(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ТЕРМАЛЬНІ КУРОРТИ УГОРЩИНИ

Завдяки унікальним термальним джерелам, Угорщина складає список і гордо займає в ньому п'яту позицію кращих термальних джерел світу. Лише в Будапешті кількість функціонуючих термальних джерел становить не малу цифру - 120 джерел. Місто черпає дари природи в обсязі 30 млн кубічних метрів для свого забезпечення гарячою водою з надр землі, і це тільки на добу, економлячи на штучному підігріві колосальні кошти. Офіційно зареєстрованими є 1300 джерел з термальною водою, які функціонують як бальнеологічні курорти, включаючи в себе купальні, спа-центри, водолікарні, пляжі, готелі, басейни.Термальні курорти Угорщини

Багатства Угорщини криються в її геологічних особливостях, які і були поштовхом досить раннього виникнення і розвитку культури бальнеології. Ще в давні століття римляни оцінили цілющу силу тутешньої води термальних джерел, що вибивалися з надр землі на мальовничій території Паннонії.

У турків, які правили Угорщиною більше 150 років, у високій пошані були лазні з термальною водою. До наших днів збереглася на доказ споруда, котра слугувала турецькою лазнею, вона розташована в Буді.

На території столиці Угорщини Будапешту, біля відрогів Будайских вершин, поруч з лініями розлому, виходять на поверхню термальні джерела. Всі ці джерела мають різний склад, а також і температуру води.

Стрімкий розвиток бальнеологічних курортів припадає на кінець XVIII і XIX століття. Термальні курорти УгорщиниНайвідомішими не тільки в Європі, але й у світі курортами Угорщини вважаються: Балатонфюреді, Дюлі, Балф, Хайдусобосло, Хевізе, Харкань, Залакарош, Шарвар.

Велика частина термальних джерел Угорщини формувалася під впливом вулканічної активності, а саме на навколишніх територіях озера Балатон. Цей період бурхливих вулканів минув ще 2,5 мільйона років тому, але їх температурний вплив на тутешні підземні води відчутно і до наших днів. Узбережжя озера Балатон зберігає багатство, що вимірюється в декількох десятках цілющих термальних джерелах. Цілющість і корисність води цих джерел криється в унікальному складі, який включає в себе вуглекислоту, сірку і безліч інших мінеральних сполук. Люди користувалися унікальними властивостями цих вод протягом багатьох століть.

Термальний курорт «Хевіз»

Це один з найпопулярніших і відомих мінерально-термальних джерел Угорщини. Він розташований біля підніжжя гірського хребта Кестхей і представлений у вигляді кратера гейзера, який заповнює термальна вода, температура якої становить 38 ?С. У всьому світі, подібне даному, можна побачити тільки в Ісландії. Курорт озера Хевіз функціонує цілий рік і зима тут не перешкода, а швидше за все навіть надає пікантності цьому місцю. Але найпрекраснішим сезоном вважається кінець літа, коли озеро приміряє на собі прекрасне оздоблення втілене червоними ліліями, які в тисячному кількості покривають плесо озера прекрасними квітками, завезеними сюди з Індії.Термальні курорти Угорщини

Це незвичайної краси озеро розташоване в самому кратері згаслого вулкана. Місцеві жителі твердять, що саме про це місце обіцяє казка про живу і мертву воду, адже сила лікувальних властивостей її вважається найвищою в Європі. Джерело з термальною водою вибивається на поверхню майже з 40 метрової глибини, притому, що глибина самого озера варіює в діапазоні 1,5 - 2-х метрів. Повне коло циркуляції, вода здійснює протягом двох діб, тому вона завжди чиста і не замутнена.

Склад води в озері є сірчаним і лужно-гідрокарбонатних. Завдяки проникненню таких елементів як: вуглекислота, сульфіди і сірка - організм ніби зцілюється зсередини. Для людей, які страждають від хронічних захворювань і післяопераційних запальних процесів, ожиріння, гормональних збоїв, захворювання системи кровообігу - особливо рекомендовані процедури, даної водою.

