(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ОДЕСУ
"ПРИМОРСЬКИЙ БУЛЬВАР"

Приморский бульвар Як багато визначних пам'яток у славному місті Одеса? Сучасні пам'ятки, розважальні центри, Аркадія, з її вируючим нічним життям, і звичайно, приголомшливі і неповторні пам'ятки архітектури, що зберігають у собі багато таємниць, пам'ять багатьох історичних подій, красу і велич мистецтва минулих століть. При такій кількості цікавих місць, багато гостей Одеси губляться в здогадах, з чого ж почати знайомство з цим містом. Відповідь проста - знайомство з Одесою краще почати з екскурсії по Приморському бульвару.

Незважаючи на те, що за своїми розмірами Приморський бульвар дуже маленький (його довжина складає всього лише 500 метрів), його неофіційно називають одеським музеєм під відкритим небом, який пропонує побачити чудові і неповторні експонати, що знайомлять усіх охочих із справжнім мистецтвом і хвилюючим минулим Одеси .Приморский бульвар

Приморський бульвар існує практично з початку забудови міста. За цей час він кілька разів змінював свою назву: спочатку бульвар іменували Миколаївським, після революційних подій 1917 року йому присвоїли ім'я комісара-анархіста Олександра Фельдмана, і вже після Другої світової війни бульвар знову перейменували - цього разу це була остання назва- Приморський бульвар. За весь час існування помінялася не лише назва бульвару, але і його зовнішній вигляд: деякі будівлі повністю перебудовувалися, інші реставрувалися. Але щоб не відбувалося, бульвар не втратив своєї краси.

Приморский бульвар Уздовж усього Приморського бульвару зеленіють ряди столітніх кленів і платанів, молодих лип і катанів. Тут так любили гуляти І. Айвазовський, М. Гоголь, Леся Українка, В.Бєлінський.

Приморський бульвар побудований на високому березі Одеської затоки. Він ніби прикриває і захищає стару частину Одеси від сильних морських вітрів, тягнучись від будівлі Міської думи з напівкруглою площею і пам'ятником першому градоправителю міста до Воронцовського палацу.

Почнемо прогулянку з південної частини бульвару, де затишно розташувалася Міська дума, відомий готель «Лондонський» і пам'ятник великому А.С. Пушкіну.

При зведенні будівлі Міської думи (раніше це була Купецька біржа) в 1834 році була використана в якості зразка середня частина Олександрівського палацу, що біля Санкт-Петербурга. Проект, звичайно ж, був доповнений змінами архітекторів, які керували його будівництвом. У нішах будинку з двох сторін розташувалися дві скульптури - Меркурія (покровитель купців і мандрівників) і Церери (богиня землеробства і родючості). А над колонадою встановлено дві жіночі фігури - День і Ніч, що символізують вічність.Приморский бульвар

У 1888 році біля Міської думи на кошти городян (влади не підтримали цю ідею) було встановлено пам'ятник А.С. Пушкіну. Багато хто стверджує, що цей пам'ятник - один з кращих в світі за портретною схожістю.

Як нагадування про Кримську війну(1853-1856рр.) перед Міською думою встановлена ??чавунна гармата. Вага її становить 250 пудів, а жерло направлено до моря. Навесні 1854 року 32 корабля англо-французької ескадри зайшли в Одеську бухту і почали обстріл міста. Вогонь берегових батарей дав їм сильну відсіч, пошкодивши кілька кораблів і відправивши на дно моря англійський фрегат «Тигр». Після цих подій з морського дна підняли 11 гармат фрегата. Одна з них зараз нагадує про високий героїзм захисників Одеси.

Поруч розташований готель «Лондонський», побудований ще в 30-х роках XIX століття. Тут завжди зупинялися відомі і важливі персони: А. Дункан, А. Чехов, М. Горький, Р.Стівенсон, Ж.Сіменон, М. Кабальє та багато інших знаменитих персон.Приморский бульвар

У 2008 році навпроти готелю археологи виявили руїни давньогрецької колонії (V-III століть до н.е.), які помістили під скляний купол. З тих пір на Приморському бульварі з'явився Музей під відкритим небом.

В самому центрі бульвару розташувалася площа, яку утворили дві напівциркульні будівлі за верхньою частиною Потьомкінських сходів. У центрі площі встановлений на високому постаменті бронзовий пам'ятник одному з перших градоначальників Одеси герцогу Дюку де Рішельє, який з символами правосуддя, торгівлі та землеробства в руках направив свій погляд на власне творіння - Одеський морський порт.

Одеський морський вокзал- один з найбільших і найважливіших морських вокзалів в Україні, який також сам по собі є визначною пам'яткою міста. На території морського порту знаходиться храм Святого Миколая, багато архітектурних пам'яток, скульптурна композиція «Золоте дитя» і пам'ятник «Дружині моряка». Морський вокзал проглядається з будь-якого куточку Приморського бульвару.Приморский бульвар

Завершує неповторний архітектурний ансамбль Приморського бульвару Воронцовський палац - одна з найяскравіших архітектурних споруд Одеси. Надзвичайна колонада, що складається з десяти колон і поставлена ??у формі легкої дуги на високому ступінчастому цоколі на самому краю обриву, - невід'ємна і ефектна частина панорами морського берега.

Приморський бульвар сьогодні - це ще одна візитна картка Одеси, яка дивує своєю красою, блиском і пишнотою всіх відпочиваючих і гостей міста. Тут можна насолодитися неповторним видом самого бульвару і красою Морського вокзалу, просто прогулятися або стати свідком цікавих заходів, присвячених різноманітним святам, насолодитися спогляданням багатьох історичних пам'яток.

Автор Марина Мельниченко

Тури в Одесу > Одеса - це любов :: Екскурсії по Одесі :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

Статті про Одесу та Одеську область > Тури в Одесу :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

тури по україні, тури в одесу, відпочинок в одесі, ескурсії в одесі, визначні місця одеси, цікаві місця в одесі, пам'ятники одеси, відомі вулиці одеси, приморський бульвар в одесі, приморський бульвар, цікава стаття про приморський бульвар в одесі, що можна побачити в одесі,  тури та екскурсії  до одеси, вихідні в одесі, поїздка в одесу з києва.

witch.hand