(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ 
"УКРАЇНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ"

Надслучанська Швейцарія

Скажіть, чи мали Ви нагоду побувати у Швейцарії? Тоді для тих, хто вже бачив альпійську красу, можемо підказати, де в Україні можна побачити подібну місцевість. А для тих, хто ще не подорожував до Швейцарії, ці місця дозволять побувати там, не покидаючи свою країну. Сказати щось подібне за інші країни важко, а от щодо України – тут ми сміливо можемо заявити, що свої «Швейцарії» у нас є в багатьох областях – Житомирській, Рівненській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Київській, Черкаській та інших. Звісно, тут Ви не знайдете справжнього швейцарського шоколаду, швейцарського сиру, швейцарських годинників, а що вже казати про швейцарські банки і самих швейцарів. Та й навряд чи можна говорити про таку дійсну схожість цих місцевостей із самою Швейцарією. До того ж вони абсолютно не можуть замінити Швейцарію, хоча і Швейцарія ніколи не зможе замінити їх. Кожна з таких «українських Швейцарій», не менш особлива і вражаюча ніж оригінал. Тому тут варто говорити більш про емоції і враження, які назавжди залишаться в пам’яті кожного, хто мав можливість споглядати цю красу.

Надслучанський парк

Зупинимось на найбільш яскравому прикладі схожості місцевостей, а саме на Надслучанській Швейцарії, що знайшла собі місце на сході Рівненської області, на межі Корецького і Березневського районів, що тягнеться вздовж мальовничого берега річки Случ аж до Новоград-Волинського Житомирської області.
 

За легендою «Швейцарією» цю місцевість назвали самі швейцари. Говорять, що дружина одного з місцевих князів була родом з мальовничого альпійського краю. І одного разу до неї в гості приїхали батьки, які були настільки вражені і захоплені красою горбистих ландшафтів долини р. Случ, її скелястих берегів і густих лісів, щоу своїх відгуках говорили лише «О, ця Швейцарія!». З тих часів за цим краєм і закріпилася альпійська назва.

Українська Швейцарія

Окрім легенд, туристичну привабливість цього регіону створюють також і природні та історико-культурні місця. Більшість із них зосереджені в Надслучанському регіональному ландшафтному парку, площа якого 17271 га. Цей парк має значний туристично-рекреаційний потенціал. Він є цікавим як для любителів активного відпочинку (скелелазіння, сплав річкою, піші прогулянки), так і для тих людей, кому більш до вподоби пізнавальні екскурсії. На території парку створені умови для звичайного оздоровчого відпочинку, прогулянок на свіжому повітрі з можливістю поєднати відпочинок з так званим сільським туризмом (рибальство, збирання грибів і ягід).

Заповідна зона Надслучанського регіонального парку складається з 14 природоохоронних об’єктів ( 1 заповідне урочище, 7 пам’яток природи і 6 заказників).

Надслучанська Швейцарія

В західній частині цього парку знаходиться ландшафтний заказник «Соколині гори», площа якого становить 510 га. Живописні пейзажі цього заказника вважають найгарнішими в регіоні.

Існують дві версії виникнення назви цього краю. Перша досить класична – на берегах річки Случ живе велика кількість соколів, а друга більш романтична – молодій княжні було заборонено зустрічатись з бідним селянським хлопцем, тоді закохані кинулись зі скелі і перетворились на соколів. На гербі с. Губкове зображений сокіл, як символ і головний туристичний центр цього краю, що славиться також руїнами замка XV-XVI ст.. На межі Надслучанського регіонального ландшафтного парку знаходиться ще одна історична пам’ятка – дерев’яна церква Святого Миколая, побудована ще у 1734 році. А трошки далі на захід закінчується заказник «Соколині гори» і закінчується Надслучанська Швейцарія. Її красу важко описати, варто побачити на власні очі.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

Українська швейцарія, надслучанський заповідник, поїздка в Надслучанську швейцарію, цікава інформація про Надслучанську Швейцарію, Українська Швейцарія на Волині, тури по волині, тури на волинь, тури по україні, тури в шацьк, волинь тур, туроператор по волині, тури на шацькі озера, екскурсії по волині і волинській області, тур по волині на вихідні, поїздка в україну, поїздка на волинь, що побачити на волині, цікаві тури по волині, тур по луцьку, тур по волині для іноземців, відпочинок на волині, де відпочити на волині, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand