(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ТУРИ ПО УКРАЇНІ
СТАТТЯ: ТУРИСТИЧНА УКРАЇНА

Якщо Ви бажаєте відвідати Україну, але не знаєте, куди саме поїхати, то наш сайт стане для Вас надійним помічником і туристичним гідом у виборі подорожі мальовничими містами України, базою цікавих туристичних маршрутів та інформаційним довідником про окремі місця і пам’ятки країни. Тисячолітня історія України говорить нам про насичену бурхливими подіями історію, завдяки якій країна має своєрідну багату культуру, багатьма традиціями, українським народним побутом, кухнею, визначними місцями, видатними особами, що прославили Україну далеко за межами її кордонів, гостинністю і доброзичливістю людей, які завжди раді вітати гостей у своїх містах.

 

Географія

Україна завжди служить своєрідним мостом між таємничим Сходом і чарівним Заходом. Територіально вона знаходиться в самому центрі Європи і є однією з найбільших її держав, за площею поступається лише Росії. Площа території України становить 603,7 тис.км2, а це – приблизно 5,7 % всієї території Європи. Сусідами України на заході є Словаччина і Польща, на південному заході – Молдова, Угорщина та Румунія,на півночі – Білорусія, а на південному сході та сході – Російська Федерація. Південь країни омивають води Азовського і Чорного морів.

Кліматичні і природні характеристики країни

Переважна більшість території країни (95%) знаходиться на Східноєвропейській рівнині, і лише 5% її території становлять гірські системи: в західній частині країни – Карпати ( найвища точка – г. Говерла, висотою 2061 м над рівнем моря) та на півдні – Кримські гори ( найвища точка – г. Роман-Кош, висота над рівнем моря – 1545 м).

М’який помірний клімат, рівнинна територія, родючі землі, густа річкова система створюють чудові умови для існування тут багатої і різноманітною природи, велич і красу якої неможливо передати словами.

Водна система країни складається з близько 73000 річок і водотоків, які утворюють такі великі річкові системи, як Дунайську, Дніпровську, Дністерську, Сіверськодонецьку та Південнобузьку. Найбільшою річкою України, що тягнеться через всю її територію з півночі на південь є Дніпро -  третя за величиною річка Європи. На Дніпрі спорудили своєрідний каскад водосховищ: Київське, Канівське, Кременчуцьке, Дніпродзержинське, Дніпровське та Каховське.

Територія країни багата і на мальовничі озера та лимани, найбільшими з яких є Ялпуг ( 149 км2), Кугурлуй (82 км2 ), Сасик-Сиваш (71 км2).

З півночі на південь горизонтальні зони України плавно змінюють одна одну: північну частину країни займають мішані ліси Українського Полісся, що простягаються зі сходу на захід, з південного заходу на північний схід мішано-лісові ландшафти змінює лісостеп, а паралельно йому, ближче до південного кордону України, простягається степова зона. Лісостеп і степ – це найбільш розорані землі, так звані зони інтенсивного землеробства, оскільки мають для цього сприятливі умови – 12 млн. га чорноземних ґрунтів.

Багатство, красу і велич природи України можна побачити на території 33 заповідників, 17 природних, 4 біосферних і 17 національних природних парках.

Надра України зберігають в собі близько 5 % важливих світових мінеральних ресурсів, таких як вугілля, графіт, урані ум, марганцева і залізна руда та ін..

В цілому в Україні простежується помірний клімат з чітко вираженими змінами чотирьох сезонів на протязі року. Погодно-кліматичні умови України мають дуже позитивний вплив на розвиток економіки, туристичної та рекреаційної сфер діяльності, дозволяють використовувати екологічно чисті енергетичні ресурси сонця і вітру.

Населення

Історія освоєння і заселення території, а також формування сучасної структури населення України налічує не одне століття. Згідно з даними проведеного у 2001 році останнього перепису населення в Україні проживає 48,5 млн. жителів. Переважна більшість населення українці. Але постійне завоювання і поділ їх території сусідніми країнами стало причиною того, що 27 % населення України нині – це представники інших національностей ( поляки, росіяни, німці, білоруси, угорці, румуни, молдавани, кримські татари, вірмени, євреї, цигани, узбеки, литовці, словаки, чехи, болгари, азербайджанці, казахи та багато інших, але менш численних національностей). Паралельно з розвитком культурної, релігійної, мовної та етнічної самобутності українського народу проходив і розвиток культури всіх національних менших і корінних народів, що заселяли територію України.

Адміністративно-територіальний поділ

За єдиним адміністративно-територіальним поділом вся територія України поділена на Автономну Республіку Крим та 24 області (Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Закарпатську, Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Кіровоградську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку, Чернігівську), на території яких розташовано 446 міст, близько 1000 селищ міського типу і 30000 сіл.

Згідно з положеннями Конституції України: «Територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації та децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів з урахуванням їх історичних, економічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій».

Економіка

Україна – велика європейська держава, стрімкий розвиток економіки якої з кожним роком виводить країну на новий вищий економічний рівень.

Україна дуже багата на природні ресурси, а саме на корисні копалини, тому одними з найбільш розвиненими галузями промисловості є чорна металургія ( представлена виготовленням сталі, чавуну і широкого асортименту металовиробів), хімічна і нафтохімічна промисловість (виробництво мінеральних добрив, соди, коксу, кислот).

Наша держава володіє добре розвиненою промисловою базою, родючою землею, великою аграрною і сільськогосподарською системою, розвиненою системою освіти, висококваліфікованими кадрами, трудолюбивим і підприємливим населення.

