(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "ПУЩА ВОДИЦЯ"

Пуща-Водиця є одним з улюблених місць відпочинку не лише киян, але й численних гостей української столиці. Цьому сприяє особливе поєднання кліматичних факторів: м'якого, теплий клімату та цілющого повітря хвойних лісів.

Пуща-Водиця в свій час була джерелом натхнення для великої кількості відомих людей. Сюди навідувався Тарас Шевченко, Леся Українка, Лев Толстой, Микола Гоголь. За ініціативою київських лікарів Ф. Г. Яновського та Г. Р. Рубінштейна тут побудували перші санаторії.

Поетична назва цього дивовижного куточка природи походить від слова «пуща» (глухий непрохідний ліс, який ріс на цій території у сиву давнину) та «Водиця» (назва невеличкої річечки, що сьогодні перетворилась на джерельний потічок). Вперше про неї згадується в літописах 1109-1010 рр. в епізодах князівського полювання. Петро І у свій час не залишився байдужим до струнких мачтових лісів і вирішив встановити тут корабельний гай.

Перші дачі на території Пущі-Водиці були зведені у 1895-1900 рр., після того, як бельгійським акціонерним товариством сюди була прокладена трамвайна колія. Прекрасний ліс і чисте свіже повітря поступово перетворило Пущу-Водицю не тільки на місце відпочинку, але й кліматичну оздоровницю, що мала величезне значення для лікування важких легеневих захворювань.

Пуща-Водиця є найбільшим в Україні міським лісопарком і займає 750 гектарів, які використовуються для курортно-санаторного лікування і відпочинку. Територію курорту перетинають дві джерельні річки, які беруть початок далеко в лісі і утворюють обабіч нього озера та ставочки з піщаними берегами, дуже зручні для купання.

Численні лісові просіки утворюють чудову вентиляцію повітря, завдяки чому тут майже ніколи не буває спеки, навіть за високих липневих температур. Цілюще повітря, насичене озоном та киснем, покращує діяльність серцево-судинної системи, сприяє зміцненню м'язів, поліпшує роботу нервової системи, стабілізує сон. Завдяки цьому повітрю відбувається часткова зміна складу крові. Прекрасні багатоводні проточні ставки дозволяють влітку поєднувати використання сонячних та повітряних ванн з купанням.

Ліси Пущі-Водиці прекрасні протягом усього року. Рання весна радує слух співом перших зябликів та шпаків, завдяки яким ліс знову стає живим. Величний шум соснового бору по-справжньому заспокоює, вливаючи в людину бадьорість та здоров'я.

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

пейзажна алея у києві, андріївський узвіз, дитячий майданчик на пейзажній алеї, старокиївська гора, дитячий майданчик на пейзажній алеї, парк на андріївському, цікаві місця в києві, оглядові автобусні екскурсії по Києву, екскурсії по нічному Києву, де погуляти в києві, цікаві місця києва, пам'ятники міста київ.

witch.hand