(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО УКРАЇНУ
"РАТУША У ЛЬВОВІ"

Ратуша у Львові

У Львові, в самому центрі міста, є одна дуже цікава архітектурна споруда, з вершини якої відкривається чудовий вид на центральну частину прекрасного міста Лева. Це міська Ратуша, що є домінантою площі Ринок. Ратуша у Львові має свою велику історію, нерозривно пов’язану з історією Західної України. Побудована ще в середині XIV століття, вона неодноразово зазнавала натиску від країн, що намагались відібрати Львів у своє володіння, її багато разів відновлювали, реконструювали і навіть доводилось будувати з нуля.Ратуша у Львові

В XIV столітті була побудована дерев’яна ратуша. На жаль, їй довелось прикрашати місто лише до 1381 року. Того року вогняне полум’я знищило вщент будинок магістрату. Невдовзі його відновили, а вже в 1404 році на ній вперше встановили годинник.

На початку XVII століття будівля ратуші зазнала нових змін, які суттєво змінили її зовнішній вигляд. У далекому 1619 році була побудована нова вежа ратуші. Стара вежа була частково знесена, а на її основі була зведена нова, восьмигранна вежа, що мала чотири циферблати годинників. Навколо вежі побудували балкон, по якому постійно ходив сторож. На вершині вежі красувалася металічна флюгарка у формі лева (символ міста), покрита позолотою, а над нею закріпили металеву кулю і зображення орла, що є символом Польщі.Ратуша у Львові

Зал Ради прикрашали портрети відомих полководців і королів. Поряд із цим залом розташовувалась скарбниця, в якій всі основні і найцінніші документи Львова. Вхід до ратуші охороняють два кам’яні леви, які тримають щити з гербом цього міста. У підвалах ратуші раніше знаходилась в’язниця.

В архітектурний ансамбль ратуші постійно вносились зміни. До її цоколя зробили прибудови, які згодом вирішили розібрати. Але будівельники так захопились цією справою, що пошкодили і сам цоколь. Незважаючи на очевидний аварійний стан вежі, спеціальна комісія визнала її абсолютно придатною до експлуатації. Цікаво, що саме в момент підписання цього акту вежа завалилася, а комісія ледве змогла врятуватись. Це сталося 14 липня 1826 року, на жаль, восьмеро людей загинуло. Сам акт сьогодні зберігається у Львівському центральному історичному архіві.Ратуша у Львові

До 1835 року ратушу знову відновили. Реконструкція була здійснена у стилі віденського класицизму. Цей варіант будівлі був вже четвертим і саме він зберігся і до наших днів. Під час повстання 1848 року будинок покрила нова хвиля полум’я, що знищила купол вежі. Останнє його відновлення відбулось у 1851 році. Наступного року вежу прикрасив новий годинник, виготовлений у Відні на фабриці В.Штіля. В 1883 р. сталася нова визначна подія – встановлення першого у Львові телефону, що з’єднав міську ратушу з пожежною та деякими іншими установами міста.

В перекладі з німецької мови слово «ратуша» («dasRathaus») означає «будинок ради». Тому вона завжди виконувала важливе адміністративне значення у житті міста. Навіть і сьогодні в будинку ратуші знаходиться міська Рада Львова. Вхід до ратуші відкритий для всіх, лише її оглядова площадка є платною. Щоб піднятись на площадку і помилуватись неповторними краєвидами центральної частини міста, загадати бажання, помріяти…, необхідно пройти крізь «коридори влади». На дверях кожного кабінету висять таблички з назвою відділів, комітетів, комісій, прізвищами депутатів… І що цікаво - навколо немає ні одного охоронця. Яскравий приклад демократії!

Автор Марина Мельниченко

тури у львів, тури по україні, тури до львова, львів, львівські музеї, музей шоколаду у львові, площа ринок, ратуша у львові, міська ратуша, львівська ратуша, цікава стаття про львівську ратушу, визначні місця у львові, цікава стаття про площу ринок у львові, тури та екскурсії у львів, відпочинок у львові, екскурся у музей шоколаду, що подивитись у львові.

witch.hand