(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

Справжнє Українське село

  

         Усього за вісімнадцять кілометрів від Києва можна сміливо вирушити на сто років назад у часі, і потрапити в давнє закарпатське село. Атмосфера в цьому місці така, що відкриває наші серця для сприйняття історії, традиції, культури наших славних предків. Що ж, ступимо разом в цей дивовижний світ українського села!

        Українське село - це етнографічний центр народної культури неподалік від Києва, а саме поблизу села Бузова. Цей затишний і зачаровуючий реалістичністю відтворенної історії куточок був створений у 2008 році з ініціативи мецената Володимира Бондаренка.

        Ця людина закохана здавна в українське село, особливо виділяючи при цьому закарпатські села. Історик за освітою, він зібрав свою невеличку колекцію справжніх будинків з усім старовинним начинням. Кожна хата, перевезена частинами і відтворена повністю такою, яка була, радує око своєю особливістю, індивідуальною начинкою з предметів домашнього вжитку. З кожним із них пов'язана своя історія, своя невелика таємниця, народжена в глибинах людського серця, скріплена реаліями повсякденності і побуту.

        Серцем цього чудового місця є храм святого великомученика Дмитра Солунського, який зустрічає відвідувачів прямо біля входу в комплекс. Незвичайна для України архітектура храму, що має форму восьмикутника. Хоч на вигляд церква і невелика, але вміщує близько ста п'ятдесяти чоловік. Унікальний іконостас церкви виконаний у стилі українського бароко Федором Воропаєм. Образи писані творчою майстернею «Триптих» (Львів), під керівництвом Володимира Олещука, дзвони відлиті на Волині. Під час служби виразно відчувається ефект присутності - в якому б місці не стояв би слухач, буде здаватися, що хор розташований прямо над ним.

        На церковному дворі розміщені дитячий майданчик, криниця, церковно-приходська школа. Ця школа відкрила свої двері в 2009 році. У ній викладається Закон Божий, основи етики та естетики, працює відділення традиційних українських ремесел: гончарства, ковальства, вишивки, плетіння лозою і ялиновим корінням, різьбленням подереву.

        Грот Богородиці Живоносного джерела вражає всіх своєю красою, декорований золотими мозаїками, виконання яких належить українським майстрам, що без сумніву викликає гордість. Освячену воду з нього п'ють, вмиваються, набирають з собою. Вода ця освячена молитвою і до її складу входять мінерали стародавніх видів - кримські бентоніти, західно-українські селевіти. Це робить тутешнє місце особливо радісним для душі і корисним для тіла. 

        За особливі заслуги перед церквою та українським народом Володимир Дмитрович Бондаренко удостоївся від патріарха високої церковної нагороди - ордена святого князя Володимира другого ступеня.

        На території етнографічного музейного комплексу представлена Середня Наддніпрянщина, Слобожанщина, Полісся, Поділля, Карпати і Південна Україна. Начиння і предмети домашнього використання тут - суцільно оригінали, деякі після реставрації. Над проектом комплексу працюють історики, етнографи і безліч інших фахівців.

        Працює тут і колиба, в якій можна покуштувати традиційних страв, хліба приготованого в печі за старовинними рецептами, страви закарпатської кухні, що відрізняється своєю унікальною та колоритною красою. Чого тільки варті стародавні українські частування, такі як мамалига, верещака, книдлі. Важко не піддатися спокусі спробувати ці не повсякденні страви, які потішать апетит будь-якого гурмана.

        Для любителів ж власноруч приготувати щось на вогні, у розпорядженні українського села є нові мангальні комплекси. Вони як найкраще підходять для відпочинку на природі, серед облаштованого соснового лісу. В мангальних комплексах передбачені абсолютно всі необхідні для шашлику пристосування, про які не прийдеться думати збираючись на відпочинок. Також, на території є дитячий майданчик, що передбачає повноцінний сімейний відпочинок. Вхід на територію етно-комплексу вільний, а брами його гостинно відкриті для відвідувачів з ранку до вечора. Тому, коли душа жадає відпочинку та нових вражень відвідайте українське село, збудоване для того, щоб частинку українських Карпат, справжнього національного духу наших предків, зробити трохи ближче!

Автор Хоростовська Наталія (Aranrut)

Ми можемо допомогти Вам організувати незабутню поїздку та зануритись в історію і побут українського народу. Звертайтеся до наших менеджерів за телефонами. 
Контакти

ПРОПОНУЄМО ВІДВІДАТИ Й ІНШІ МІСЦЯ УКРАЇНИ

witch.hand