(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ ТУРИ В ОДЕСУ
СТАТТЯ:"ПЛОСКИЙ МІСТ"

Тури в Одесу > Одеса - це любов :: Екскурсії по Одесі :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

Одеса всім відома як столиця гумору і сміху. У чому тільки Одеса не зберігає свої родзинки-гуморинки - життєрадісні, що люблять пожартувати жителі міста, Фестиваль Сміху, унікальні історії, жарти і народні байки, Сад Скульптур в затишному дворику Літературного музею. Так можна ще довго перераховувати. Але не була б то Одеса, якщо б вона не відобразила свій тонкий гумор в архітектурі. Не вірите?

Одна з унікальних архітектурних родзинок Одеси розташувалася в кінці Приморського бульвару, за Воронцовським палацом - це дивовижний і смішний одеський будинок - Плоский будинок. З цією цікавою історичною пам'яткою знайомий не тільки кожен одесит, але й багато туристів з різних куточків світу, які не втратили можливість побачити загадковий будинок за адресою Воронцовський провулок, 4.
«Плоский будинок», «Будинок тіней», «Відьмин дім», «Картковий дім», «Будинок однієї стінки» - все це назви однієї і тієї ж оригінальної історичної пам'ятки Одеси.
На перший погляд, це самий звичайний будинок, що практично не відрізняється від інших старих житлових будівель. Але якщо трошки відійти в сторону і подивитися на нього під певним кутом, то перед Вашими очима цей будинок з'являється в зовсім іншому образі. Створюється враження, що він абсолютно плоский і від нього залишилася тільки фасадна сторона! Саме це і стало причиною, по якій будинку люди привласнили стільки різних назв.
Для тих, кому відома розгадка таємниці Плоского будинку, бачити величезний подив і здивування на обличчі людей, які бачать вперше цю будівлю, - ще одна весела забава. Вони по-доброму тішаться щирому здивуванню гостей міста, які дивуються, видають захоплені вигуки, ходять з боку в бік, щоб зрозуміти, в чому ж полягає секрет цього загадкового будинку. Трохи оговтавшись від легкого шоку і здивування, туристи запитують: «Як взагалі таке може бути? І невже там живуть люди? ». Тут не живуть плоскі люди, які весь час проводять стоячи. Як би не було важко це уявити, але в «Картковому домі» дійсно живуть люди, а кондиціонери, фіранки, квіти і вазони на підвіконнях вперто доводять це. Завдяки старанням мешканців внутрішня частина Плоского будинку - це справжній скарб, що зберігає в собі старовинні інтер'єри, витончену ліпнину на стелях, мармурові сходи, ковані перила.

Розгадка архітектурного обману полягає в тому, що будинок має трикутну форму, а його бічні стіни під гострим кутом прилягають до фасадної стіни. Це і створює оптичну ілюзію.

Ще однією загадкою «Карткового дому» є дата його спорудження і ім'я архітектора. Історики припускають, що будинок був побудований або в кінці 30-х років XIX століття, коли відбувалася основна забудова вулиці, або на початку ХХ століття. Невідомий архітектор подарував Одесі чудову архітектурну пам'ятку, хоча при будівництві будинку ніхто і не збирався когось дивувати і створювати архітектурний шедевр. Існує також декілька версій причин, по яких будинок вийшов плоским. Одна з них говорить про те, що не вистачило землі, інша стверджує, що не вистачило коштів, але в обох випадках архітекторові не можна було відступати від історичної забудови вулиці. Тому і було побудовано таку будівлю - з одного боку досить традиційну, з іншого боку - абсолютно унікальну, дивовижну і містичну.

Плоский будинок - це одна з найдивовижніших архітектурних споруд в світі. Розгадка секрету цієї будівлі лише ще раз доводить усім, що Одеса - веселе і дивовижне місто! І всі, хто приїжджає на відпочинок до Одеси поспішають побачити цей містичний будинок, сфотографувати його і привезти трошки веселого настрою своїм близьким і друзям з Південної Пальміри.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Одесу та Одеську область > Тури в Одесу :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

 

тури в Одесу, тури по Україні, стаття про Одесу, визначні пам'ятки одеси, почуму варто відвідати Одесу, екскурсія до Одеси, тур до Одеси з києва, опис одеси, опис плоского будинку, архітектурні родзинки Одеси, цікава інформація про Одесу, відомі місця в одесі

witch.hand