(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"ПОКРОВСЬКА ЦЕРКВА В ЛУЦЬКУ"

Ще однією з найстаріших архітектурних пам'яток і найважливіших пам'яток церковного зодчества на Волині є Свято-Покровська церква в Луцьку. Покровська церква - це кафедральний собор Луцької та Волинської єпархії, який підпорядковується Українській Православній церкві Московського патріархату.Покровська церква в Луцьку.

Історія Покровської церкви почалася ще приблизно в XV столітті. Передбачається, що на місці сьогоднішньої Свято-Покровської церкви перший храм побудували онуки Київського князя Володимира Великого, але багато історичних та архівних джерел засновником Покровського храму вважають литовського князя Вітовта (1350-1430 рр..).

Як би там не було, достеменно відомо лише одне, що наприкінці XVI століття у Покровській церкві необхідно було зробити терміновий і капітальний ремонт. Тому на її місці на початку XVII століття з'явилася нова церква. Спочатку її побудували також дерев'яною, але пізніше перебудували ще раз на кам'яну. У 1637 році зовнішній вигляд Покровської церкви істотно змінився - вона стала набагато вище, за рахунок надбудови і нового даху, стіни споруди повністю облицьовані цеглою, а всередині з'явився новий вівтар, набагато ширше попереднього.

Насичена подіями історія міста, постійні війни, зміна урядів, перехід із складу однієї країни в іншу і багато інших подій - все це сильно відбивалося на стані міста, багато споруд руйнувалися, потім заново зводилися, деяким потрібен був просто ремонт, а деякі збереглися тільки в історичних або архівних матеріалах. Незважаючи на все це Свято-Покровській церкві вдалося вціліти. Майже через двісті років, в 1831 році, тут знову пройшов капітальний ремонт, але в 1845 році страшна пожежа сильно зруйнувала будівлю церкви. І її довелося практично повністю відновлювати.Покровська церква в Луцьку.

Той вигляд, в якому ми бачимо сьогодні Свято-Покровську церкву, вона набула після останньої реконструкції в 1873-1876 роках. Тоді й з'явилася дзвіниця, куполи, різниця і пономарка з боків апсиди.

Сьогодні Свято-Покровська церква в Луцьку вважається найстарішою з діючих православних храмів. До початку XIX ст. Покровська церква була простою міською православною церквою для своїх парафіян, в 1803 році вона стала греко-католицьким кафедральним собором, а з 1826 року - православним. Не залишили і цей храм уніати в 30-ті роки XIX століття, коли Волинь входила до складу Польщі, без спроби забрати будівлю Покровської церкви у своє володіння. Але православ'ю вдалося відстояти своє законне право на цей храм. На початку минулого століття ченці Свято-Покровської церкви відкрили тут церковно-приходську церкву.

Остання подія в історії церкви, в результаті якої храм на місяць змушений був призупинити свою діяльність і не проводити богослужіння, відбулася в 1992 році під час чергової спроби прихильників Київського Патріархату захопити храм. Конфлікт незабаром вирішився, а Свято-Покровський собор залишився в складі Московського патріархату.Ікона Волинської Богоматері

До 1962 року Покровська церква володіла дуже цінною древньою іконою - «Волинської Богоматері», яка вважається шедевром древнього українського живопису XIII-XIV ст. Зараз ця ікона знаходиться в Національному художньому музеї України. Після того, як цю прекрасну святиню відвезли з Покровської церкви, її внутрішнє оздоблення залишився прикрашати старовинний церковний іконостас, що був виготовлений ще в 1887 році. Двічі проводився розпис стін і склепінь (в 1932 і 1966 роках).

Покровська церква є важливою складовою частиною Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», до складу якого входить також відома Лютеранська кірха.

історико-культурний заповідник «Старий Луцьк»Рельєф місцевості, на якій розташована церква, такий, що будівля за декілька століть свого існування «пішла в землю». І тепер, щоб зайти до церкви з вулиці, необхідно спуститися по крутій бічній вуличці. Але навіть у цьому «поглибленні», красива будівля Покровської церкви, пофарбована в жовтий колір і оточена зеленню дерев, постійно привертає до себе гостей міста, викликаючи у них величезний інтерес і приємне враження від побаченої у всій красі старовинної церкви.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по волині, тури на волинь, монастирі на волині, храми і монастирі на волині, костьоли на волині, храми і монастирі в україні, храми в луцьку, покровська церква в луцьку, екскурсія в до покровської церкви в луцьку, покровська церква, історичні пам'ятки луцька, визначні місця у луцьку, і цікава інформація про покровську церкву в луцьку, поїздка в україну, поїздка на волинь, що побачити на волині, цікаві тури по волині, тур по луцьку, тур по волині для іноземців, відпочинок в луцьку, де відпочити на волині, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand