(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

САДИБА ПЕТРІВСЬКЕ

Продовжимо наш невеликий екскурс по визначних пам'ятках Одеської області. На цей раз ми розповімо Вам про, можливо не настільки відоме, але дуже цікавеі красиве місце в Комінтернівському районі Одеської області - село Петрівка.

Садиба ПетрівськеЗасноване це село було ще в другій половині XVIII століття. На той час назва його була- Курісово-Покровське, з 1921 року його перейменували в Петрівське, а з 1937 року - в Петрівка. Розташоване село Петрівка недалеко від Тігульского лиману.

Що ж визначає значимість цього села? Тут розташований один з пам'ятників культури, що має державне значення, - це маєток підполковника Івана Онуфрійовича Куріса, який був сподвижником Суворова. Підполковник Куріс за проведення успішних дій в бою отримавв якості нагороди маєток Петровське. Івану Куріс присвоїв нову назву своєму маєтку – Покровське,на честь першої православної церкви, яка була побудована на землі, що раніше належала туркам.

З 1810 року підполковник Куріс почав активне будівництво власного палацу з цікавим і своєрідним архітектурним стилем, який більше нагадує замки епохи Середньовіччя. У декоративному оздобленні палацу Курісабули гармонійно поєднані елементи мавританської архітектури та готики.Садиба Петрівське

Палац Куріса зводився в два етапи: у перший етап (з 1810 по 1820 рр..) була побудована його східна частина під керівництвом невідомого архітектора, а західна частина палацу була побудована в другий етап - з 1891 по 1892 рр.. Цього разу процесом будівництва керував одеський архітектор Н.К. Толвінський. Будівля має форму, витягнуту з східної на західну сторону. Зовні він виконаний з каменю черепашнику.

План палацу Курісу вельми складний і різноманітний оскільки складається з двох- і триповерхових частин різної конфігурації: витягнута вгору восьмигранна вежа, яка нагадує мінарет і увінчана перетягнутою цибулинною верхівкою; кругла вежа, має конусоподібне завершення і флюгер; кілька невеликих террасок; великі тераси з виступом в напівциркульній формі, на які з обох сторін можна піднятися по напівкруглихсходах. Вікна в палаці мають також різні форми: прямокутні, лучкові, кілеподібні. Кути споруди були гранованими і увінчаними пінаклями, а стіни завершуються зубцями у формі трилистника. У новій частині палацу знаходиться великийпарадний зал, в якому зовсім немає вікон, тільки верхнє світло. Цей зал прикрашений альфрейним розписом і пілястрами з капітелями спрощеного коринфського ордену. Господарський корпус зроблений з каменю в хрестоподібній формі. Він перекритий повністю черепичним дахом. У торцях цієї будівлі розташовані величезні заїзди у вигляді арки, які обрамлені лиштвами.

В цілому, палац Курісу вважається одним з найперших на території України будівель архітектурного романтизму.

До нашого часу від колишньої краси і величі маєтку Курісу збереглися тільки господарський корпус, фрагменти парку і палац.Садиба Петрівське

В історії цього маєтку є чимало подій, які завдалийому великих збитків. Спочатку це було розграбування, яке відбулося після революції. У той час навіть останки колишніх власників цього маєтку були викинуті з сімейного склепу й розкидані по полю. Вмаєтку була відкрита сільськогосподарська школа.

Під час Другої світової війни на місці школи була облаштована румунська комендатура. Якщо після революції більшовики не все розграбували в маєтку Курісу, то румунські війська не посоромилися вивести з нього паркет, дубові двері і старовинні дзеркала. Також вони вирубали доглянутий парк Курисів, зроблений в англійському стилі. Але після закінчення війни в Петровському було проведено реставраційні роботи.

У 1990 році було заплановано провести чергову реставрацію маєтку Курисів. Але цьому не судилося статися - в ??одну з літніх ночей почалася сильна гроза, під час якої в маєтку вдарила блискавка. Спалахнула величезна пожежа, і на ранок, майже весь маєток вигорів дотла.

Але, не дивлячись на те, що після цієї події і до сьогоднішнього дня реставраційні роботи так і не почалися, збережена частина маєтку все одно дивує багатьох туристів своєю величчю і красою.

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

Тури в Одесу > Одеса - це любов :: Екскурсії по Одесі :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

тури по україні, відпочинок в україні, відпочинок на морі в україні, тури на море, курорти україни, одеса, курорт одеса, що побачити в одесі та одеській області, визначні місця одеської області, садиба петрівське, екскурсія до садиби петрівське, цікава стаття про садтбу петрівське, палац куріса.

witch.hand