(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ТРИКРАТСЬКИЙ ЛАБІРИНТ

Трикратський лабіринтТрикратський лабіринт - саме так називається один з комплексів державних заповідних урочищ, який розташований поблизу від села Трикрати Вознесенського району (Миколаївська область). Трикратський лабіринт - це справжнє багатство посушливих степів на півдні України, який на сьогоднішній день займає площу 247 га. Поруч з Трикратським лісом протікає річка Мертвовод.

Історія Трикратського лабіринту починається з 1870-х років, коли за ініціативою поміщика-лісівника графа Віктора Скаржинського місцеві жителі створили величезний штучний лісовий масив. У центрі цього масиву розташовано прекрасне озеро. По всій території лісу протікають невеликі річечки, через які побудовано величезну кількість мостів, що з'єднують, в свою чергу, безліч стежок і доріжок. Звідси пішла і назва лісу - «лабіринт», а «Трикратський» - від назви найближчого населеного пункту.

Граф В.П. Скаржинський був ініціатором і основоположником полезахисного і степового лісонасадження, які висаджувалися як по схилах ярів, так і між гранітними скелями. Трикратський ліс відразу ж почали активно розвивати і збільшувати його територію, згодом парк перетворився на справжній рукотворний ліс.

Весь масив Трикратського лабіринту ділиться на три основні частини: перша - ставок в центрі лісу, який є улюбленим місцем для рибалок, друга - урочище «Лабіринт», а третє - урочище «Васильєва пассіка». Обидва урочища в 1972 році отримали статус державних заповідних урочищ і охороняються відтоді законом.

Трикратський лабіринтТрикратський лабіринтТрикратський лабіринт

До складу Трикратськоголабіринту входять ще два урочища: «Літній Хутір Скаржинського» і «Миронів Сад» (іноді називають «Мирним гаєм»). Останнє урочище знамените тим, що це єдине місце на Миколаївщині, де поблизу можна розглянути колонії сірих чапель. Але знайти це місце зовсім непросто: ліс стрімко збігає на дно яру і стає практично непрохідним. Тутешні струмки з кришталево чистою і холодною водою, нагромадження скель і густі хащінадають цим місцям казково прекрасний вигляд.

Через всю територію Трикратськоголісу тече річка Арбузинка.

Але головною визначною пам'яткою і головним багатством Трикратського лісу є могутні дуби в урочищі «Лабіринт». Вік цих шановних стариків лісустановить приблизно 120-170 років, а деяким дубам вже майже 500 років. Стовбури цих дерев майже поміщаються в розкриті руки трьох дорослих осіб. Загальна кількість старожилів Трикратський лісу приблизно 350 дубів.Трикратський лабіринт

На сьогоднішній день урочище «Лабіринт» - це прекрасна рекреаційна зона з багатою фауною і флорою лісів і степів, де можна побачити мальовничий березовий гай, крім того тут живуть лані, козулі, олені і стадо бізонів. «Лабіринт» має трикілометрову прогулянкову стежку і безліч впорядкованих місць для відпочинку. Прогулянка через свіжі діброви вздовж чистої річки сприятливо впливає на покращення здоров'я і самопочуття людини. А тінь від крилатих дубів створює комфортні умови для прогулянки в спекотний літній день. Густа листва Трикратського лісу в поєднанні з сонячними полянами надихає фотографів і художників творити нові шедеври.

По екологічних стежках Трикратський лабіринту можна прогулятися в компанії екскурсовода, який покаже Вам самі мальовничі пейзажі цього лісу, а також повідає багато цікавого з історії та сучасного життя Вознесенська, Нової Одеси, Миколаєва та інших прилеглих міст.

Недалеко від Трикратський лабіринту знаходиться відомий Актовський каньйон.

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по україні, відпочинок в україні, відпочинок на морі в україні, тури на море, курорти україни, вознесенськ, курорт вознесенськ, що побачити в вознесенську, визначні місця вознесенська і його околиць, Трикратський лабіринт, Трикратський лабіринт у миколаївській області, цікава інформація про Трикратський лабіринт.

witch.hand