(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ПРЕШОВ

Прешов Прешов (Presov) - північно-східне місто Словаччини, розташоване в районі злиття річок Секчов і Торіс біля підніжжя мальовничих гірських масивів Сланський Врхи та Шарішска Врховіна. За величиною Прешов займає третє місце в країні. Населення міста становить близько 91000 чоловік.

Перші згадки про місто датуються 1247 роком. Літописи, які належать ченцям, свідчать про хуліганські набіги лицарів Тевтонського Ордена, які віроломно грабували містечко Епуріес, населення котрого було на сторожі угорського кордону.

Через 300 років селище переросло в процвітаюче промислове місто і було перейменоване в Прешов. Місто здобуло репутацію великого торгового центру, де багаті угорські купці, яким вдалося втекти від османського ярма, вели свої справи.

Як й інші словацькі міста, котрі пройшли тернистим шляхом історії, Прешов володів особливим виглядом, який формувався внаслідок трьох культур: слов'янської, німецької, угорської. З далекого IX століття ці землі були під владою корінних слов'ян, але в XII столітті німецькі переселенці почали освоювати тутешні краї. Завдяки німецьким колоністам місто набрало високі оберти у розвитку всіх структур. На своєму історичному шляху місто побачило багато чого, особливо не одну зміну влади. Після розпаду держави Велика Моравія, місто потрапило під владу Угорського королівства.Прешов

1299 року глуха провінція отримала статус міста, завдяки привілеям, які надав селищу король Андраш ІІІ. Жителям Прешова надали право обрати органи самоврядування внаслідок чого вони стали незалежні від Шариша. Через майже сімдесят років, а саме в 1367 уряд отримав дозвіл спорудити укріплення міста. Починаючи з кінця ХІV століття, у місті постійно проводилися ярмарки. Тут йшла інтенсивна торгівля сільськогосподарськими продуктами, тканинами і найприбутковішою та популярною була торгівля вином.

В кінці 1520-х років місто стало популярним серед заможних угорських дворян, купців і міщан, які переселились з регіонів, що окупували турки. В ці ж роки, активно поширювалися ідеї Реформації. Виникнення першого євангельського суспільство припало на 1541, а перші збори євангеліків на 1546.

З приходом ченців францисканського ордена в 1671 році і єзуїтів (через два роки) настав період контрреформації. Леопольд I видав указ, за ??яким у місті створили військовий трибунал, його очолював генерал Антоніо Карафою. 24 керівника євангелічного руху були засуджені до смертної кари, це був період з 5 травня  по 12 грудня 1687. В історії залишився відбиток цієї кривавої розправи, біля стін Єзуїтської колегії, вона відома як «прешівська кривава бійня».

В кінці XVII на початку XVIII століття наступив тяжкий період: війни, епідемії чуми, великі пожежі, все це спричинило занепад міста. Але ситуація ускладнилася ще більше в XIX столітті, коли прокладали залізницю з'єднанням Кошице-Плавеч-Бардеев, яка пройшла стороною Прешова. Страхітлива пожежа 1887 знищила майже півміста.

Прешов З утворенням Чехословацької держави, в 1918 році, місто почало своє відродження. Вгору піднялася промисловість міста: деревообробна, харчова, текстильна та машинобудування, орієнтацією якого був східний ринок. Завдяки незрівнянним культурним і архітектурним пам'яткам, в наші дні місто називають «Афіни над Торіс». В історичній частині міста збереглася досить велика частина різних пам'яток, але Друга світова війна нанесла свій важкий відбиток, тому більшу їх частину довелося піддати реставрації.

Сучасний Прешов - пречудовіше місто, він є однією зі столиць територіальних областей. У Прешова, як і у всіх містах, є центральна вулиця, але родзинка криється в тому, що її назва так і звучить – «Головна». Місто прикрашене пам'ятками минулих століть немов перлами, це:

  • Палац Клобушіцкіх (який прикрашає головну площу міста);
  • Євангельська колегія (у XVII столітті це був перший вищий навчальний заклад міста);
  • собор Святого Миколая (зведений в XIV столітті);
  • старовинний єврейський квартал;
  • храми і церкви: греко-католицький кафедральний собор Святого Іоанна Хрестителя, франціанская церква Святого Йосипа і православна церква Олександра Невського.

Також гостям міста цікаво буде подивитися на міську ратушу, фонтан Нептуна, архітектурна будівля - банк Бозак, і готичну в'язницю Карафу.

Євангельська колегія-гімназія була зведена в 1666-1667 роках. На розі колегії, в 1908 році, встановили пам'ятник присвячений жертвам «Прешівської кривавої битви». Пам'ятник спорудили в образі фігури дворянина, який в очікуванні страти тримає високо підняту голову.

Не менш відомим на вулиці Головній вважається костел Святого Мікулаша. Це дуже незвичайний архітектурний символ міста з 60-ти метровими вежами. Під ним у крипті покоїться багато знаменитих городян.

