях Миргорода, який розташований всього лише в 24 км від села Великі Сорочинці.

Як дістатися до Великі Сорочинці

Дістатися в село Великі Сорочинці можна на автомобілі, проїжджаючи повз Диканьки, Опішні, Миргорода і Гадяча. Якщо ж добиратися на громадському транспорті, а саме на поїзді або на автобусі, то їхати необхідно до Миргорода, а звідти вже на прямому маршрутному або рейсовому автобусі, який довезе Вас до села Великі Сорочинці. Під час проведення Сорочинського ярмарку вводяться додаткові рейси, як на залізничному, так і на автодорожньому транспорті. Так що доїхати на ярмарок зовсім не складно.

Відвідання Сорочинського ярмарку принесе кожній людині масу позитивних емоцій, багато радісних і незабутніх вражень, крім того з нього можна отримати багато користі, а також стати учасником одного з престижних заходів України. Адже Сорочинський ярмарок - це, свого роду, візитна картка України, яка показує незгасаючої традиції і обряди нашогонароду і рівень культурного розвитку.

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

тур в полтаву, тури на полтавщину, полтава, визначні місця полтавщини, що побачити на полтавщині, екскурсії в полтавській області, гоголево, великі сорочинці, екскурсія в село великі сорочинці, цікавас стаття про великі сорочинці. сорочинська ярмарка, цікава стаття про сорочинську ярмарку, тур з києва на сорочинську ярмарку

witch.hand