(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 


Світ козаків - Мамаєва Слобода

Світ козаків - Мамаєва Слобода

           З 9 липня 2009 Мамаєва Слобода розкрила свої гостинні ворота для відвідувачів.

Мамаєва Слобода в Києві

            Музей під відкритим небом в центрі Києва. Самі засновники Слободи називають цекозацьким селищем, де найпершим завданням є відродження національного духу, пізнання своїх коренів і надання можливості поринути у славне козацьке минуле України.

            На тому місці, де зараз знаходиться «Мамаєва Слобода», більше трьохсот років тому була монастирська пасіка з хутором та ставом. Землі ці належали Михайлівському Золотоверхому монастирю. Через кілька століть на пагорбах біля гирла Либеді розкинулися мальовничі гаї, створюючи унікальний краєвид долини, який характерний для території Придніпров'я.

            В центрі цієї долини серед прекрасних по весні вишневих садів, оперезана плетеним парканом, стоїть козацька Слобода. Архітекрутрний ансамбль налічує близько ста об'єктів, гідним вінцем яких є козацька дерев'яна церква споруджена в ім'я Покрова Святої Богородиці. Церква побудована без єдиного цвяха і являє собою гідний приклад церков, які будувалися на Запорізькій січі у славні часи Богдана-Зиновія Хмельницького.Музей під відкритим небом Мамаєва Слобода

            Неподалік від цієї церкви розташовується млин, що красується посеред невеликого пшеничного поля, являючи собою символ мирної хліборобської України.

            На берегах двох озер вкритих ліліями і лататтям, розташувалися садиби козаків-джур, козацького старшини, коваля з кузнею, гончара з гончарською майстернею, ворожки, шинок єврея-крамаря, пасіки та водяний млин. Садиби є сусідами з різними за своїм господарським призначенням спорудами. Це комори, сараї, конюшні, льохи і хліви, возовні. Цей традиційний український краєвид доповнюється базарною площею, управою, козацької заставою.

            Для того, щоб швидко обійти всю територію достатьньо буде близько двох годин. Звичайно ж, варто затриматися подовше, милуючись видами, і приємною атмосферою, і відвідати так само шинок, віддавши належне  українським традиційним стравам.Мамаєва Слобода

            Усі відвідувачі Мамаєвої Слободи залишаються задоволені пануючою тут атмосферою гостинності, затишку і незвичайної краси природи. Приємним є й те, що весь персонал на території Слободи одягнений виключно в українські костюми. Не дивлячись на високу концентрацію національних символів, там і справді відчувається споконвічно український дух не обтяжений тим, що називається шароварщиною. Самі засновники Слободи дуже дбають про те, щоб все було «як у житті», «справжнє», і Слобода справляється з цим завданням повною мірою. Це все неспроста, адже об'єкти Мамаєвої слободи використовуються методом відтворення живої історії, тобто максимально наближені до свого початкового функціонального призначення. Це все сприяє відродженню самобутніх народних традицій, звичаїв, обрядів, забутих трудових навичок та ремесел.Музей під відкритим небом Мамаєва Слобода

            Якщо відійти трохи до витоків організації Мамаєвої слободи, то варто зауважити, що центр народознавства «Козак Мамай», який і є засновником Слободи, був зареєстрований як юридична особа ще в 1990 році, коли Київрада передала цю земельну ділянку в користування під комплекс. Через дев'ятнадцять років відбулося відкриття Слободи. Протягом всього часу до відкриття тут проводилося багато робіт з благоустрою, будівництва, посадці плодових дерев, садів.

            Одним з фаворитів Слободи є річка з карасями, яких там дуже багато, і відвідувачіМузей під відкритим небом Мамаєва Слобода охоче годують їх хлібом. Так само на території можна покататися на конях, що безумовно піднімає настрій дорослим і дітям, посилюючи позитивні враження від проведення часу на лоні козацького селища.

            На площі слободи проходять ярмарки майстрів, там же зведено імпровізовану сцену для виступу фольклорних колективів - цими веселощами площа заповнюється у святкові дні.

Побувавши в слободі, сповнюєшся вірою в те, що колишня слава і велич повернуться до козацтва, а народні традиції ніколи не кануть у небуття.

Автор Хоростовська Наталія (Aranrut)

Якщо Ви бажаєте побувати в справжньому козацькому поселенні - Мамаєвій Слободі, відвідайте нашу екскурсію чи в інших унікальних  місцях України, ми з радістю Вам допоможемо. Переконайтесь, що Україна неповторна! Телефонуйте!

Мамаєва Слобода - земля козаків інтер’єр хати козака

Контакти

ВАШІЙ УВАЗІ ТАКОЖ ПРОПОНУЄМО!

Актуальні тури
Тури вихідного дня
Екскурсії по Україні
Екскурсії по Києву

witch.hand