(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО УГОРЩИНУ

Угорщина

Угорщина - це одна з найкрасивіших країн Центральної Європи, яка користується величезним успіхом і популярністю серед туристів з усіх країн світу. Її столиця - однез найкрасивіших міст світу, якегордо носить назву «Королева Дунаю». Саме в цій країні знаходиться найбільше озеро в Центральній частині Європи - озеро Балатон, яке вважається справжнім прісноводним морем і справжнім раєм для людей різного віку, для любителів різних водних видів спорту і розваг. Всім відома гора Токай також розташована в Угорщині. Прославилася вона своїми печерами, унікальними виноградниками, винними погребами та вишуканими винами, які вже кілька століть розбурхують уяву справжніх цінителів виноробного мистецтва. Казка про живу воду теж родом із чудесної країни Угорщина, адже саме тут знаходиться більше 500 джерел, які мають унікальні цілющі властивості. Фортеці, замки, палаци, бастіони, старовинні церкви і монастирі вражають кожного туриста своєю пишністю і неперевершеною красою. Безліч туристів до Угорщини приваблюють величезну кількість форм народного мистецтва, а також традиційні паради верхової їзди. У цій країні дуже вигідні ціни на різні товари в порівнянні з їх вартістю в країнах Східної Європи. Угорщина - це одна з небагатьох європейських країн, в архітектурі якої гармонійно поєднуються колоритні купола і башточки, що нагадують казку про Аладіна, і респектабельні ділові квартали міст. Все це та багато іншого можна побачити в прекрасній країні Угорщина, про яку ми постараємося зараз трошки докладніше розповісти.

Географія Угорщини

Країна знаходиться у Центральній Європі, в басейні Карпатських гір.

Площа території Угорщини становить 93 030 кв.км. Максимальна протяжність території з півночі на південь - 268 км, зі сходу на захід - 528 км. Протяжність кордону Угорщини становить 2246 км.Угорщина

Сусідні країни - Україна (північний схід), Румунія (схід), Хорватія (південний захід), Сербія (південь), Словаччина (північ), Австрія (захід ) і Словенія ( південний захід).

Найвища точка Угорщини - гора Кекеш, висота якої 1015 м над рівнем моря.

Найбільші річки країни - Дунай (протяжність річки по Угорщині - 417 км), Тиса (протяжність річки по Угорщині - 596 км).

Найбільші озера - Балатон (площа 596 кв.км), Ферте (площа угорської частини 75 кв.км), Веленце (площа 26 кв.км). Балатон, крім того, що найбільше озеро на території Угорської Республіки, також вважається найтеплішим в країні.

Клімат в Угорщині вважається помірно-континентальним. Сезонні перепади температур є досить значними. Найжаркіший місяць в році - липень (температура повітря коливається в межах +20...+22 ° С), самий холодний місяць - січень (середня температура місяця -2...-4 ° С). Середня кількість сонячних днів у році - 230.

Загальна інформація

  • Адміністративно територія Угорщини розділена на 19 округів і столицю Будапешт, яка має свій особливий статус. Найбільшими містами країни є Будапешт, Дьйор, Дебрецен, Мішкольц, Печ,Сегед.
  • Державна мова країни - угорська.
  • Грошова одиниця - форинт (HUF).
  • Щільність населення Угорщини - 108,4 чоловік на 1 кв.км.
  • Чисельність населення складає 10077000 чоловік.
  • Основна релігія - католицизм.
  • Для в'їзду на територію Угорщини громадянам України необхідно відкрити візу.

Державна символіка.

Прапор Угорщини являє собою полотнище, яке складається з трьох однієїширини горизонтальних смужок червоного, білого і зеленого кольорів.Угорщина

Гімн Угорщини - це вірш Ференца Келчеі «Гімн», на музику Ференца Еркеля.

Угорський Герб виглядає таким чином - це щит, який загострюється ближче до основи і розділений на два поля. Перше поле щита, в свою чергу, також розділено, але вже не два, а сім разів срібними і червоними лініями. На червоному тлі другого поля, над середньою частиною корони золотого кольору, яка лежить на вершині тригір'язеленого кольору, встановлений подвійний хрест срібного кольору. На щиті лежить священна корона Угорської Республіки.

Короткий історичний екскурс

На території сучасної Угорської Республіки в кінці IX століття оселилися племена угорців. У 997 році король Іштван I запровадив у своїй країні християнство. По цьому його часто величають Іштваном Святим, і на честь короля було відкрито багато храмів в цій країні.