Перед поїздкою на термальний курорт «Хевіз» необхідно проконсультуватися у лікаря. Протипоказано приймати процедури даного термального курорту людям, страждаючим на хронічні захворювання серця, астматикам, алкоголікам та порушеннями ниркової діяльності. Також не рекомендується купатися у воді озера Хевіз дітям.

По приїзду на курорт «Хевіз» висококваліфіковані, досвідчені лікарі підберуть особистий курс лікування, який буде відповідати характеру захворювання. Курс лікування в середньому займає 2-3 тижні. По мимо лікувальних купелей відпочиваючі отримають цілий спектр різних оздоровчих процедур. Для лікування захворювань використовують не тільки термальну воду, насичену мінералами, але і мул з дна.

Озеро Хевіз не призначене для пляжного відпочинку, в класичному розумінні. Перебування в термальній воді озера не повинно перевищувати більше 1,5 години на день, навіть для абсолютно здорової людини.

Термальний курорт «Балатонфюред»

Невелике курортне містечко Балатонфюред розташувалося в 120 км. від Будапешта (столиця Угорщини) на мальовничому березі озера Балатон. З перших прийомів, відпочиваючих за цим курортом закріпилася репутація кращого курорту-лікарні для людей з різними захворюваннями серцево-судинної системи. Тому, велика кількість людей прагне побувати на курорті Балатонфюред, адже думка про нього складена не одним поколінням, і після відпочинку тут люди отримують бажане зцілення і полегшення.Термальні курорти Угорщини

Цілющі властивості тутешньої термальної води таяться в її складі, а це неймовірно величезна частка вуглекислоти - 1100-1400 мг/л. Лікування даною термальною водою відбувається як у вигляді купань, так і у вигляді прийняття її всередину. В останньому випадку лікувальні властивості проявляються на лікуванні шлунково-кишкового тракту, а що стосується першого пункту - купання - то це найкращий вплив на систему кровообігу, що є результатом зниження навантаження на серцевий м'яз. На цій території споруджена клініка державного значення, яка займається питаннями, що стосуються кардіології. На даний момент клініка обладнана за сучасними новими технологіями і має терапевтичну базу найвищого рівня, що дозволяє надавати допомогу на високому рівні для людей, які страждають на різні захворювання серцево-судинної системи. Але головна особливість клініки полягає в наданні лікування та реабілітації хворих, які перенесли інфаркт або хірургічне втручання. Категоричною забороною проходження лікування процедурами курорту Балатонфюред категорично не рекомендується для людей, які страждають на різні захворювання пов'язані з щитовидною залозою.

Термальний курорт «Залакарош»

Неподалік від закінчення Балатону в західній його частині, розташований курорт Залакарош. Цілюща вода, яка нині використовується в лікувальних цілях, була виявлена ??тут зовсім випадково. У шістдесятих роках на цій території проходили пошуки «чорного золота» - нафти, але виявили не менше цінне надбання - термальне джерело з мінеральною водою. З тих часів тихе, маловідоме селище під назвою Залакарош, знайшло високу популярність і справжнє визнання, як курорту, серед відпочиваючих.

Води купалень Залакарош рекомендовані при різних захворюваннях органів дихання, опорно-рухового апарату, а також при захворюваннях в гінекологічній області.На території курорту недавно звели аквапарк, що приваблює ще більше молодого покоління, в перспективі оздоровитись, відпочити і весело провести час.

Курорт « Мішкольц-Таполца»

Східна частина Угорщини славиться своїм термальним курортом під назвою Мішкольц-Таполца. Вода цих термальних джерел була в широкому побуті ще з XVI століття. Термальні курорти УгорщиниАле план використовувати цінні дари природи з'явився тільки в 1717 році. Офіційний статус курорту Мішкольц-Тапольца отримав тільки в 1934 році. Купальні цього курорту підлягали реконструкції, остання з яких закінчилася у 2002 році, але модернізація купальні триває і до цього дня. Ця унікальна купальня займає дуже значиму територію в 7 га, а джерела, які постачають її цілющою водою, і сама купальня знаходяться в карстових печерах. Загальна площа води, яка є складовою її басейнів, становить 4500 кв.м.

