(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ТУРИ У ВІННИЦЮ
СТАТТЯ "СТАВКА ГІТЛЕРА АБО ЛІГВО ПЕРЕВЕРТНЯ – легенди і факти"

Про історію спорудження ставки Гітлера, відомої як «Вервольф», що біля Вінниці, написано чимало. Причому цікавість до ставки не зменшується і сьогодні. Кожен намагається тут знайти щось важливе і корисне саме для нього. Для істориків це факти і докази, для письменників це пошук сюжетів та героїв, а для чорних археологів це ще одна спроба віднайти фашистське золото та таємничу бурштинову кімнату.

Але не зважаючи на причину, яка вас сюди привела, перше питання яке виникає дивлячись на величезні брили бетону це чому Вінниця, чому Гітлер для своєї секретної резиденції обрав саме це місце.

Існує кілька версій. За законами історичного жанру одна версія,  як завжди, романтична. Друга – практична з військової точки зору.

Згідно ПЕРШОЇ романтичної версії, найближчий соратник великого фюрера рейхсмаршал Геринг під час Першої світової війни не тільки встиг повоювати на Поділлі в складі льотної ескадри,  але й покохати красуню українку. Повертаючись на батьківщину, він був змушений її покинути не дивлячись на її пікантний стан (дівчина була при надії). Отже,саме кохання стало тією причиною, по якій Геринг порадив Гітлеру розмістити ставку верховного головнокомандуючого саме тут, під Вінницею. Але якщо врахувати що фюрер не відрізнявся особливою сентиментальністю, то така версія не витримує критики. Хоча, згідно документів, без Геринга у справі вибору місця дислокації ставки таки не обійшлося.

Версія ДРУГА військово-практична видається більш правдоподібною. Задовго до нападу фашистської Німеччини на СРСРС (1938р.) радянський уряд пообіцяв надати допомогу сусідній Чехії в разі німецької атаки. А напад був неминучим, оскільки Гітлер давно вже задивлявся на Судети, де проживало не менше 2-х мільйонів німців і які чехи добровільно віддавати не планували.

Допомога радянського уряду переросла у превентивний захід і мала на меті створення повітряного мосту між СРСР та Чехією, який би обов’язково проходив через територію Румунії. Хто не знає, саме Румунія на той час була єдиним постачальником нафти для 3-го Рейху. Тому рішення Сталіна побудувати військовий аеродром ближче до Румунії було цілком слушним.

Буквально за три літні місяці 1938-го року під Вінницею було споруджено аеродром. Слід зазначити що проект будівництва не обмежувався злітними смугами та ангарами і мав на меті  спорудження унікального командного центру для управління повітряними суднами, який би був схований глибоко під землею.

Не використати такі готові розробки з боку німців було б нерозумно. Тим більше що сама назва Вінниця була добре відома фашистському командуванню. Гітлер знав про унікальний об’єкт і його генерали розробили стратегію нападу, яка б дозволила зберегти споруди цілими і неушкодженими, для того щоб можна було їх використати як плацдарм для майбутньої ставки.

Існує і ТРЕТЯ версія – містична, коріння якої заглиблюються в далеке середньовіччя. Але це вже інша історія…

Автор Наталя Сливка.

ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ У ВІННИЦЮ можна
044383 32 78 або 067 444 01 90 (або онлайн заявка)
 

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

стаття про ставку гітлера, тур у вервольф, вінницька ставка гітлера, екскурсія у вінницю, цікаві місця вінниці, тур у вінницу вервольф, вервольф тур, екскурсія верфольф, екскурсія ставка гітлера, екскурсія по вінниці, вінниця экскурсии, екскурсія у віницю з києва, цікаві місця у вінниці, екскурсійні обєкти вінниці, що подивитись у вінниці.

witch.hand