(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"СВЯТО-ТРОЇЦЬКИЙ КАФЕДРАЛЬНИЙ СОБОР В ЛУЦЬКУ"

Свято-Троїцький кафедральний соборЛуцьк - це один із стародавніх міст на Волині, що володіє великою кількістю культурних, історичних та архітектурних пам'яток. Особливе місце серед них займають духовні святині - євангелістська Лютеранська кірха, католицький Петропавлівський костьол і православний Свято-Троїцький кафедральний собор. Свято-Троїцький кафедральний собор - це справжній шедевр сакральної архітектури і велична духовна обитель православних віруючих, яка прикрашає центр міста.

Свято-Троїцький кафедральний соборТроїцький кафедральний собор розташовується на місці дерев'яного костелу імені Cвятого Хреста, який існував у цих краях в давньоруські часи. Приблизно в середині XVII ст. всі навколишні землі разом з храмом викупила дружина земського судді, для того щоб пожертвувати їх ордену бернардинів. Давньоруський дерев'яний костел знесли в 1720 році, а на цьому ж місці почали зводити кам'яний оборонний монастир. Головним храмом цього монастиря став Свято-Троїцький кафедральний собор. Серед багатьох духовних святинь того часу Свято-Троїцький собор був створений з неповторною вишуканістю, його внутрішнє і зовнішнє оздоблення заворожувало своїм шармом і пишнотою в стилі рококо.

Але в 1853 році орден бернардинців скасували, а його обитель ліквідували. Вишуканий, виконаний в розкішному стилі рококо, Свято-Троїцький кафедральний собор був переданий Православній церкві. Свято-Троїцький кафедральний соборПісля цього значно змінився стиль храму - він придбав характерні риси пізнього бароко, що повністю знищило колишнє католицьке оздоблення собору.

Але якими б кардинальними не були зміни в зовнішньому і внутрішньому вигляді Свято-Троїцького кафедрального собору, інтер'єр XIX ст. частково зберігся і до наших днів. Головна цінність собору - це двох'ярусний позолочений іконостас, який створили знамениті українські майстри в, так званому, псевдоросійському стилі. Свято-Троїцький кафедральний собор має ще один дуже цінний елемент - вишукану дзвіницю, що складається з дев'яти дзвонів, встановлених тут у різний час. Найстаріший дзвін був відлитий ще в 1820 році.

Свято-Троїцький кафедральний собор на сьогоднішній день вважається однією з найкрасивіших будівель у Луцьку, який видно практично з усього міста, а його дзвони чутно навіть у найвіддаленіших його куточках.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по волині, тури на волинь, монастирі на волині, храми і монастирі на волині, костьоли на волині, храми і монастирі в україні, храми в луцьку, свято-троїцький кафедральний собор в луцьку, екскурсія до свято-троїцького кафедрального собору в луцьку, свято-троїцький кафедральний собор, історичні пам'ятки луцька, визначні місця у луцьку, і цікава інформація про свято-троїцький собор в луцьку, поїздка в україну, поїздка на волинь, що побачити на волині, цікаві тури по волині, тур по луцьку, тур по волині для іноземців, відпочинок в луцьку, де відпочити на волині, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand