(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ ВІДПОЧИНОК У КРИМУ.
СТАТТЯ: РОТОНДА "ЗОРЕПАД СПОГАДІВ".


Зорепад спогадів ...
Це прекрасне місце на березі Криму, яке відвідав кожен, хто хоч трішки закоханий в Коктебель, в його таємничу і вічну атмосферу свободи і свята ...
На вершині гори Коклюк, що знаходиться неподалік від села Відважне, красується ротонда з трьох колон. У 1956 році на цій горі була збудована альтанка, для того щоб туристи могли милуватися незабутньою красою місцевого ландшафту. Альтанка - це колонада напівкруглої форми, висотою близько 4 метрів. Вона має три колони. Перша назва ротонди було «Альтанка вітрів», а після реставрації в 1998 році її перейменували на «Зорепад спогадів». Цей напис можна прочитати над колонами.

Назва ротонди пов'язана з тим, що біля підніжжя гори Узун-Сирт, яку видно з майданчика, розташувалася Вища льотно-планерна школа. Саме тут починали свій нелегкий шлях до зірок такі відомі льотчики, планеристи і авіаконструктори, як Сергій Корольов, Сергій Іллюшин, Маргарита Раценская, Ольга Клепікова та багато інших. Зараз на місці цієї школи знаходиться Центр планерного спорту «Коктебель». А в теплу пору року тут постійно проходять польоти, не встигнувши піднятися на гору, Ви побачите в небі сріблястий планер, а то й не один ... Ця місцевість - колиска вітчизняних парітелей, з якої, починаючи з 1923 року, піднялося в небо багато любителів висоти. Планер в повітрі тримають потоки свіжого вітру і вируючі хвилі історії.

З ротонди «Зорепад спогадів» відкривається прекрасна панорама гірської місцевості поблизу Коктебеля. Гора Коклюк, її дуже часто називають «блакитне око», навесні вкривається полотном красивих квітів, а повітря тут наповнюється степовим запахом полину і чебрецю. Із західного боку схил гори кам'янистий і крутий, а її південний схил в процесі вивітрювання перетворився на неймовірні фігурки з вапняку. Північний схил гори більш пологий і укритий, типовим для Криму, дрібноліссям. В розсіяному світлі теплого вечора або ранку з вершини гори Коклюк, ніби під нею, чітко видна Баракольская долина, посеред якої розкинулося солончакове озеро Бараколь. Влітку озеро дуже пересихає і покривається пухким солончаком, а у вологі роки тут утворюється мілководне солоне озеро. Озеро Бараколь залишається досі загадкою для геологів, оскільки незрозуміло його походження: тут ніколи не було діяльності ніяких текучих вод, ніколи не протікала річка.
З південного боку від Баракольскої вже видно Амеретську долину, яка розкинулася із заходу на схід і тягнеться аж до самого моря, плавно виходячи в Мертву бухту. За нею видно ланцюг Карадазьких гір: Чортів Палець, Легенле, Кок-Кая, Свята, Ікилмак-Кая і двухвершинна Балалали-Кая. На пейзаж цієї місцевості хочеться дивитися і дивитися ... Чорний вулкан, що лежить біля ніг Кіммерія, буйство фарб лісів і гір, гладь недалекого моря, трьохпагорбний силует Ечки-Дага вражають своєю незабутньою красою всерйоз і надовго.

У ротонди «Зорепад спогадів» є одна маленька легенда: якщо двоє закоханих пов'яжуть стрічку на дереві, що росте поряд з ротондою, то їх любов буде вічною. Гілки цього дерева зараз прикрашені різнокольоровими стрічками. Деякі джерела стверджують, що під час прогулянки біля ротонди в 1931 році Сергій Корольов зробив пропозицію своїй майбутній дружині.

Той, хто побував тут хоч один раз, ловить себе на думці, що йому зовсім не хочеться звідси йти. Адже ні одна картинка, жодна фотографія, не зможуть передати того неповторного трепету, захоплення почуттів і подиву від побачених пейзажів, що зачаровують .... залишаються лише спогади .... В пам'яті довгі роки зберігається зорепад спогадів, що захоплює дух.

Автор Марина Мельниченко

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури в Крим, стаття про Зорепад спогадів, екскурсія по Криму, тур до Криму з Києва, опис легенди про ротонду Зорепад спогадів, цікава інформація про зорепад спогадів, відомі місця Коктебелю, що подивитися в Коктебелі, пам'ятки Коктебеля, пам'ятники архітекрури Криму, фото ротонди зорепад спогадів, гора Коклюк, Чорний вулкан, альтанка на вершині гори Коклюк.

witch.hand