Довгий час угорці, як і багато інших європейських народів, страждали від постійних набігів і воєн татаро-турецьких військ. Тяжкими наслідками виявилася Мохачська битва, після якої основна частина Угорщини на довгий час була окупована ярмом Османа. У цей час її північна і західна частина потрапила під володіння династії Габсбургів. Кінець XVII - початок XVIII століть знаменувалися в історії Угорщини постійними військовими діями (австро-турецька війна, придушення антигабсбурзького руху в народі), після яких країна опинилася повністю під владою династії Габсбургів. У 1848-1849 рр.. в Угорщині відбулася революція по боротьбі за незалежність країни від Австрії. Революційні рухи були придушені. Але в 1867 році Угорщина стала однією з складовою частиною величезної і сильної Австро-Угорської імперії. До території Угорщини увійшли Трансільванія, Закарпаття, Словаччина та Хорватія. У 1918 році Угорщина здобула незалежність.

1920-1944 рр.. - це час фашистської диктатури Міклоша Хорті. У Другій Світовій війні Угорщини спочатку була союзницею фашистської Німеччини, але вже в 1944 році відмовилася від союзництва з останньою. У 1945 році до влади в Угорській Республіці прийшла Комуністична партія. Угорською Республікою країна стала лише в 1989 році, коли була проголошена багатопартійна система правління.

Економіка Угорщини

Угорщина - це країна з динамічно розвиваючою економікою і рівнем життя населення. Основні напрямки діяльність - аграрний та індустріальний комплекс.Галузі промисловості, які в Угорщині є найрозвиненішими, - фармацевтична та хімічна (відомі такі світові виробники як «Хіноін», «Ріхтер», «Гедеон»), машинобудівна (всім відомий «Ikarus»), металургійна, харчова і текстильна. В Угорщині добре розвинене виноградство. Основні сільськогосподарські культури країни - кукурудза, пшениця, соняшник, цукровий буряк. Угорщина є одним з найбільших у світі експортерів наступних товарів і продуктів - свинина, гуси, кури, індички, качки, соняшникова олія, фруктові, овочеві та м'ясні консерви. Рівень життя угорського населення - середній, ВНП на душу населення становить 3840 €.

Віза в Угорщину

21 грудня 2007 Угорська Республіка увійшла до списку країн Шенгенської угоди. Для поїздки в Угорщину громадянам України необхідно отримати відповідну візу. Перелік документів, необхідних для відкриття Шенгену до Угорщини представлений у статті «Шенгенська віза до Угорщини».

Визначні місця Угорщини

Причин, за якими ми радимо вам відвідати Угорщину, дуже багато. Це чудова і заповідна природа Угорських національних парків, величезна кількість термальних джерел, на базі яких на сьогоднішній день створена широко розвинена курортно-оздоровча база, а також багатющаархітектурно-культурна спадщина старовинних міст.Угорщина

У першу чергу, рекомендуємо всім туристам відвідати найголовнішеугорське місто - Будапешт, який велично розкинувся на берегах Дунаю, за що отримав назву «Королева Дунаю». Місто ділиться на кілька частин: Буда і Пешт. Пештська частинастолиці розташована на рівнинній території, Буда ж, навпаки, - на пагорбах. Особливість архітектурного ансамблю цього міста полягає в тому, що тут гармонійно сусідять будівлі, побудовані в епоху Середньовіччя, архітектурні пам'ятники XVIII століття і сучасні споруди. Головні пам'ятки, які всі туристи поспішають побачити в Будапешті , - це собор Святого Матяша, Рибацький Бастіон, монумент Святої Трійці, Будайська фортеця (Королівський палац), в якій зараз відкрито кілька цікавих музеїв. Побачивши ці та багато інших визначних пам'яток Будапешта, навіть найдосвідченіший любитель старовинного мистецтва забуде про втому і часу.

Будапешт заслужено входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У самому центрі столиці, посеред Дунаю і між двома мостами Арпад і Мартіг, розкинувся відомий острів Маргіт.

Побувавши в угорській столиці, рекомендуємо ще відправитися в екскурсію «Закрут Дунаю» та відвідати такі старовинні сербські міста, як Естергом, Вишеград і Сентендре, краса і атмосфера яких назавжди залишаться у вашій пам'яті. Адже місто Сентендре - це, так званий, музей під відкритим небом, на території якого знаходиться кілька чудових і відомих далеко за межами країни музеїв, таких як Угорський музей вина, музей марципанів, Музей кераміки. Вишеград - це місто, яке колись було столицею Угорщини. Тут зараз проводяться археологічні розкопки літньоїрезиденції королівської сім'ї. Естергом також деякий час був столицею, зараз тут знаходиться найбільший храм країни - Естергомськабазиліка, Музей Християнського Мистецтва.

Не менш насиченимстаровинними пам'ятками, славним історичним минулим, а також вишуканими винамиєі місто Егер, якезнаходиться в дуже мальовничій місцевості між гір Матра і Бюкк.

