(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО УКРАЇНУ
"ХРАМИ І МОНАСТИРІ У ЛЬВОВІ"

 Доповнити свій відпочинок у Львові чудовим почуттям атмосфери старовинного міста Ви зможете завдяки відвідинам храмів і церков Львова. Вони є як центром духовного життя цього міста, так і частиною його культурного життя. Більшість храмів і монастирів розташовуються в центрі міста, поруч з безліччю музеїв і пам'ятників, серед маленьких, вузеньких вулиць старовинного Львова, що створює повноцінний архітектурний ансамбль цього міста. Церкви і монастирі у Львові

Всім відомо, що Львів - це величезний релігійний центр України. Тут перетинаються представники різних церков. Львів церковний - це відображення складної конфесійної структури. Релігійні громади Львова можна розділити приблизно так: 35% належать Українській Греко-Католицькій церкві, 11,5% - Українській автокефальної православній церкві, 9% - Українській православній церкві, що відноситься до Київського патріархату, 6% - Римсько-католицькій церкві.

Храми та монастирі Львова- це особливі пам'ятки архітектури міста. Вони є відображенням різних архітектурних стилів, оскільки будувалися у різні часи. Кожен з них має свою історію, насичену різними подіями.

Ми з радістю запрошуємо Вас відвідати релігійну столицю України, в якій знаходяться три головні центри віруючих нашої країни: православних, вірмен і греко-католиків, а саме:Церкви і монастирі у Львові

1) Собор Успіння Пресвятої Богородиці - це православна святиня, збудована в XVI-XVII ст., яка свого часу була головним центром православних громад Білорусі та України. Саме в цьому храмі освячували Петра Могилу на митрополита Києва. Тут Ви побачите каплицю Трьох Святителів епохи Ренесансу, дивовижні вітражі Петра Холодного під назвою «Засновники Успенської церкви», «Галицька Русь» і «Київська Русь», а також оборонну дзвіницю висотою 66 метрів, яка служила бібліотекою і в'язницею.

Церкви і монастирі у Львові2) Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці - це головний Вірменський храм в Україні, який є пам'яткою архітектури національного значення і належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Побудований в другій половині XVII століття архітектором Доріномг, цей собор об'єднав в собі різні архітектурні стилі: давньоруський, традиційний вірменський і романо-готичний. У самому храмі Ви побачите приголомшливі містичні фрески Яна де РозенаЦеркви і монастирі у Львові, пройдетеся крізь дзвіницю, зможете відвідати галерею ікон на вул. Вірменській. У внутрішньому дворику церкви зі східної сторони Ви побачите декоративну колону з постаттю Св.Христофора, покровителя мандрівників.

3) Собор Святого Юра Церкви і монастирі у Львові- розташований він на однойменній площі Св. Юра, 5. Це одна з головних визначних пам'яток міста, неперевершений пам'ятник архітектури в стилі бароко і головна святиня Української Греко-Католицької Церкви, яка була побудована в середині XVIIІ ст. Собор зведений на горі, на висоті 321 м над рівнем моря, і своєю дивовижною красою і величчю куполів служить домінантою в панорамі Львова. Найголовнішою реліквією цього храму є Чудотворна Ікона Пречистої Діви Марії (XVII ст.).

Цікавими для багатьох гостей міста стануть наступні храми:
- Георгіївський православний храм;
- Бернардинський монастир-фортеця (Храм з красивими фресками, статуєю Ангела-хранителя дитини, побудований в 1630 р.);
- Бенедіктский жіночий монастир;
- Єзуїтський храм, побудований в 1630 р. (Це перший храм, виконаний у стилі бароко);
- Домініканський монастир (споруда XVIIІ ст.);
- Головний костел України - Храм Св. Марії- це єдиний храм в Україні готичного стилю, який зберігся ще з XІV ст.Церкви и монастыри во Львове

Також у Львові можна побачити:
- Пам'ятник-фігуру Матері Божої, який знаходиться на головній вулиці Львова;
- Музей історії релігії - музей, в якому об'єднані різні релігійні напрямки - православ'я, уніатство, іслам, іудаїзм, католицизм.;
- Музей дерев'яної архітектури під відкритим небом, де представлені дерев'яні карпатські храми бойків та лемків.
Музей церковної дерев'яної скульптури «українського Мікеланджело» - Йогана Пінзеля.

Автор Марина Мельниченко

тури у львів, тури по україні, тури до львова, львів, львівські музеї, церкви та монастирі у львові, собор святого юра у львові, вірменський кафедральний собор у львові, собори львова, церкви львова, монастирі у львові, собор успіння пресвятої богородиці, цікава стаття про собори у львові, екскурсія по соборам львова, тури та екскурсії у львів, відпочинок у львові, що подивитись у львові.

witch.hand