(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ 
ШАЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК

 Шацкий национальный природный паркУ 1983 році недалеко від смт. Шацьк Волинської області був створений Шацький національний природний парк, площа якого становить 49 тис. га, при цьому більше 10% його території - це заповідна зона. Мета створення цього парку - збереження Волинського Полісся - одного з найцінніших в Україні природних ландшафтів. Північна частина Шацького національного парку межує з Білорусією, а західна - з Польщею. Територія парку розташована на рівнинній поверхню між ріками Прип'ять і Західний Буг. Південна і західна частина Шацького парку переважно лісиста, а південно-східна його сторона - більш водна (озера, лісові болота). Болота - це невід'ємна частина Шацького парку. Верховіболота покриті мохом, журавлиною, пушком і низькорослоюсосною, а низинні болота зарослиочеретом, осокою, рогозом вузьколистим. Але зустрічаються також і мальовничі луки по окраїнах боліт.

На території Шацького національного природного парку розташовані 32 озера карстового і льодовикового періоду, загальна площа яких складає приблизно 6500 га. Найбільшими за розміром з них є Світязь, Луки, Пулемецьке, Кримне, Піщане та інші.Шацкий национальный парк

Шацький національний природний парк - це справжнє джерело багатої флори і фауни. Рослинний світ його представлений близько 800 видами різних рослин, а це приблизно 40% видового фонду флори всього Полісся. Серед цієї кількості видів рослин 32 з них занесені до Червоної книги. Основна частина лісів Шацького природного парку - це соснові зеленомоховіі чорничні ліси. Є також тут і дубові, дубово-соснові, ялинові ліси і вільшняки.

 Не менш різноманітним і багатим є і царство фауни. У лісах Шацького природного парку водяться лось, козуля, дика свиня, лисиця, ласка, чорний тхір і багато інших. Оскільки Шацький національний природний парк знаходиться на шляху сезонної міграції багатьох видів перелітних птахів, кількість представників фаунив ці періоди різко збільшується. Серед різноманіття видів, які тут водяться, 27 видів птахів занесено до Червоної книги.

Шацкий природный паркУ Шацькому національному природному парку створені хороші умови для рекреаційного відпочинку на лоні природи. Тут можна об'єднати приємне з корисним - насолодитися красою незайманої природи, подихати свіжим повітрям, а також порибалити в спеціально відведених для цього місцях. У Шацькому парку проглядається тенденція інтенсивного розвитку «зеленого» туризму, тут діють екологічні маршрути для туристів, облаштовані екологічні стежки і багато іншого. Біля озерної зони рекреаційно-туристична сфера продовжує також активно розвиватися. Тут створені відмінні санаторії, бази відпочинку, котеджі - загалом, все для відмінного і, до того ж, недорогого відпочинку.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

шацькі озера, відпочинок на шацьких озерах, статті про шацькі озера, озера на волині, тури по волині, тури на шацькі озера, шацький парк, шацький нацыональний парк, природний парк в шацьку, тури в шацьк, волинь тур, туроператор по волині, тури на шацькі озера, екскурсії по волині і волинській області, цікаві тури по волині, тур по луцьку, тур по волині для іноземців, відпочинок на волині, де відпочити на волині, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand