(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ПОЛТАВСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Як уже всім відомо, Україна дуже багата на музеї. Одним з найстаріших і найцікавіших музеїв нашої країни є Полтавський краєзнавчий музей, який розташований у Полтаві за адресою: вулиця Конституції, 2.

Полтавський краєзнавчий музей

Історія Полтавського краєзнавчого музею почалася в 1891 році. Ініціатором його створення був професор В. Докучаєв, який хотів відкрити музей історії та природи Полтавської губернії.

Полтавський краєзнавчий музей розташовується в будівлі, яка раніше належалаЗемськійуправі Полтавської губернії. Побудовано цю будівлю було в 1903-1908 роках. Над розробкою проекту будівництва Земської управи працювали кілька архітекторів. Першим проект підготував архітектор Олександр Іванович Ширшов. Згідно з його проектом на світ малаз'явитися споруда в стилі споконвічного французького ренесансу. Однак будівельна комісія Полтавської міської думи, після розгляду даного проекту, прийняла рішення, що нова будівля Земської управи повинна бути більш сучасною, і в її стилістиці повинні бути присутніми елементи нових течій української архітектури. Після цього рішення над створенням проекту будівництва даної будівлі працював інший архітектор - Василій Григорович Кричевський. Його роботу, виконану в стилі українського модерну, комісія схвалила, прийняла рішення про будівництво будівлі за проектом Кричевського.Полтавський краєзнавчий музей

Так, в 1908 році відбулося урочисте відкриття нової будівлі Земської управи Полтавської губернії, яке визнане справжнім архітектурним шедевром, виконаним у стилі українського модерну. Дуже часто дану спорудуназивають квіткою в камені, оскільки в його архітектурі гармонійно поєднані старовинних українських орнаментів, традицій народного зодчества і сучасні новаторські конструкторські форми. Фасад будівлі викладений із сірого і рожевого гранітного каменю і облицьований керамічною плиткою. Зовнішні стіни будинку прикрашені гербами всіх повітових міст Полтавської губернії. Витончені вікна цього будинку обрамлені в різьблені кручені і поліхромні колонни. А самуспоруда увінчують мансардні дахи, які укриті глазурованою черепицею. Внутрішнє оздоблення будинку в своїй стилістиці тісно пов'язане з зовнішнім оформленням. Внутрішні приміщення будівлі є розкішними інтер'єрами, які прикрашають поліхромні орнаменти та декоративний живопис, виконаний відомими українськими художниками Н. Самокишем і С. Васильківським.

На сьогоднішній день будівля Полтавського краєзнавчого музею є важливою складовою Списку пам'яток архітектури національного значення.

Полтавський краєзнавчий музейЦікавим є той факт, що краса і розкіш даної будівлі, яка була втілена в такому яскраво вираженому українському стилі обробокйого внутрішнього і зовнішнього оздоблення, викликала величезне невдоволення імператора Російської імперії Миколи II, який в 1909 році відвідав Полтаву. Стиль цієї будівлі ще раз нагадував мешканцям міста, що вони є не просто частиною Великої Російської імперії, а те, що вони - Українці.

Третій поверх даної будівлі відразу ж був відданий для створення Полтавського природно-історичного музею. Раніше цей Музей розташовувався в трьох маленьких кімнатах флігеля, який стояв у дворі старої земської управи.

Після всіх подій Жовтневої революції в 1917 року нова влада передала музею всю будівлю. Музей також був перейменований в Центральний пролетарський. Кількість цікавих залів та експозицій музею різко збільшилася.

Період Великої Вітчизняної війни видався для Полтавського краєзнавчого музею також дуже трагічним.Німецькі війська організували в будівлі музею пожежу, дуже багато експонатів було вивезено з України. Але дуже скоро після завершення війни будівлю завдяки ініціативі полтавських архітекторів, будівельників, інженерів, і художників було відновлено, більшість його оригінальних форм було збережено. Лише в деяких залах змінилася обробка. У 1964 році відбулося відкриття відновленого музею.Полтавський краєзнавчий музей

В історії Полтавського краєзнавчого музею знаменним є також 2005. У цей рік Музей став дипломантом Першого Всеукраїнського фестивалю «Музей третього тисячоліття».

Експозиція Полтавського краєзнавчого музею

У перші роки існування Полтавського краєзнавчого музею основну частину його експозиції складали приватні колекції, які були презентовані Музею місцевими меценатами. Спочатку це була колекція зразків рослин і ґрунту, які були зібрані на просторах Малоросії Василем Васильовичем Докучаєвим.

У 1906 році колекцію Полтавського краєзнавчого музею поповнила своїми дарами Скаржинська Катерина Миколаївна, яка принесла більш ніж двадцять тисяч експонатів і чотири тисячі томів книг.

Полтавський краєзнавчий музейДо Великої Вітчизняної війни колекція Полтавського краєзнавчого музею нараховувала більше ста вісімнадцяти тисяч експонатів, після війни залишилося всього лише тридцять сім тисяч.

Сьогодні ж експозиція Полтавського краєзнавчого музею налічує близько трьохсот тисяч об'єктів, які являють собою унікальну колекцію автентичних старожитностей і предметів, які знайомлять відвідувачів Музею з природою, історією та культурою Полтавської області. В окремих залах Полтавського краєзнавчого музею зберігаються раритетні експонати, які знайомлять нас зі світовою історією. Серед них - артефакти, що належать Стародавньої Індії, Єгипту, Японії та Китаю. Тут також можна побачити козацькі реліквії, зразки старовинної холодної зброї, предмети побуту та домашнє начиння, культові артефакти, цінні нумізматичні зібрання, колекції полтавської народної вишивки. Найвідомішим і популярним експонатом Полтавського краєзнавчого музею є величезний скелет мамонта.

Полтавський краєзнавчий музей у Полтаві є одним з найпопулярніших і найбільш відвідуваних музеїв міста. Щороку кількість бажаючих ознайомитися з його оригінальними експозиціями налічується близько півмільйона людей.

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

тур в полтаву, тури на полтавщину, відпочинок в полтаві, визначні місця в полтаві, екскурсії в полтаві, екскурсія по полтаві, музеї полтави, де відпочити в полтаві, парки і сквери полтави, полтавський краєзнавчий музей, екскурсія в полтавський краєзнавчий музей, цікава інформація про полтавський краєзнавчий музей. 

witch.hand