(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ПІРАМІДА-УСИПАЛЬНИЦЯ В КОМЕНДАНТІВЦІ

Як тільки звучить слово «піраміда» всі ми відразу ж згадуємо єгипетські піраміди в Гізі, представляємо спекотне палюче сонце в пустелі, сліпучі жовті і безкраї піщані простори, одиночні пальми, нав'ючені верблюди і їх поводирі та кам'яні чотирьохгранні камні гігантських розмірів, які підносяться над піщаною рівниною, і яких іноді прикрашають загадкові сфінкси. Але, на жаль, не всі люди знають, що піраміди є не тільки в Єгипті, але й в інших країнах. Наприклад, в Європі є три піраміди, при цьому дві з них розташовані в Україні в одній області - у Полтавській, в Кобеляцькому та Пирятинському районах, а третя - в Римі.Піраміда-усипальниця в Комендантівці

Перш, ніж почати розмову про піраміду-усипальницю в селі Комендантівка Полтавської області, хочеться трошки розповісти про самі піраміди і мету їх створення. Все вірно, найвідомішими пірамідами в світі є давньоєгипетські піраміди, які були побудовані ще за часів правління фараонів IV династії. На великому плато в Гізі були побудовані три піраміди. Найбільша серед них була піраміда Хеопса (Хуфу). Це, безсумнівно, перше чудо світу, як стародавнього, так і нашого часу. Висота піраміди Хеопса від підніжжя до вершини становить 137,3 метра. Сторони її основи становлять 230,4 м. Поруч з пірамідою Хеопса стоїть трохи менша (висота її всього лише на 3 метри менше) піраміда Хефрена (Хафра). Трохи далі від перших двох, в південно-західній частині плато розташувалася третя піраміда, яку називають «Божественний Менкуара». Незважаючи на те, що ця піраміда майже в два рази менша від перших двох (висота її складає 62 метра, сторона основи - ??108,4 метра), вона вважається найкрасивішою. Від основи і майже до третини по висоті піраміда Менкуара обрамлена плитами з асуанського червоного граніту, наступна частина піраміди зроблена з Турського вапняку, а її вершина - знову з червоного граніту.

Для чого люди в древні часи будували піраміди-усипальниці і подібні їм споруди? Відповідь на це питання криється в глибинах релігії єгиптян того часу. Вони твердо вірили в існування загробного життя, в те, що смерть людини - це всього лише перехід в інший світ, в якому можна жити довго і щасливо. На думку древніх єгиптян, людська сутність складається з двох частин - духовної і матеріальної. Матеріальною основою сутності людини вони називали його тіло, а духовна (нематеріальна) основа складалася з трьох понять: «Ах», «Ба» і «Ка», найважливішим з яких було поняття «Ка». Витлумачувалося «Ка» наступним чином «Дух-охоронець людини, його друге Я». Протягом всього життя людини її супроводжує «Ка», яке також продовжує своє існування навіть після смерті. Тому для єгиптян головною умовою загробного життя було збереження тіла покійного. Для того щоб життя людини продовжилася і після смерті, необхідно було зберегти його тіло. Втрата матеріальної сутності людини, на думку древніх єгиптян, могла привести до того, що його «Ах», «Ба» і «Ка» не мали б матеріальної основи для свого існування, що людина померла б назавжди, як у своїй матеріальній, так і в нематеріальної сутності. Звідси у єгиптян і з'явилося величезне бажання після смерті зберегти своє тіло, щоб життя їх стала вічною.

Такі стараннядокладалися, але все одно спрацьовувала гірка іронія долі: скромні поховання бідних єгиптян збереглися прекрасно і до наших днів, в той час як багаторічну працю тисяч рабів, циклопічні гори каменю, найсуворіша охорона, хитромудрі пастки не змогли зберегти дорогоцінні мумії царів, жерців, сановників.Піраміда-усипальниця в Комендантівці

Але повернемося до українських пірамідам, зокрема до піраміди-усипальниці в Комендантово Полтавської області. Дістатися в це село не так вже й легко. Якщо їхати зі столиці, то спочатку необхідно дістатися до Полтави, далі автобусом доїхати до Кобиляки, а далі на транзитному автотранспорті доїхати в село Комендантівка. Але, незважаючи на настільки нелегкий шлях, піраміду-усипальницю все частіше і частіше стали відвідувати туристи.