Лікувальні курорти Угорщини

Особливий інтерес у туристів викликає не тільки екскурсійний відпочинок, але і курортний. В принципі, цілком можливо об'єднати корисне з приємним. Враховуючи той факт, що в Угорщині знаходиться більше 500 цілющих джерел, варто припустити, що кількість курортів в цій країні буде величезною. Дуже багато курортних міст розташовано на берегах озера Балатон, яке є найбільшим озером в Центральній Європі. Балатон - це також ідеальне місце для любителів риболовлі, парусного спорту і веслування. Купатися в ньому можна від початку весни до пізньої осені, оскільки вода в озері досить швидко прогрівається. До курортам на Балатоні відносяться наступні - Шиофок, Фоньод, Мішкольц-Тапольца, Тихань, Кестхей, Балатонфюред, Бадачонь, Балатонфельдвар.Угорщина

Ще одна популярна бальнеологічна курортна зона Угорщини знаходиться на березі озера Хевіз, яке також є тепловодним озером, насичене гарячими ключами. Купатися в озері Хевіз можна протягом усього року. На березі озера Хевіз розташовано дуже багато санаторіїв,готелів, де за порівняно доступними цінами забезпечують сервіс на вищому рівні - комфортабельні готелі з широко розвиненою інфраструктурою (гімнастичні зали, масажні кабінети, косметологічні салони, солярії, різноманітні сауни, грязьові ванни і т.д.).

Популярними курортними містами є також Будапешт, в тому числі і відомий острів Маргіт, Дюло, Дебрецен, Залакарош, Сегед, Егер, Хайдусобосло, Шарвар, Бюк.

Популярні екскурсії

Орієнтовна вартість усіх групових екскурсій в Будапешті практично завжди знаходиться в межах 40 євро за людину. Найчастіше проводяться оглядові екскурсії по столиці, поїздки в Егер і Дьйор, екскурсія в Закрут Дунаю, про якийми згадували вище.

Крім того, завжди є доступними і інші екскурсії, в тому числі й індивідуальні з гідом-перекладачем, які покажуть вам старовинні угорські замки і безліч інших цікавих місць і пам'яток країни. У разі замовлення індивідуальної екскурсії, вартість збільшується в два рази.

Угорська кухня і ресторани

Національна кухня в Угорщині володіє своїм витонченим смаком. Більшість з них має пряний і насичений смак, вони переповнені достатком ароматних спецій, серед яких найпопулярнішою є - паприка. Угорщина Головною «Візитною карткою» угорської кухні є суп-гуляш. Традиційним делікатесом в Угорщині вважається гусяча печінка, приготована за технологією «фуа-гра», що дозволено серед всіх країн Євросоюзу тільки тут і у Франції. Крім того з гусячої печінки угорці роблять і багато інших смачних страв, особливо варто відзначити чудові другі страви і ароматні паштети. Обов'язково рекомендуємо спробувати «халасле» - це угорськийрибний суп, а також апетитну форель, яка вирощується в гірській частині Угорщини. А якщо вже говорити про угорськінапої, то це в першу чергу вишукані вина, виготовлені в долинах Токай і Егер, а також фруктова горілка «Палінка», яка характерна тільки для Угорщини.

Магазини та шопінг в Угорщині

Під час відвідування будь-якої країни кожна людина задається питанням, що характерного для цієї країни я можу придбати на пам'ять собі, рідним або близьким про поїздку. Постараємося Вам допомогти в цьому питанні. Не те що можна, а навіть потрібно привезти додому з Угорщини токайське вино, або ж тонізуючу настойку на травах з гіркуватим смаком під назвою «Унікум», глазурований посуд, вишивку або ж кришталеві вироби. Традиційними сувенірами з Угорщини є ляльки в національних угорських нарядах, кераміка, фарфор ручного розпису із заводів «Жолнаї» або Херендского заводу, вироби народних умільців, салямі «Pick», солодкі фігурки з марципану, антикваріат, гусяча печінка, черешнева або абрикосова «Палінка», угорська паприка. Любителі красивих речей можуть в Угорщині купити різноманітну якісний одяг за дуже недорогим цінами.

Найпопулярнішим місцем для здійснення покупок для місцевих жителів і туристів є ринок. У Будапешті найвідомішим серед всіх ринків вважається старовинний і дуже відомий Центральний ринок.

Графік роботи продовольчих магазинів в Угорщині - з понеділка по п'ятницю з 07.00 до 18.00, в суботу до 13.00. Тому пам'ятайте, що неділю залишати для шопінгу не варто. Найбільші магазини найчастіше працюють трохи довше, а деякі - навіть і цілодобово.

