(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

 УГОРСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ В БУДАПЕШТІ

Угорський Парламент

Будапешт - це один з найкрасивіших міст Європи, в якому збереглися прекрасні споруди епохи Середньовіччя, які й донині настільки заворожують своєю чарівністю і неперевершеністю, що складно підібрати слова. Але жоден путівник, жодна книга не розкаже Вам стільки прекрасного, скільки, насправді, зберігає в собі Угорщина, а зокрема її столиця.

Однією з найголовніших визначних пам'яток Будапешта є будівля Угорського Парламенту, символ незалежності та єдності Угорщини, чий величний шпиль видно з багатьох куточків міста. Будівля Парламенту в Будапешті є однією з найкрасивіших урядових споруд світу, одним з найвищих будівель міста і одним з найбільших будов країни.Угорський Парламент

У 1880 році, через сім років після об'єднання Пешта, Буди і Обуди, Державним зборами було прийнято рішення звести будівлю Парламенту з метою надати значимості і підкреслити суверенне право Угорщини. Спочатку було оголошено конкурс на кращий архітектурний проект майбутньої споруди. Переможцем цього конкурсу став угорський архітектор Імре Штейнд, який вважав за кращим неоготичний стиль в архітектурі. Цікавим є той факт, що до кінця будівництва споруди архітектор втратив зір і не міг побачити завершальний етап своєї роботи.

Будівництво Парламенту почалося в 1885 році і тривало до 1904 року. Але вже в 1896 році в будівлі відбулося перше засідання Державних зборів, приурочене до святкування Тисячоліття Угорщини. Над зведенням цієї споруди працювало кілька тисяч людей, в нього було закладено 40 мільйонів цеглин, 40 кг золота.

Угорський ПарламентБудівля Угорського Парламенту, подібно будівлі Британського, побудовано в неоготичному стилі, головним атрибутом якого є великий купол посередині і високі шпилі веж. Вона займає величезну територію, площею 18 тис. кв. м. Довжина споруди становить 268 м, ширина його - 123 м, а висота - 96 м, що відносить будівлю до одних з найвищих в Будапешті. Інтер'єр парламенту складається з 27 воріт, 10 двориків, 29 сходів, 13 ліфтів, 691 кімнати. Будівля має прямокутну форму.

Парламент затишно розташувався на мальовничому березі Дунаю між двома мостами - Ланцюговим мостом Сечені і мостом Маргарет, які гармонійно доповнюють ансамбль парламентської будівлі. Головний фасад будівлі звернений до річки, його по всьому периметру прикрашають 242 скульптури угорських вождів і королів та інших відомих державних діячів. Також в якості декору використані герби королівських і аристократичних династій Угорщини. Але головний вхід до парламенту знаходиться з протилежного його боку - з боку площі Лайоша Кошута. Центральний вхід називають «Левові ворота», оскільки з обох сторін ступенів встановлені фігури левів.

 

 

 
 
 
 

 

Розміри Парламенту настільки великі, що постійно якась частина цієї будівлі знаходиться на реставрації. Проте двері Парламенту завжди відкриті для відвідувачів, правда потрапити всередину можна тільки у разі відсутності засідання та з організованою екскурсією.Парламент Угорщини

Внутрішнє убрання угорського парламенту вражає всіх своєю розкішшю, витонченістю і незабутньою красою. Тут можна побачити кольорові вітражі, мозаїчні підлоги, безліч картин і скульптур, всілякі фрески і панно на стелях. Дуже багато декоративних елементів інтер'єру парламенту є ручною роботою кращих майстрів, тому вони вимагають особливого догляду за собою.

Серцем цієї будівлі називають дуже часто ляльковий зал, в якому проводиться більшість офіційних церемоній і різних парламентських сесій. Звичайно ж, побачити кабінети президента і прем'єр-міністра Угорщини туристам неможливо. Адже все-таки це апартаменти управлінського апарату країни. Але в приймальні можна побачити багато гарних картин відомих художників. Одним з найкрасивіших і великих приміщень в будівлі парламенту є Центральний зал, зроблений у формі 16-кутника, з якого є виходи у Верхню і Нижню Палати.

У будівлі Угорського Парламенту, під його куполом, зберігається Корона Іштвана Святого, вік якої становить вже більше 1000 років. Корона є символом державності, головним національним символом Угорщини.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

будапешт, тури в будапешт, екскурсії в будапешті, цікаві місця будапешта, музеї в будапешті, парламент в будапешті, будівля угорського парламенту, цікава інформація про парламент угорщини, екскурсії в парламент угорщини.

witch.hand