Температура води в купальнях коливається від 24 до 43 ?С. Склад солей дуже високий (1000 мг/г), це дозволяє перебувати у воді не лімітований час. Цілющі властивості води використовують для лікування шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату та органів дихання.

Бальнеологічний комплекс «Сечені»

Сечені входить до числа найбільших бальнеологічних курортних комплексів у всій Європі. Термальні курорти УгорщиниПершу купальню тут відкрили в 1881 році, але протягом XX століття вона пережила не одну перебудову, які полягали в її розширенні. Остання така реконструкція закінчилася в 1999 році, і на цей раз тут були встановлені різні гідромасажні механізми та атракціони.

Температура води в кожному басейні має свою позначку, але коливається в межах 26 - 40 ?С. Поруч з купальний відкрито бювет, де можна оцінити смакові якості мінеральної води, яка так цінується своїми лікувальними властивостями. Її використовують при лікуванні таких захворювань як: хронічні захворювання суглобів, захворювання опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи.

Купальні «Кирай»

З часів турецького правління, в 1665 році, було закладено будівництво термальної купальні «Кирай». Вода до купальні надходить з джерел, які знаходяться поряд з купальнею «Лукач». Генеральна реконструкція купальні «Кирай» відбулася в 1950 році.

Температурний поріг води в межах 26 - 40 ?С. Цілющу термальну воду купальні рекомендують для хворих із захворюваннями опорно-рухового апарату, людям які проходять реабілітаційний курс після операцій і травм, пов'язаних з ортопедією, а також при лікуванні розладів нервової системи.

Комплекс бальнеології «Лукач»

Бальнеологічний комплекс «Лукач» був заснований ще в XII столітті, точніше в цей період тут були побудовані перші купальні. Їх побудували поблизу монастиря. Під час правління турецької імперії, цілющу воду джерел використовували не тільки як панацею від різних захворювань, а ще й як рушійну силу - для роботи млинів.Термальні курорти Угорщини

При купальні спорудили бювет в 1937 році, а з 1979 року тут функціонує і денна лікарня, з моменту відкриття якої тут успішно проходять лікування страждають на артроз і ревматизм. Свідченням позитивного результату є таблички на стіні будівлі. Кожна така табличка належить людині, яка тут зцілилась. 1999 приніс із собою безліч корисних впроваджень - реставрацію: масажні пристосування та інші новинки, які підвищили комфортність і результативність лікування на даному курорті.

Температура води в басейнах в діапазоні 22-40 ?С. Купальні комплексу «Лукач» відомі лікувальними властивостями проти захворювань нервової системи, опорно-рухового апарату і у випадках реабілітацій після перенесених травм і операцій на суглобах і в цілому в ортопедичному напрямку.

Оздоровчий курорт «Хайдусобосло»

Виникнення даного курорту приписують з проведенням тут геолого-розвідувальних робіт на початку ХХ століття. У пошуках нафти геологи виявили щось цінніше - фонтан лікувальної води, який вирвався на поверхню в результаті буріння. Термальна вода володіє підвищеним вмістом у своєму складі наступних хімічних елементів: йод, бром, титан, бітум, мідь, ванадій, цинк, барій. Завдяки такому унікальному складу воду з джерела стали називати «киплячим золотом».Термальні курорти Угорщини

Такий дивовижний склад, яким володіє вода, виявився незамінним при лікуванні захворювань хребта, суглобів, м'язових болях, невралгіях. Спортсмени, які здобули травми під час тренувань і змагань отримували тут істинне зцілення. Жінки, які страждають на захворювання пов'язані з гінекологією і безпосередньо з безпліддям, знаходили здоров'я і радість материнства.

З року в рік курорт розширювався. На даний період часу курортно-лікувальний комплекс «Хайдусобосло» складається з трьох закритих басейнів. Температура води в них в діапазоні 32-38 ?С.

Спочатку 2000-х в Хайдусобосло відкрили перший в Угорщині аквапарк. Тут представлено безліч гірок різних рівнів, загальна протяжність яких понад 1000 метрів.