Готелі в Угорщині

Найчастіше туристи зупиняються в готелях Будапешта, які в порівнянні з багатьма іншими європейськими столицями, мають досить високийпоказник «ціна- якість». Як не дивно, це найбільше відноситься до готелів «економ»-класу. Готелі категорії 3* в Будапешті - це завжди просторі і затишні номери, які обставлені сучасними меблями, приємний і кваліфікований персонал, повноцінний сніданок («шведський стіл»). Більш заможні туристи, які цінують комфорт вищого класу, можуть оселитися в гольф- готелях або в замках. Практично всі будапештські готелі мають дуже хороше розташування, а велика кількість обслуговуючого персоналу добре володіють російською мовою.

Обмінні пункти і банки

В Угорщині банки працюють з 8:00 до 16:00 з понеділка по п'ятницю, у вихідні, як правило, вони не працюють. Але в центрі міста деякі обмінні пункти працюють і в суботу і неділю. До того ж поміняти гроші гості міста можуть цілодобово в готелях або ж в автоматах обміни валют. Курс обміну валют в містах Угорщини приблизно один і той же, але сильно завищений він на вокзалах і в аеропортах. Після здійснення обміну валют до виїзду з території Угорщини необхідно зберігати довідку про валютну операцію. Обмін грошей з «рук» в Угорщині не рекомендується.

У багатьох готелях , магазинах і ресторанах приймаються кредитні картки основних платіжних систем . Інформація про це вказується за допомогою спеціальних значків на дверях закладів.

Митні обмеження

Руху іноземної валюти по території Угорщини ( ввіз і вивіз ) не обмежені. У разі, якщо сума перевищує 1 млн форинтів, гроші необхідно обов'язково задекларувати. Більше того, суми, що перевищують 100 000 форинтів можна вивезти з Угорщини лише за наявності документального підтвердження на них.

Що ж до ввезення та вивезення національної валюти, то тут є обмеження - до 350 000 форинтів. Для ввезення та вивезення творів мистецтва, антикваріату, виробів зі срібла та золота необхідно отримати спеціальний дозвіл.

Безмитно на територію Угорщини можна ввезти 50 сигар, або 200 сигарет, або 250 грам тютюну, а також 1 літр міцного алкогольного напою і 2 л вина, 100 мл парфумної і 250 мл туалетної води. Вивезти з Угорщини можна придбані в цій країні товари на суму, що не перевищує 270 000 форинтів, які не проходять по категорії «товарна група».

Транспорт в Угорщині

Особливо добре розвинене в Угорщині залізничне сполучення. Наприклад, зі столиці на поїзді можна дістатися практично в кожне з усіх міст країни.Угорщина

Таксі в Угорщині мають жовтий номерний знак і відповідну табличку з написом «taxi». Тарифи на проїзд у таксі можна прочитати на приладовій дошці або ж на дверному склі. Водій таксі зобов'язаний надати рахунок на прохання пасажира. У великих містах посадка в таксі коштує приблизно 100-200 форинтів, 1 км шляху - 140-280 форинтів, а хвилина очікування - 30-50 форинтів.

По місту їздять також і нічні автобуси, які позначаються літерою «Е». Автобуси з червоними номерними знаками є експресами і не скрізь здійснюють зупинку, тому перед виходом на потрібній вам зупинці необхідно натиснути спеціальну кнопку над дверима. Квитки на громадський транспорт можна придбати в касах метро, у квиткових автоматах помаранчевого кольору, які розташовані поруч із зупинками, а також у газетних кіосках.

Корисні контакти

Посольство Угорщини в Україні
Адреса: 01034, м. Київ, вул. Рейтарська, 33
Тел. +380 (44) 230-80-01, +380 (44) 230-80-02, +380 (44) 230-80-03, факс +380 (44) 230-80-04
Графік роботи: понеділок-п'ятниця - 09:00-12:00.

Посольство України в Угорщині
Адреса: H-1125, Budapest, Nogradi ut, 8, Hungary
Тел. + 36 (1) 355-24-43, +36 (1) 422-41-20, факс +36 (1) 202-22-87
Графік роботи: понеділок-п'ятниця - 08:30-17:30.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

угорщина тури з Києва, тури в угорщину з києва, тури угорщина 2014, автобусні тури до угорщини, тури в угорщину ціни, екскурсійні тури в угорщину, тури в угорщину з України, тури в угорщину з мультивізою,  угорщина тури вартість, купити тур до угорщини, гарячі тури до угорщини, тур словаччина угорщина австрія, дешеві тури в угорщину, тури до угорщини Київ, тури та відпочинок у угорщині 2014, відпочинок в угорщині ціни, угорщина відпочинок, зимовий відпочинок в угорщині, відпочинок в угорщині 2014 ціни, угорщина відпочинокі лікування, відпочинок в угорщині взимку, відпочинок в угорщині восени, угорщина відпочинок з дітьми, відпочинок в угорщині влітку, відпочинок в угорщині відгуки,  відпочинок в угорщині влітку 2014, відпочинок на озерах угорщини, екскурсіії в угорщині, цікаві місця в угорщині.

witch.hand