 Для Європи Україна відіграє дуже важливе значення як транзитна країна, через яку транспортується газ із Росії в Європу. Україна ще з давніх давен була на шляху перетину одних із основних у світі торгових шляхів. І на сьогодні територією України проходять 5 із 10 міжнародних транспортних коридори. Країна має добре розвинену транспортну інфраструктуру, представлену усіма видами транспорту (автомобільний, залізничний, повітряний, морський, річковий та трубопровідний). Основні морську порти зосереджені у містах – Одеса, Іллічівськ, Маріуполь, Керч, Херсон, Ізмаїл. Судноплавними водними артеріями є Дніпро, Десна, Прип’ять, Дністер. В кожному обласному центрі є аеропорти, багато із них вийшли не лише на місцевий, а й на міжнародний рівень. Народногосподарський комплекс в Україні відомий у всьому світі такими галузями як кольорова та чорна металургія, важке машинобудування, виробництво військової техніки, ракетоносіїв, обладнання для дослідження космосу, супутників, різних транспортних засобів загального та спеціального призначення тощо.

Релігія

Релігія – досить важливе питання духовної життя всього українського народу. На думку більшості іноземців, в Україні лише одна релігія – православ’я. але в дійсності релігійна сфера в нашій країні дуже різностороння. 

Так, основна частина населення України – це християни. Найбільшими християнськими церквами в Україні є Українська православна церква Київського патріархату та Українська православна церква Московського патріархату. Саме цим двом церквам в країні належить більша частина релігійних учбових закладів і організацій, прихожан. Наступними за числом прибічників стали  Українська Автокефальна православна церква та Українська Греко-католицька церква, що знайшла більшість своїх прибічників на Заході України. Досить широко представлені в Україні іудаїзм ( тут проживає третя за величиною іудаїстська община в Європі і п’ята в світі), протестантизм, іслам.

Широке різноманіття і духовне багатство релігійного життя українців відображено у великій кількості релігійних святинь і пам’ятків.

Культура

Національна культура України має дуже багату історичну спадщину. Розвиток культури українського народу налічує вже декілька тисячоліть. Одними з перших доказів цього є  Трипільська культура, що розвивалась на межі VI-III тис. до н.е. і залишила нам у спадок вишукано оздоблені вироби гончарного мистецтва; Скіфська культура – вишукані вироби скіфів із срібла і золота – це шедеври мистецтва виготовлення прикрас, що славляться своєю красою з древніх часів і до сьогодення (яскравим прикладом служить Золота Пектораль – нагрудна прикраса царя Скіфів). Далі з розвитком цивілізації змінювалась і сама культура України. В залежності від певного історичного періоду вона ввібрала в себе багато релігійних і культурних традицій Київської Русі, Візантійської імперії, також значний вплив мали і культури сусідніх країн – Польщі, Росії, Австрії, Туреччини.

Але незважаючи на вплив іноземних культур і складний історичний шлях України, основою розвитку нашої культури є народна культура, на базі якої формувалися література, музичне, драматургічне, художнє, архітектурне мистецтво, професійна наука. Справжніми носіями і творцями української народної культури були селяни, ремісники, козаки, творчість яких і сформувала колоритний і чарівний фольклор, народні звичаї і традиції. Найбільше їх творчість проявляється у народних думах, танцях, піснях та в декоративно-прикладному мистецтві. Саме збереження і продовження культурних традицій, що почали формуватися ще за часів утворення Київської Русі, стало бурхливим поштовхом до підйому культури України в XVI-XVIIст. та культурного відродження в XIXст.

Важливим історичним кроком в розвитку України стало прийняття християнства в Х столітті. Це дало поштовх до розвитку різних релігійних обрядів і звичаїв, багато з яких уже давно забуті і зберігаються лише на сторінках легенд і історій, а багато з них є актуальними і до цих пір, вони формують духовну сферу життя українського народу. Після прийняття християнства в Україні почалося масове спорудження церковних святинь, які будувались в різні часи, мають свої окремі історії, а характер їх конструкцій відображає архітектурні стилі різних історичних періодів (бароко, ренесанс та ін.)

Україна має багату творчу спадщину в області літератури, музики, кіномистецтва, драматургії, образотворчого мистецтва, архітектури тощо. Творчість представників різних культурних напрямків з часів трипільської культури і до сьогодення назавжди внесла культуру України до числа шедеврів і скарбів всесвітньої культурної спадщини.

Враховуючи різні територіальні особливості України, неймовірні дарунки природи, героїчну історію насичену бурхливими подіями в історії українського народу, його багатою культурою і традиціями, економічною і туристичною інфраструктурою, що останнім часом набуває все більшого значення для розвитку країни, неможливо в одній статті описати історичні, культурні і природні надбання України. Тому пропонуємо Вам разом з нами поринути у захоплюючу туристичну подорож сторінками нашого сайту, відвідати кожну область окремо і дізнатися, що саме приваблює туристів приїхати до України (щороку кількість туристів сягає більше 20 мільйонів осіб), що входить до списку «Семи чудес України», дізнатись більше про історію і культуру українського народу, цікаві археологічні знахідки, сліди стародавніх цивілізацій, знайти багато цікавої інформації про відпочинок в Україні та останні новини туризму.

Бажаємо гарної подорожі і захопливих вражень!

Автор: Марина Мельниченко


Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп

туристична Україна, туристичні агентства України, туристична карта України, туристичні фірми України, туристична віза в Україну, туристичні компанії Україны, туристичний ринок України, тури по Україні, Україна підбір туру, автобусні тури по Україні, пошук туру Україною, гарячі тури з України

witch.hand