(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ПОЧАЇВ
ДЖЕРЕЛО СВЯТОЇ АННИ

Тернопільська область - це край, насичений чудотворними святинями, до якого прагнуть у будь-який час року в будь-яку погоду сотні, а то й тисячі паломників з усього православного християнського світу, щоб притулитися до священних і чудодійних ікон святих, скупатися в цілющих джерелах, привезти священної води, воздати славу Господу.

Однією з найбільших православних святинь в Україні і головною метою християнських паломників в цьому регіоні є Почаївська Лавра. За переказами, Почаївська Лавра була заснована ченцями з Києва в 1527 році, які втікали від татарської навали. Через деякий час місцева поміщиця Анна Гойська виділила значну частину своїх маєтків для розширення території монастиря і подарувала чудотворну Ікону Божої Матері. Кажуть, що під час татарських набігів саме Богородиця врятувала весь монастир, з'явившись в небі і відбивши всі стріли своєї надприродною силою. Крім Ікони Божої Матері, в Почаївській Лаврі знаходиться безліч інших святинь - мощі Святих Амфілохія та Іова, чудотворний образ діви Марії, камінь, на якому, за переказами, залишився слід Богородиці, а зараз з-під нього б'є джерело з цілющою водою.

Але є в цих краях ще одне не менш популярне місце серед туристів і паломників - це Джерело Святої Анни (іноді його називають озером Святої Анни), який знаходиться недалеко від Почаївської лаври, на кордоні Кременецького району Тернопільської області та Дубенського району Рівненської області, в селі Онишківці . Це святе місце має свою багату історію. Більше тисячі років тому на місці на цьому ж місці була невелика церква, якій вдалося надприродним чином уціліти під час татарської навали, уникнути наруги іновірців - церква опустилася під землю. Через деякий час на місці цього храму побудували нову церкву. Але є ще одна історія про це таємниче місце, яка доводить його святість. За переказами, кілька століть тому на узліссі пастухи знайшли ікону Святої Анни. Здивувавшись цьому чуду, вони забрали ікону з собою і принесли до церкви сусіднього села. Але наступного дня ікону там не знайшлось. Після довгих пошуків образ Святої Анни знайшли на тому ж місці, звідки вчора його принесли пастухи. Вирішивши, що іконі не сподобався процес переїзду у велику церкву, її знову перемістили туди, але вже з більш урочистими почестями у супроводі багатьох священиків, молебень. І ось наступного дня ікона Святої Анни незрозумілим чином перемістилася з храму в ліс на своє колишнє місце. Оскільки всі спроби перенести Ікону у велику церкву виявилися марними, адже всі наступні події створювали враження, ніби Свята Анна не бажає залишати місце, яке вона сама для себе обрала. Селяни вирішили більше не турбувати Святу Анну і на місці, де з'явився її священний образ, вони побудували каплицю, де тривалий час він і зберігався. Як доказ того, що місце було вибрано правильно, через деякий час поруч з каплицею з'явилося джерело з цілющою водою.

Селяни одразу ж виявили цілющі властивості цього джерела і всіляко оберігали його. Сюди почали приходити все більше і більше людей, щоб з молитвою зануритися в цілющу воду і очистити своє тіло і душу.

Важким і неприємним періодом в історії існування джерела Святої Анни були часи Радянської влади, пік популяризації атеїзму. У цей час церква була повністю зруйнована, а джерело було засипане землею і закрите бетонними плитами. Але всі спроби радянської влади знищити цілюще джерело, виявилися марними - вода зі струмка постійно пробивалася наверх, а одного разу звернулася в бурхливий цілющий потік. Силами місцевих жителів святі джерела були розчищені, був оновлений фундамент у вигляді трьох коридорів, по яких вільно могла текти вода .

У 1991 році на місці зруйнованої церкви був зведений новий храм Святої Анни небесно-блакитного кольору, названий на честь матері Діви Марії. Довкола джерела були встановлені спеціальні плити і встановлений колодязь для освячення води. На звороті цієї церкви облаштували поглиблення (це і є саме озеро Святої Анни), в яке після молитви занурюються всі бажаючі оновити свою душу і тіло.

Поїздка до Почаївської Лаври, до джерел Святої Анни - це чудова можливість наповнити своє життя світлом, що йде від цих благодатним місць, вклонитися чудодійним святиням, воздати славу Господу, вмитися святою водою, або викупатися в ній, взяти з собою священну воду для близьких і родичів, зцілитися і змінити своє життя. Глибоко віруючі в Бога люди відвідують ці місця з метою наповнити світлом свою душу і серце, зцілитися від важких захворювань.

На сьогоднішній день існує багато прикладів надприродного зцілення людей після купання в озері Святої Анни, цілюща вода якого позбавляє від багатьох серйозних недуг - артрити, безпліддя, дерматити, онкологічні захворювання, захворювання жіночих органів і т.д.

Головною особливістю озера Святої Анни є температура води, яка в будь-який час року, що в літню спеку, що у люті морози, дорівнює +6°С. Цілющі властивості води в джерелах Святої Анни довели також і вчені. Вони розкрили секрет зцілювального джерела, вода якого багата на кремній і іони срібла. Перший елемент дарує людині здоров'я і силу, а другий - вбиває шкідливі бактерії .

Для тих, хто бажає зануритися в священне озеро Святої Анни, існують кілька правил:
1) Занурюватися необхідно у новій натільній білизні (жінки повинні бути в сорочках з довгими рукавами і покритою головою);
2 ) Перед зануренням у воду прочитати молитву « Отче наш» ;
3 ) Звернутися з молитвою до Святої Анни: «Свята Праведна Анна, моли Бога за нас »
4 ) Занурюватися необхідно з головою, три рази.

Кажуть, що немає кращого способу лікування, як тілесного, так і душевного, ніж занурення в цілющу воду озера Святої Анни з молитвою.
«І Господь посилає, віддаючи по вірі людський те, що просить щиро людина! »

Автор Марина Мельниченко

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

Почаївська лавра, джерело святої анни, тури автобусом з києва до почаїва, інформація про почаїв, озеро святої анни, джерело з цілющою водою, святі місця в україні, тури в почаїв, інформація про джерело святої анни, фото джерела святої анни, тури до Почаїва, автобус в Почаїв, як доїхати до Почаїва, святі джерела України

witch.hand