Купальні Графа Сечені

Унікальні купальні з не менш цікавою назвою, розташовані на території столиці Угорщини. Вона входить в число найбільш масштабних купалень Європи. Назва купалень прямо пов'язана з дворянської сім'єю, а саме - Іштваном Сечені, який спорудив термальні купальні. Цим він привніс неоціненний вклад не тільки в культурну, а й технічний та економічний розвиток країни. Купальні Графа Сечені знаходяться в районі Пешта.Термальні курорти Угорщини

Знахідка настільки неоціненного багатства була зовсім випадковою. У районі міського парку в ті часи (друга половина XIX століття) прохідники виробляли глибоке буріння землі і наткнулися на термальне водосховище. Розташоване воно на глибині 970 метрів. Температура води цього термального пласта становила +74 ?С. У перший час в місці виходу джерела, була споруджена дерев'яна арка. Але через час було прийнято рішення зробити відвідування купалень загальнодоступним для населення.

Підтримці купалень в охайному вигляді надають дуже високе значення. Щорічно купальні закривають на профілактичні процедури.

Комплекс має класичну будову: парилки, гарячі ванни, відкриті і закриті басейни. Так як в кожному з басейнів вода має різну температуру, то кожен з басейнів підходить для різного проведення часу. Басейни з високими температурами, як не можна краще, підходять в зимовий період, з середніми - для розслаблення, спілкування, гри в шахи, а ось з більш низькими - для плавання.

Про цілющу силу води цієї купальні ходять чутки, що стік мінеральної води йде в місцевий зоопарк, а працівники зоопарку кажуть, що саме завдяки унікальним цілющим властивостям, сімейство бегемотів приносить приплід. І це при тому факті, що в неволі бегемоти не дають потомства.

Купальні «Геллерт»

У підніжжя гори Геллерт під землі б'ють ключі з цілющою термальною водою. Ці цілющі купальні відомі світу ще з середини минулого століття, але настільки глобальне ставлення і підхід до лікування термальними водами і грязями, прийшло небагато пізніше.Термальні курорти Угорщини

Купальні Геллерт цінні своїм унікальним вмістом хімічних елементів у воді: магнезії, кальцій, радій, гідроген-карбонати, натрій, хлориди, фторідіон, водень. Вода даних купалень показана людям із захворюваннями опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, а так само дихальної системи і шкірних захворювань.

У купальні Геллерт в довоєнний час, водна гладь була покрита загартованим склом, яке здатне витримати людську вагу. Зала була освітлена містичним місячним світлом, промені якого проникали через розсувний дах, а запрошені гості прогулювалися в такій незвичній обстановці. Але, на превеликий жаль, війна знищила таке дивне творіння.

Одним з головних моментів є той, що в зимовий період функціоную як один відкритий басейн і 5 купалень. Дуже важливим є дотримання дисципліни, а саме купатися можна тільки в гумових шапочках. У випадку не дотримання, адміністрація попросить залишити купальню.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

тур по угорщині, тури по угорщині, тур в угорщину, тури в угорщині, угорщина тур, туроператор по угорщині, угорські тури, угорщина екскурсії, багатоденний тур по угорщині, тур по угорщині на вихідні, поїздка в Угорщину, поїздка в Балатон, куди поїхати у угорщині, що подивитися в угорщині, цікаві тури по угорщині, оглядовий тур по угорщині, тур по угорщині для іноземців, відпочинок в Угорщині, де відпочити в Угорщині, тур вихідного дня, курорти угорщини, цікаві міста угорщини, лікування в угорщині, термальні курорти в угорщині, тури на термальні курорти угорщини, Унікальні термальні джерела Угорщини; Курорт озера Хевіз; Озеро Хевіз не для пляжного відпочинку; Кращий курорт - лікарня Балатонфюред; Хайдусобосло - фонтан лікувальної води; Геллерт - ключі з цілющою термальною водою, озеро балатон, курорти на берерзі озера балатон, купальня геллерт, купальня графа сечені, цілющі купальні в угорщині, купальні кирай, бальнеологічний комплекс лукач, термальний курорт  залакарош.

witch.hand