Піраміда-усипальниця в селі Комендантівка була побудована офіцером російського флоту Олександром Дмитровичем Білевичем, якому по обов’язку своєї служби довелося побувати в далекому Єгипті. Тут Олександр Білевич побачив древні піраміди, надихнувся культурою єгипетського краю, історією та багатьма звичаями єгиптян. Стародавні усипальні центуріонів справили на нього таке враження, що він вирішив побудувати подібну піраміду і для продовження свого загробного життя. Як тільки Білевич повернувся з відрядження до Єгипту в 1864 році, він відразу ж взявся за будівництво власної піраміди-усипальниці в рідному маєтку, що знаходилося в селі Комендантівка Полтавської губернії.

Будівництво піраміди-усипальниці в селі Комендантівка тривало впродовж 13 років. В якості будівельного матеріалу були використані гранітні блоки, які привозили з місцевого кар'єру. Ці блоки тросами по дерев'яних жолобах затягували нагору. Белевич задумав побудувати піраміду для досить таки похмурих цілей, разом з тим і спосіб будівництва був трохи моторошний. У розчин, який зміцнював камені, замість води додавали кров щойно забитої рогатої худоби, яку змішували з білком курячих яєць. Вважається, що побудовані за допомогою такого розчину будівлі служитимуть вічно.

Таким чином, через 13 років будівництва в Полтавській області з'явилася вельми незвичайна споруда, яка складалася з трьох похоронних камер, їх з'єднували підземні ходи. На першому поверсі був зал з видовженими вікнами і склепінчастими стелями. Також тут було встановлено вівтар та іконостас. На другому поверсі була дзвіниця, а вершину піраміди вінчав хрест православний. Піраміда була також освячена, після цього її стали називати Софіївською похоронною церквою.Піраміда-усипальниця в Комендантівці

Назва церкви була присвоєна на честь дружини Олександра Белевича - Софії, яка була перша похована в похоронному залі піраміди-усипальниці. Молода жінка раптово захворіла важкою хворобою і померла. Після її смерті Олександр Белевич вирушив здійснювати свої військові подвиги на російсько-турецьку війну, а коли повернувся в Комендантівку, зайнявся громадськими роботами. У 1916 році Олександр Белевич пішов з життя і був також похований у своїй піраміді-усипальниці.

Далі Піраміда пережила трагічний період свого існування. У 1922 році комуністами була повністю зруйнована церква, тіла сім'ї Белевич були викинуті. Дзвін з другого поверху також вирішили зняти, але на захист дзвону вийшло все село. В той момент влада відступила, але вже вночі по селу проїхався «воронок», і на ранок вже ніхто не зважився обороняти дзвін.

Через деякий час в Комендантівці знайшлася людина, яка вкрала хрест з вершини 15-метрової піраміди. Незабаром він пропав без вісті. Священик каже, що людина, яка наважилася вчинити подібне злодіяння, втрачає свій розум.

Існує також ще одна легенда, яка говорить про те, що людей, які пограбували піраміду-усипальницю у Комендантівці в 1880 році, спіткала така ж трагічна доля, як і з історією гробниці Тутанхамона. Ці люди не дожили до 40 років.

Піраміду кілька разів грабували, її використовували в радянський час як склад - весь склеп засипали дустом.

Кілька років тому місцевими ентузіастами була відреставрована піраміда-усипальниця Белевич, були вичищені залишки хімікатів, з’явилася прибудова для молитв, знову відкрита церква. За словами жителів Комендантівки, священик в піраміді-усипальниці з Божою допомогою зцілює людей від різних хвороб.

З пірамідою-усипальницею в Комендантівці пов'язана ще одна цікава легенда. Якщо простояти в комендантівській піраміді-усипальниці хвилин 10-15, то можна таким чином наповнитися позитивною енергією і оздоровити свій організм. Правда це чи ні, але як уловка для туристів працює добре! Тому кожен раз всі пробують, а раптом ....

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

тури в полтаву, тури на полтавщину, визначні місця полтави, визначні місця полтавськой області, що побачити на полтавщині, екскурсії по полтавській області, село комендантівка, піраміда-усипальниця в селі комендантівка, цікава стаття про піраміду-усипальницю в селі комендантівка, піраміди на полтавщині.

witch.hand