В околицях Прешова, а саме в 6- ти кілометрах від міста, височить найбільший із замків на території Словаччини - Шарішскій град. Його стіни зведені на пагорбі поблизу містечка Вельки Шариш. Це містечко відоме своїми пивоварнями.Прешов

На відстані 7-ми кілометрів від Прешова розташований Парк Семіата, тут приємно прогулятися по доглянутих доріжках, помилуватися місцевою флорою. Такі прогулянки любив Шандор Петефі, знаменитий угорський поет. Багато з його творів були написані тут під розлогим буком, який стоїть і досі.

Недалеко від міста знаходиться єдина, відкрита для відвідувачів печера в цьому регіоні, ще й з дуже зручним графіком для відвідувань - з 8:30 до 19:00. Її називають - Зла Яма. Для того щоб дістатися до печери потрібно витратити всього-на-всього півгодини часу. У печері відсутнє електроосвітлення, але при вході Вас спорядять всім необхідним - спеціальним карбідовим ліхтарем. Температура повітря тут постійно тримається стабільною - 7°С.

Прешов- це місто з безліччю цікавих визначних місць, його вулиці, немов шовкова нитка з перлами, зібрали велику кількість культурних пам'яток. Старовинні міські укріплення, казкової краси комплекс Кальварія, зведений у XVII столітті в стилі бароко, з незрівнянними панорамними видами на місто… Цей перелік дуже великий, адже місто зібрало у собі 325 нерухомих пам'яток культури. У 1950 році Прешов внесли до списку найстаріших міст-заповідників країни. Недарма старовинну частину Прешова визнали як національну культурну спадщину Словаччини.

Центральним музеєм Прешові є «Краєзнавчий музей», його колекція знайомить з основою, розвитком і більше того, з майбутнім міста. У цій «комірчині історії» міститься колекція, яка налічує близько 2000 експонатів, вони були знайдені при археологічних розкопках, які проводили на території міста.

Прешов Однією з найдавніших традицій місцевих жителів вважається виноробство. Саме виробництво вина є стрижнем економіки міста. Тут ви матимете унікальну можливість відвідати музей вина, який знаходиться в старовинному підвалі, йому більше 500 років. В музеї зібрана величезна колекція вин зі всього світу. Також в музеї можна продегустувати деякі сорти вин і вподобані придбати в магазині, що тут розташований.

Прешов може похвалитися ще й гірськолижним курортом. Поруч з містом розташований гірський масив Шарішска верховіна і Сланські Верхи. Саме тут знаходиться гірськолижний курорт - Центру Дріеніца Лиса. Він складається з двох центрів - Лиса і Дріеніца, які з'єднані канатного дорогою. Влітку це прекрасне місце для походів, вело- і піших прогулянок, риболовлі, а взимку захоплюючий гірськолижний відпочинок з усіма умовами. Тому центр приймає гостей цілий рік.

Прешов не багатий на нічні клуби з галасливими тусовками. Так що, відвідавши це мальовниче місто варто вдосталь насолодиться незрівнянними видами нічного Прешова. Все що для цього потрібно, це піднятися на пагорб Кальварія і захопити з собою ковдру і запросити друзів.

У місті знаходиться безліч затишних ресторанів з різноманітною кухнею. Основна їх маса розташована на вулиці Головній. Любителям китайської кухні слід відвідати ресторан Mandarin, а тим хто надає перевагу піці - La Cucaracha. Ще тут є незвичайне кафе, в якому ви можете спробувати коктейлі з назвами на честь фільмів.

Прешов дуже популярний серед туристів, тому в місті безліч готелів з ??різним ціновим діапазоном і класом комфортності.

Словаччина > Термальні курорти Словаччини :: Загальна інформація про Словакію :: Бардеєевскі купелі :: Бойніце :: Курортне місто-Попрад :: Вишні Ружбахи :: Пієштяни :: Аквапарк Татраландія :: Віза в Словаччину :: Шенген в Словаччину :: Печери Словаччини :: Чому Словаччина? :: Гірськолижні курорти Словаччини :: Низькі Татри :: Високі Татри :: Гірськолижний курорт Ясна :: Липтовський Микулаш :: Деменівська Долина :: Татранська Ломніца :: Гірськолижний курорт Смоковці :: Штребське Плесо :: Дитячий табір в Словаччині :: Чудеса Братислави :: Прешов :: Кошице :: Замки Словаччини :: Екскурсійний тур до Словаччини :: Автобусний гірськолижний тур до Словаччи :: Тур на Різдво до Словаччини :: Новий рік в Бардєєвських Купелях :: Новий рік в Смоковці :: Новий рік на курорті Вишні Ружбахи :: Трансфер в Словаччину

 

тур в словаччину, тури в словаччину, тури в словаччину з україни, відпочинок в словаччині, гірськолижні курорти словаччини, термальні курорти словаччини, визначні місця в словаччині, головні міста словаччини, прешов, старовинне місто словаччини прешов, визначні місця прешова, де відпочити в словаччині, куди поїхати в словаччині, екскурсії в прешові, що побачити в прешові, поїздка в прешов.

witch.hand