(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ОДЕСУ
"ТЕЩИН МІСТ"

Тури в Одесу > Одеса - це любов :: Екскурсії по Одесі :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

У списку головних визначних пам'яток Одеси Ви обов'язково знайдете це найцікавіше місце - Тещин міст. Це найдовший

пішохідний міст в Одесі. Враховуючи, що вся Одеса наповнена різними іронічними історіями, особливим почуттям гумору її місцевих жителів, то, можна сміливо сказати, і в споруді багатьох пам'яток не обійшлося без гумору. Приміром, Тещин міст! Ніхто не знає напевно історію його походження, але, скільки версій зберігають одесити щодо історії появи Тещиного моста, та й самої її назви.

Одна з найпростіших версій говорить про те, що Тещин міст одеські власті вирішили побудувати в якості подарунка в 50-річчю СРСР. На жаль, будівництво мосту затрималося. Його відкриття планувалося в 1967 році, але тільки через рік городяни змогли прогулятися по ньому. Спочатку міст називали Комсомольським, тому що він з'єднував Комсомольський бульвар (теперішня його назва - Жванецький бульвар) з Приморським бульваром. Пізніше його назвали Тещин, нібито через те що почастішали випадки, коли молоді люди, замучені тещами, почали скидатися з побудованого моста.

Не дуже весела версія, чи не так? Але є й інша! На Приморському бульварі жив голова міськкому партії Михайло Синиця, який дуже любив млинці своєї тещі. Він так любив страви, приготовані тещею, що, бувало, по кілька разів за день приходив до неї. Але була маленька проблема - теща Синиці жила далеко, на вулиці Гоголя. І дістатися до неї можна було тільки обхідним шляхом через Сабанів міст. Тому й вирішив товариш Синиця побудувати міст від бульвару Жванецького до Приморського бульвару, щоб швидше можна було дістатися до тещі і покуштувати її смачних наїдків. Одесити і вірші написали з того приводу:

Гласит легенда: водку пили,
Тут не один подняли тост
И через балку порешили
Построить пешеходный мост.
Ажурный, легкий в виде арки
И с видом на море при том,
Чтоб нес красивые подарки
Синица в праздник в тещин дом.

Третя версія, свідчить про те, що через те, що міст довгий і вузький, у вітряну погоду, він розгойдується. Місцеві жителі почали жартувати: «Міст хитається, немов тещин язик!». Цікаво також, що якщо кілька людей стануть в центрі моста і почнуть одночасно стрибати, то він почне пружинити і вібрувати в такт стрибкам. Студенти фізичного факультету Одеського університету придумали для себе традицію: у день факультету вони стрибають на мосту.
Не залежно від усіх цих версій історії появи, Тещин міст в Одесі - одна з основних визначних пам'яток міста. Спочатку його планували побудувати в ретро стилі, щоб міст гармонійно вливався в навколишній архітектурний ансамбль. Але пізніше декор мосту вирішили не робити, і його звели в стилі популярного на той час в СРСР конструктивізму. Причини, з яких був змінений архітектурний проект Тещиного моста, не відомі.

Тещин міст розтягнувся паралельно морю. Розташувавшись над Військовим спуском, його оточила мальовнича архітектурна місцевість: з одного боку - куточок старої Одеси, з іншого - Приморський бульвар. Один край моста - це древній колодязь і міст закоханих, а інший - чудовий Воронцовський палац.

Тещин міст зберігає в собі також одну романтичну особливість. В Одесі вірять, що якщо молодята в день весілля повісять на мосту замочок з їх вигравіруваними іменами і датою одруження, то їх любов буде вічною і міцною, як замок. У 2009 році співробітники комунальних служб на протязі декількох днів погубили романтичну складову Тещиного моста, зрізавши з огорожі моста всі замочки «любові», по причині великого навантаження на міст і необхідності його пофарбувати. Не всі одесити вірять у цю версію, але традицію вони зберегли - на мосту знову з'являються нові замочки з іменами закоханих і новими надіями.

Прогулюючись уздовж Приморського бульвару, ви обов'язково потрапите на Тещин міст. Не пропустіть можливості пройтися по цьому містку і відчути енергію нової традиції закоханих, побачити чудовий вид Одеси і захоплюючий морський пейзаж!

Автор Марина Мельниченко

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

 

тури в Одесустаття про тещин містекскурсія до Одеситур в Одесу з Києвацікаваінформація про Тещин міст, відомі місця одесищо подивитися в одесітворці тещиногомоста, пам'ятки одесилегенди тещиного мостукомсомольський міст, міст закоханих водесі, Воронцовський палац одеси.

witch.hand