(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ПІДЗЕМНЕ ЦАРСТВО БУДАПЕШТА

Печери БудапештаСтолиця Угорщини Будапешт пропонує своїм гостям відвідати її підземні царства - печери. Тільки на території столиці розташовано 4 печери. Самою величезною з цього числа вважається печера, пагорба Семлехедь, а печера з найдовшими коридорами - Палведі. Вони розташувалися на гірському масиві Буди.

Печера Палведі

Довжина печери Палведі має загальну довжину майже 19 кілометрів. Температура в печері майже стабільна і тримається на позначці +12 градусів. Всередині печера обладнана для максимального комфорту її огляду. Тут навіть є можливість проїхати на інвалідному візку людям з обмеженими можливостями. Хоча притаманні досить складні проходи.

Найскладніший відрізок екскурсійного шляху по печері Палведі, це вузенькі сходи, вони складаються з 120 сходинок. Печера освітлена дуже добре. Стіни печери мають фактурну форму з вкрапленнями різних порід мінералів. Сталагміти та сталактити, чудернацькі опуклості стін, які відшліфувала вода до блиску, все це представиться погляду цікавого відвідувача печери Палведі.Печери Будапешта

У печері є штучно створений казковий зал, тут сталактити і сталагміти утворюють казкових персонажів. У сусідньому залі - вода, що капає зі стелі печери, створила чудові вапнякові кільця. Ці кільця з плином часу перетворилися на сталактити, а потім колони або стовпи.

Печера Палведі була відкрита в 1904 році при дуже цікавих обставинах. Вівця зі стада, яке випасали поблизу, забрела на територію теперішньої печери і провалилася у підземелля. Для екскурсій печеру Палведі відкрили лише в 1919 році.

Ще 15-20 мільйонів років тому, почали формуватися Будайські пагорби. Це період розлому земної кори. Високий рівень термальних вод призвів до появи печерних систем коридорів, залів, проходів. Під дією гарячої термальної води стіни придбали кристалічні прикраси. Потоки гарячих вод змішувалися з поверхневими водами, внаслідок чого утворювалися підземні просторі зали. Найглибшою точкою маршруту є глибина 30 метрів від рівня моря, але максимальна глибина печери має 56 метрів.Печери Будапешта

Зеленою зоною столиці виступає Будайськая сторона. Заповідний регіон Будайського гірського масиву, складається з гір Сеченіхедь, Яношхедь, Хармашхатар-хедь, Реметехедь і Харшхедь. У надрах цього гірського масиву розташувалися кілька печер, їх коридори переплітаються між собою. Однією з печер, які тут розміщені, є печера Палведі - найбільша за своєю протяжністю у всій Угорщині.

Печера Мольнара–Яноша

Печера Мольнара-Яноша розмістилася прямо під столичними фундаментами центру міста. Вона представлена величезними залами, які наповнюють кристально-чисті води і вузенькими проходами.

Дослідження термальної води, температура якої досягає 25 градусів, почали проводити з початку сімдесятих років минулого століття. Аналіз води показав, що її склад містить велику кількість сірки і безліч мінеральних речовин. На сьогоднішній день досліджено три кілометри підземних коридорів з їх великою мережею, що сягає глибини в 75 метрів. Занурення в печеру допускається тільки за спеціальним дозволом, а також для цього потрібно пройти спеціальну підготовку і мати спеціальне спорядження.Печери Будапешта

Печера гори Геллерта або як її ще називають печера Святого Івана, розташована в горі Геллерта. Своє друге ім'я печера здобула на честь відлюдника, який використовував цілющі властивості води для лікування. Басейн з термальною водою, який розміщений в печері, живив своїми водами басейни, їх зараз називають ваннами Геллерта.

У XIX поруч з печерою оселилася родина бідняків. Вхід в печеру вони використовували як двір, попередньо забивши його. Існують полотна художника Михаля Маир, який увічнив це, а в 1877 році, фотограф на ім'я Гіоргій Клезіо, зробив знімки, які зображують їх побут.Печери Будапешта

Сучасний вигляд вхід до печери придбав в 1920 році, над ним постаралися ченці Пауліни. У 1926 році його освятили і використовували під монастир та каплицю до 1951 року. За цей відрізок часу, печера зіграла роль польового госпіталю в часи Другої Світової Війни для солдатів фашистської Німеччини. З приходом 1945 столиця Угорщини Будапешт, була захоплена Радянською армією і печера перейшла під їх владу. Начальника монастиря засудили до страти, решта ченці засуджені до тюремного терміну під мотивацією заходів протидії влади католицької церкви.

У 1989 році каплицю знову відкрили, стіни, які опечатували печеру - зруйновані і до 1992 року Ордер Пауліна назад повернувся в печеру. На сьогоднішній час, не дивлячись на туристичні екскурсії, монахи продовжують виконання своїх релігійних функцій.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

Печери Будапешта; Екскурсії по печерах столиці Угорщини; Печера гори Геллерт; Заповідний регіон Будайського гірського масиву; Особливості печери Палведі; Лікувальні особливості термальної води Печера Мольнара-Яноша, печери в Будапешті, тури в будапешт, екскурсії по печерах Будапешта.

witch.hand