(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
"ТРУХАНІВ ОСТРІВ"

екскурсії Київ, київ екскурсійний, оглядова автобусна екскурсія по Києву

екскурсії Київ, київ екскурсійний, оглядова автобусна екскурсія по КиєвуТруханів острів розташований на Дніпрі, між головним річищем із західного боку і Чорторийською та Долобською протоками зі східного. Північна частина острова межує з місцевістю під назвою Чорторий, а на південному боці простягається міст Метро. З правим берегом острів сполучається Парковим мостом, який веде до Паркової дороги, котра приєднується до Андріївського узвозу, і Набережного шосе. Неподалік розкинула свої води Матвіївська затока, яку ще називають Старик – на честь частини колишнього дніпровського річища, яке в кінці дев’ятнадцятого століття перекрили гаткою. Навпроти острова знаходиться центральна частина Києва. Острів займає площу 450 гектарів.

Свою назву Трухановому острову подарував половецький хан Тугорхан, дочка якого - дружина князя Святополка – в ХІ ст. побудувала на острові свою резиденцію. В часи Київської Русі на острові знаходилось селище Ольжиші, яке належало великій княгині Ользі. Згодом острів став володінням Пустинно-Микільського монастиря, але пізніше його повернули Києву.

У ХІХ ст. на території острова з’явились об'єднання, які займались пароплавством на Дніпрі. Біля них виросли майстерні і перші поселення. Згодом у селищі побудували церкву св. Єлизавети, а також училище на два класи, яке було зведене на кошти Д.Марголіна. На початку ХХ ст. у селищі проживало майже шість тисяч осіб, було близько двадцяти вулиць та одна площа.

Труханів острів, екскурсійнії в києві, оглядова екскурсія по КиєвуДруга світова війна трагічно відбилась на долі поселення. Під час відступу німецьких окупантів у жовтні 1943 р. його спалили. Вціліла тільки частина основи нафтового баку, який раніше височів поруч із Запорізькою площею. Її спорудили на початку ХХ ст. і по війні використовували як основу для літнього ресторану. Навіть сьогодні в гущавині можна натрапити на шматки фундаменту школи та церкви.

Після війни селище вирішили не відновлювати, а облаштувати на його місці зону відпочинку. На острові з'явилась величезна кількість великих пляжів, водних станцій, спортивних споруд, ресторанів, будинків відпочинку, Дніпровський гідропарк. У 1989 році встановили пам'ятник загиблим мешканцям селища: постать вояка біля зруйнованого човна та плити з іменами загиблих труханівців.

У 1990-х рр. створили земляцтво "Труханів острів", яке має об'єднати усіх, хто до війни мешкав у цьому поселенні. Товариство офіційно зареєстрували в 1995 р.. На сьогоднішній день воно займається проведенням ряду заходів на пам'ять про загиблих труханівців.

Автор Остап Українець

Труханів острів, екскурсійнії в києві, оглядова екскурсія по Києву

ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ В КИЄВІ можна
044383 32 78 або 067 444 01 90 (або онлайн заявка)

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

тур по украине, туры по украине, тур в украине, туры в украине, тур в украину, туры в украину, украина тур, туроператор по украине, туркомпания в украине, украинские туры, украина экскурсии, многодневный тур по украине, тур по украине на выходные, поездка в украину, поездка в киев, куда поехать в украину, что посмотреть в украине, интерестные туры по украине, тур по киеву, обзорный тур по украине, тур по украине для иностранцев, отдых в украине, где отдохнуть в украине, тур віходного дня, турі по украине.

witch.hand