(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

УГОРСЬКЕ МІСТО ЕГЕР

Егер - північне місто в Угорщині. Місто розмістилось на мальовничих околицях гірського масиву Бюкк. Віно представлене шикарно прикрашеними будинками, зведеними у стилі бароко і затишними вуличками, які створюють міський лабіринт. Атмосфера міста робить Егер самим затишним, красивим містом країни.

Історія та пам'ятки

Егер Перші історичні згадки про місто припадають на XI століття (період, коли тут королем Іштваном I був заснований єпископат). У XII столітті в місті почали будівництво фортеці, яка залишила свій слід в історії угорської держави. Історія Угорщини в середині XVI століття тісно пов'язана з османським правлінням, в ці часи Егер, також як і велика частина країни, був під керівництвом турків. Події, які пов'язані з цим періодом відбилися у творах літератури і мистецтва Угорщини. Одним з таких є роман під назвою «Зірки Егера», по ньому зняли фільм в 1968 році, головну роль зіграв Імпра Шінковіч.

На даний час в стінах фортеці розташувався музей імені Іштвана Добо. Тут відвідувачі мають можливість ознайомиться з багатою історією фортеці та міста. Родзинкою цієї фортеці є система коридорів, що розташована під землею, що зберегли свій прекрасний вигляд. Тут знаходиться музей тортур, який наганяє страху при вигляді представлених експонатів.Егер

Головною визначною пам'яткою міста постала базиліка, якій властивий класицистичний стиль, вона зведена за проектами Йожефа Хільда ??(відомий архітектор завдяки собору в місті Естергом). До собору ведуть високі сходи, що дозволяє йому виглядати ще більш велично. Головною цінністю храму вважається величезний орган, подібних йому немає в усій Угорщині.

Неподалік від базиліки розташований Архиєпископський палац, будівля нагадує італійські палаццо. У стінах палацу розташована виставка цінних експонатів релігійного мистецтва. Навпроти базиліки розташований Ліцеум - старовинна школа в Угорщині. Головною визначною пам'яткою, якої є бібліотека, вона налічує близько 130 тисяч томів різних книг написаних на 34 мовах. Бібліотека прикрашена стельовими фресками і дивовижним художнім різьбленням. Вежа бібліотеки служить обсерваторією, її назва «Шпекула». Великий інтерес у відвідувачів «Шпекули» викликає камера-обскура - «Око Егера».Егер

Вулиця Лойоша Кошута представлена ??зосередженням палаців і особняків, яким властиві стиль рококо і бароко.Їх прикрашає багата ліпнина, витончені балкончики виконані залізним куванням. Серед великої кількості цих споруд не можливо не відзначити Великий і Малий палаци, бароковий франціанский храм і монастир, і звичайно ж будинок Баттлера (сама старовинна будівля Егера).

Безліч ресторанчиків, кафе, сувенірних магазинів, кондитерських туляться на пішохідній вулиці Сечені.

Лікування

Місто Егер відоме завдяки своїми цілющими джерелами і славиться як один з найбільших міст-курортів в Угорщині. Ще в середні століття вода термальних джерел застосовувалася для лікування різних захворювань. У XV - XVI століттях на території міста з'являються перші купальні будинки. Егер Купалися тут в дерев'яних бочках, а також в парних лазнях. Турки, які прийшли на землі Угорщини високо цінували незрівнянної сили цілющу воду і брали участь у розвитку купальної культури. До нашого часу місто зберегло безліч турецьких купальних будинків. Це і купальні з гарячою водою, і парні лазні. З вигнанням турків культура купалень почала занепадати, але незабаром відродилася з новою силою. Ще на початку XVII століття тут побудували турецьку лазню, вона простояла століття і збереглася до нашого часу. У цій будівлі знаходиться сучасний центр бальнеології. Температура води досягає + 31 градусів. Вода пробивається з-під каміння, котре вистилає дно басейнів. Але є і басейни з більш високими температурами води, її підводять від джерел Андорнактальі, які розміщені поблизу міста Егер.

Вода цих термальних джерел насичена радоном, а як відомо він застосовується для зниження запальних процесів, покращує загальне самопочуття, а також сприяє підвищенню вироблення ендорфіну в організмі. Лікування водою термальних джерел Егера рекомендовано людям з больовими процесами, які пов'язані з хребтом, різними захворюваннями опорно-рухового апарату, запаленням суглобів.

Егер Егер

Всього в 6 кілометрах від Егера розташувалось селище Егерсалок, тут знаходиться термальне джерело з цілющою водою, що б'є гейзером, температура води досягає + 68 ?С. Вона стікає по схилу, що оточений вічнозеленими соснами. Вода утворила білі вапнякові відкладення у вигляді кіл, ці утворення нагадують Памуккале (Туреччина). Вода в джерелі насичена кальцієм, натрієм, гідрокарбонатами, а ще містить метакремнієву кислоту. Використовують воду з цього джерела для лікування суглобів, ревматичних хвороб і для посттравматичного лікування.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

егер, курортне місто егер, відпочинок в егер, місто егер, тури в егер, лікування в егері, екскурсії в місто егер, термальний курорт егер, термальні джерела в егері, курортне містечко егер, визначні місця в егері, що побачити в місті егер, тури і відпочинок в егері, бібліотечна обсерваторія шкупела.  

witch.hand