(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

 ХРАМ СВЯТОЇ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ ЦАРИЦІ ОЛЕКСАНДРИ В ХЕРСОНІ

В Херсоні, по вулиці Перекопській, 3, знаходиться невелика, але дуже витончена і красива церква - Храм Святої великомучениці цариці Олександри. Розташована вона між морським коледжем і одним з корпусів Херсонського державного університету. На сьогоднішній день Храм Святої мучениці Олександри відноситься до громади Української Православної Церкви Київського Патріархату. Настоятелем цього Храму в кінці 2000-х років став отець Андрій Калита, з приходом якого всі служби тут почали проводитися лише українською мовою.Церква Святої Олександри в Херсоні

Будівництво церкви Святої мучениці Олександри почалося в 1898 році, а якщо бути точніше то 31 травня того ж року. У той час це була Домова церква при Другий Маріїнської жіночої гімназії. Будівництво храму проводилося за рахунок приватних пожертвувань і тривало протягом чотирьох років. Урочисте відкриття та освячення Храму Святої мучениці Олександри відбулося 25 серпня 1902.

Церква Святої мучениці Олександри побудована в, так званому, псевдоросійькому стилі. В архітектурі церкви яскраво виражено вплив московського зодчества XVII сторіччя з доповненням елементів романського стилю. Її прикрашають дзеркальні купола найтоншої роботи, що завжди виділяють її серед всіх оточуючих її архітектурних споруд. Над розробкою архітектурного проекту храму Святої мучениці Олександри трудився К.І. Квітка. Після того як пройшло перше урочисте богослужіння після закладення храму в 1898 році, яке провів єпископ Новомиргородський Мемнон, під зовнішній камінь було закладено таблиця з написом «В Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа...».

Церква Святої Олександри в ХерсоніВнутрішня частина Храму Святої мучениці Олександри оформлена у вигляді невеликого затишного приміщення, головною прикрасою якого є красивий мармуровий іконостас - чудова робота одеського скульптора Б. Едуардса. До наших днів збереглися ліпні декорації і вітражі на вікнах храму. Практично всі ікони Храму Святої мучениці Олександри були написані херсонським учителем малювання К. Овчаренко і художником Національної Академії мистецтв Г.Літвін.

З 1921 року Домова церква при Другий Маріїнської жіночої гімназії була передана Українській Автокефальній Православній Церкві. Але через кілька років відомості про церкву починаються губитися. В кінці 20-х - напочатку 30-х років ХХ століття, в період жорстоких релігійних гонінь, Храм Святої мучениці Олександри пережив сумний період свого існування. В цей період була розбита головна прикраса Храму - дзеркальні купола. Незабаром будівля церкви була передана у власність Херсонського педагогічного інституту. В стінах Храму впродовж 60 років розташовувалися інститутські майстерні загальнотехнічного факультету.Церква Святої Олександри в Херсоні

Після того як Україна стала незалежною країною, в Херсоні, як і по всій території країни, почали відроджуватися храми. На прохання місцевих жителів 20 квітня 1992року Храм Святої мучениці Олександри був повернутий віруючим християнам. В цей день відбулося урочисте богослужіння на честь передачі будівлі Українській Автокефальній Православній Церкві. На жаль, після всіх подій, що сталися з Храмом, від колишнього внутрішнього оздоблення не залишилося практично нічого. Тільки два мармурових кіота, які розташовуються з боків від білосніжного іконостасу: справа - Святая Олександра, а зліва - Володимир Великий. На сьогоднішній день однією з головних церковних святинь Храму Святої мучениці Олександри є унікальна старовинна ікона Божої Матері XIV століття, яка є подарунком від української діаспори. В Церкви Святої мучениці Олександри всі богослужіння проводяться українською мовою. Серед інших парафій Херсона громада Храму Святої мучениці Олександри виділяється дуже згуртованим життям її прихожан і турботливою опікою настоятеля Церкви над своїми парафіянами. Будівля Церкви Святої мучениці Олександри є важливою пам'яткою Херсона.

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по Україні, тури в херсон, відпочинок в херсоні, відпочинок на морі в Україні, відпустка в херсоні, проживання в херсоні, курорт херсон, визначні місця Херсона, що подивитися в херсоні, куди поїхати на море в Україні 2014, херсон, готелі в херсоні, проживання в херсоні, розваги в Херсоні, дешеві тури в херсон, цікава інформація про херсон,церкви херсона, монастирі в херсоні, храм святої оександри в херсоні, цікава стаття про храм святої олександри в херсоні.

witch.hand