(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ПЛОЩА ГЕРОЇВ, ПАМ'ЯТНИК ТИСЯЧОЛІТТЯ В БУДАПЕШТІ

Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття Головна площа Будапешта- Площа Героїв затишно розташувалася поруч із Міським Парком в самому кінці проспекту Андраші, який разом з Площею Героїв у 2002 році був включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Площу Героїв прикрашають дві важливих міських споруди - Замок Вайдахуняд і Музей образотворчих мистецтв.

У самому центрі Площі Героїв розташований Меморіальний камінь - Могила Невідомого солдата, як пам'ять про загиблих солдатів під час Другої Світової війни. Відразу ж за цим пам'ятником встановлена ??колонада, що побудована в 1896-1929 рр.. в корінфському стилі. З обох боків цієї колонади встановлені скульптури, що символізують Війну і Мир, зовнішній карниз фризів колонади прикрашають зображення, які символізують Працю, Добробут, Доблесть і Знання. У проміжках між колонами стоять скульптури угорських правителів, політиків і воєначальників. У першу чергу привертають увагу скульптури королів, представників династії Арпадів - Іштвана Святого, Кальмана І Книжника, Ласло, Бели IV і Андраша II. Наступними встановлені скульптури угорських правителів з ??династії Ажуйських, представники якої управляли країною в пізніший час, - Людовика I Великого, Карла Роберта, Матьяша Корвіна і Яноша Хуньяді. У просвітах колонади розташовані скульптури трансільванських князів - Габора Бетлена, Іштвана Бочкаї, Ференца II Ракоці, Імре Текелі. Але однією з найбільш виділяючихся серед всіх цих скульптур є постать Лайоша Кошута - національного героя, що увійшов в історію Угорщини як борець за свободу свого народу.

Поруч з Площею Героїв розташовується проспект Дожа Дердо, разом вони здатні вмістити більше 100 000 гостей і жителів Будапешта під час святкових заходів та народних гулянь. Перші згадки про це місто з'явилися ще в часи Середньовіччя, коли війська хана Батия здобули перемогу на території Угорщини.Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття

Площа Героїв почала забудовуватися лише на початку XIX століття. Спочатку по периметру площі почали з'являтися приватні вілли, а вже до кінця XIX і на початку ХХ століття стрімкими темпами почала забудовуватися і вся прилегла до даної площі територія.

У 1896 році Угорщина відзначала тисячоліття існування своєї держави. На честь цього свята посеред Площі Героїв був встановлений Пам'ятник Тисячоліття. Він символізує тисячолітню історію Угорщини, яка була заснована Іштваном Святим, першим угорським королем, що допоміг знайти батьківщину для угорського народу. Над проектом пам'ятника працювали два архітектора - Дьордь Залу і Альберт Шікеданц. Через деякий час біля Пам'ятника Тисячоліття Угорщини був встановлений Меморіальний камінь - Могила невідомого солдата.

Колона висотою в 36 метрів, побудована на честь переходу мадярського племені (родоначальників угорського народу) через Карпатські гори, є центральним дзвоном Пам'ятника Тисячоліття. У 1901 році на цю колону була встановлена ??скульптура архангела Гавриїла, який займає особливе місце в культурі Угорщини. За переказами, архангел Гавриїл з'явився у сні першому королю Угорщини Іштвану і звелів йому прийняти християнську віру, а потім і охрестити весь свій народ. Висота фігури апостола становить 5 метрів, в правій руці він тримає святу корону, яка належала королю Іштвану, а в лівій руці - подвійний хрест архангела. У 1900 році в Парижі проходила Всесвітня виставка скульптур, в якій фігура апостола Гавриїла, встановлена ??на земну кулю, стала «призером» у премії «Гран-прі».

Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття

Після вступу Республіки Угорщина до складу Європейського Союзу на головній площі Будапешта був встановленийунікальний пісочний годинник, який перевертають тільки один раз на рік - під бій курантів у Новорічну ніч. На протязі року з верхньої частини цього годинника на нижню повільно пересипається пісок, обсяг якого становить 4,5 куб.м.

Крім цих пам'яток, Площу Героїв прикрашають також ще дві чудових споруди, виконаних у стилі неокласицизму. Вони ще більше підкреслюють урочистість цієї Площі. В одному з цих будинків знаходиться Музей образотворчих мистецтв (часто іменований Музеєм витончених мистецтв). Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття Музей був створений в 1896 році на основі особистої колекції творів мистецтв, яку зібрали князі Естерхазі. На сьогоднішній день в Музеї представлені величезні колекції культур різних епох і народів - античного Риму і Греції, стародавнього Єгипту, скульптури європейських майстрів епохи Середньовіччя. Особливу цінність для Музею образотворчих мистецтв складають картини відомих художників XIII-XVIII століть - Рафаеля, Леонардо да Вінчі, Рубенса, Гойї, Веласкеса, Дюрера та інших, а також Роденівські скульптури.

Навпроти Музею образотворчих мистецтв розташовується друга будівля, виконана в такому ж архітектурному стилі, - це Виставковий зал «Мючарнок». Перед входом в цю будівлю встановлено шість колон, прикрашених портиком і фронтоном з яскравим мозаїчним розписом. В якості художньої галереї в 1895 році був побудований даний виставковий зал. Тут немає постійних колекцій.

За художньою галереєю є відкритий простір Площі Героїв, який місцеві жителі називають «чоботи». Колись на цьому місці було встановлено пам'ятник диктатору радянського союзу Йосипу Сталіну, а в 1956 році, після розвінчання культу цієї особистості, пам'ятник був підірваний, але від нього залишилися тільки чоботи на постаменті.

Площа Героїв входить практично в усі екскурсійні маршрути по Будапешту. Адже це місце, з яким нерозривно пов'язано багато історичних подій Угорщини. За весь час свого існування Площа Героїв неодноразово була свідком і центром важливих подій не лише міста, а й усієї країни.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

будапешт, тури в будапешт, екскурсії в будапешті, цікаві місця будапешта, музеї в будапешті, площа героїв, цікава інформація про площу героїв, головна площа будапешта - площа героїв, монумент тисячоліття, памятник тисячоліття Угорщини, памятник тисячоліття на площі героїв, цікава інформація про памятник тисячоліття. 

witch.hand