(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО УКРАЇНІ
"ДУХОВНИЙ ЦЕНТР УКРАЇНИ - ПОЛТАВА"

        Полтава - це одне з найcтаріших міст Україні, вчені підрахували, що її приблизний вік 1100 років. Вона багато чого бачила і багато чого може розповісти. Ім'я цього міста носить битва, яка відбулася 1709 р. і мала колосальний вплив на хід Української історії. На початку 19ст. невелика, але багата культурно, Полтава стає духовним центром України, де відкриваються семінарії, інтститут благородних дівиць та інші заклади. Тут живуть і працюють видатні діячі культури і науки: Гоголь, Котляревський, Старицький, математик Остроградський, Панас Мирний, Скліфософський та інші.

        Зараз багато туристів приїжджають сюди, щоб доторкнутися до історії, яку увіковічили стародавні будівлі міста. Так як Полтава дала життя величезній кількості культурних діячів, то не дивно, що місто буквально вкрите музеями і пам'ятками художникам, поетам і вченим. Ви можете відвідати садибу Котляревського, яка зараз працює як музей; Полтавський літературно-меморіальний музей ім. Панаса Мирного, Полтавський музей авіації і космонавтики ім. Ю.В.Кондратюка. Полтавчани шанують свою історію, щоб у цьому переконатися просто відвідайте музей Полтавської битви. На історичному полі битви з початку 20 ст. діє музей, який розповідає про події баталій, які відбувалися під час Північної війни. Не знехтуйте можливість побачити історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» - єдиний музей в Україні, включений до Міжнародної асоціації військово-історичних музеїв світу під егідою ЮНЕСКО.

        Не тільки Полтава - знахідка для туриста. Полтавська область багата на усілякі визначні місця. Селище Опішня в Полтавській області - осередок українського гончарства. Якщо Ви зацікавлені в цьому древньому мистецтві, то це місце саме для Вас: тут не тільки музеї, присвячені видатним майстрам своєї справи, а й дуже багато дослідницьких центрів цього ремесла. Місто Миргород - один з найстаріших в Україні курортів. Миргородська мінеральна вода протягом більше 80 років має незмінний хімічний склад і постійну температуру незалежно від пори року. Властивості тутешньої води описані в багатьох спеціальних виданнях, що дозволяють віднести її до кращих мінеральних вод світу. Відпочиваючим обладнаний бювет для прийому мінеральної води. У 16 км від Миргорода розташоване село Гоголеве, назване на честь відомого письменника Миколи Васильовича Гоголя. Саме в цьому селищі пройшло його дитинство. Недалеко перебувають Великі Сорочинці, незмінне місце проведення Сорочинського ярмарку - найвідомішого ярмарку в Україні та за її межами.

        І звичайно ж, де, як не в Полтаві, ви скуштуєте справжні «Полтавські галушки» - національну українську страву.

Автор Дар'я Талан

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

цікава стаття про полтаву, цікава інформація про полтаву, місто україни полтава, полтавська область, екскурсії в полтаву, екскурсія по полтавській області, тури в полтавську область, тур по полтаві, тури в полтаву, цікаві статті про полтавську область, гоголево, опішня, сорочинський ярмарок, стаття про музеї полтави, статті про музей поле полтавської битви, цікава полтавщина, цікаві екскурсії по полтавській області, екскурсія в полтаву.

 

witch.hand