(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

СИМВОЛ БУДАПЕШТА - ЛАНЦЮГОВИЙ МІСТ СЕЧЕНІ

Ланцюговий міст СеченіБудапештський Ланцюговий міст Сечені був відкритий в 1849 році і зайняв позицію першого постійного моста через річку Дунай. Представлений він у вигляді підвісного мосту, який з'єднує два береги Дунаю, на яких розміщені історичні частини столиці - Пешт і Буда. Це об'єднання двох міст було великим поштовхом у розвиток міста Будапешта і сотворило з провінційного міста процвітаючий, добре розвинений мегаполіс.

Міст Сечені вважається архітектурним шедевром і є символом столиці Угорщини. Жителі Будапешта називають міст «Стара дама». Міст «охороняється» двома величезними кам'яними левами. Неймовірно красивий міст у вечірній час, коли з усіх боків підсвічуються арки моста. В літній період у вихідні дні міст перекривають, і тоді його майданчик служить ареною для проведення ярмарок та різних заходів. Ланцюговий міст за 150 років свого покірного служіння пережив велику кількість пригод, починаючи від промахів будівельників і завершуючи бомбардуванням австрійців і вибухами естонців. Тому городяни з великим трепетом ставляться до мосту Сечені, і відзначають 20 листопада, як день народження металевого гіганта. Але не тільки архітектурою вражає ця споруда, його історія не менш захоплююча.Ланцюговий міст Сечені

З ініціативи графа Іштвана Сечені було прийнято рішення побудувати даний міст, який нарекли на честь високопоставленого угорця. Ця ініціативність була викликана тим, що одного разу, в зимовий період, граф цілий тиждень не міг дістатися в Буду з Пешта. Так як в той період почався льодохід і не один човняр не погоджувався на переправу. Щоб розробити проект мосту, з Великобританії запросили архітектора Вільяма Кларка, що побудував в той період достатню кількість мостів через Темзу. Керівником будівництва був однофамілець архітектора, шотландець Адам Кларк. Будівництво моста затягнулося на цілих сім років. Міст Сечені вражав своїми величезними розмірами в ті часи. Його ширина - 16 метрів, а довжина становить 375 метрів.

У період Другої світової війни, під час відступу німецьких військ, міст Сечені був зруйнований. Після повної реставрації міст знову ожив і почав новий відлік свого існування з 1949 року. У процесі реставрації, ворота мостових опор були розширені для того щоб між ними вільно могли проїжджати два автобуси. Це збільшило проїжджу частину Ланцюгового мосту на 1,05 метра.Ланцюговий міст Сечені

Міст Сечені відображає в собі не тільки символ столиці, а й символ незалежності цілої країни - Угорщини. Адже саме на цьому мості в 1989 році організовувалися масові демонстрації, які призвели до руйнування комунізму в країні. І недарма міст Сечені часто порівнюють з Карловим мостом, що розташований в Празі, адже їх знамення для міста так схожі, тим більше що він також входить до переліку найвідоміших європейських мостів.

Назву - Ланцюговий міст Сечені дане спорудження носить з 1898 року.

У 2001 році Петер Бешеньеї, угорський льотчик, в перевернутому літаку пролетів під мостом, після чого цей трюк визначили як стандартний на авіаційних змаганнях Rеd Bull.Ланцюговий міст Сечені

Існують чутки, що Адам Кларк, являв собою, душевно дуже тонкого людини і не виносив критики щодо себе. На церемонії відкриття мосту хтось з людей викрикнув, що міст не ідеальний на стільки, наскільки це афішують. Адам вступивши в суперечку заявив, що скинеться з цього мосту в річку, якщо знайдеться хоч один дефект. Його кривдник вказав, що леви не зовсім ідеальні, адже у пащах відсутні язики. Інженер був шокований подібним висловлюванням, але не розгубився і відповів: «Леви не собаки, мов не вивалюють!» Те як закінчилася їх суперечка невідомо, і чи стримав свої раніше сказані слова Адам Кларк також залишається загадкою.

Існує ще одна цікава легенда про те, що якщо між двох кам'яних левів пройде чоловік, який жодного разу не зрадив своїй дружині, то леви відразу ж заричать??. Так що у вас з'явиться ще один жартівливий шанс перевірити своїх благовірних.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

Будапештський ланцюговий міст Сечені; Прогулянки по Ланцюгового мосту Будапешта; Історія будівництва моста Сечені; Легенди пов'язані з Ланцюговим мостом Сечені; Як дістатися до мосту Сечені; Символ столиці Угорщини - міст Сечені, пам'ятки Будапешта, цікава стаття про ланцюговий міст Сечені, що побачити в Будапешті , тури в будапешт, екскурсії по Будапешту.

witch.hand