(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "ПЕЙЗАЖНА АЛЕЯ"

Пейзажна алея – одне з найцікавіших місць Києва, яке поповнило їх список зовсім недавно. Та як би там не було, сьогодні вона – повноцінна міська атракція, улюблене місце відпочинку киян і захоплюючий прогулянковий маршрут для туристів.

Пейзажну алею заклали з метою подарувати туристам можливість оглянути Поділ і Дніпро з висот історичної частини міста. Її проектували як шматочок комплексу, з якого мав складатися Архітектурно-історичний заповідник під назвою «Стародавній Київ». Заповідник мав охоплювати територію стародавніх та історично важливих частин Києва. Також проект передбачав організацію Археологічного музею, зведення Музею народних ремесел і давнього містобудування, реконструкцію Андріївського узвозу та впорядкування частини Київських гір.

Пейзажна алея розташована на Старокиївській горі, що колись служила центром давнього Києва. X-XIII століття позначилось на цій території появою ліній київських оборонних споруд, а 1980 рік відзначився тим, що місце давніх валів перетворилося на нову Пейзажну алею. Щоб потрапити туди, треба покинути галасливу Велику Житомирську і пірнути в кам'яну арку (можна, звісно, трохи розширити прогулянкову програму і пройтися вздовж Андріївського узвозу), після чого ви опинитесь у зовсім іншому світі – світі дитинства, казки і бурхливої фантазії.

З Пейзажної алеї очам відкривається дивовижний краєвид: стародавній Поділ, легендарні Київські гори (Замкова, Уздихальниця та ін..). Але це не єдина її перевага. Тут поселилося чимало дивовижних звірів і казкових персонажів, здатних привести в захват дітей і навіть дорослих лише своїм виглядом. На вас чекають дивовижні лавки у вигляді ворони, кота і кролика, чиї «тільця» вкриті різнобарвними мозаїчними візерунками, янголятка на величезних строкатих подушках, фонтан «закоханих зебр» і «веселого слона», а також галерея дитячих портретів, викладених з мозаїки. Уздовж стіни розтягнувся на всю довжину дивовижний тридцятиметровий кіт-сороконіжка. Щоправда, лапок у нього не сорок, а тільки двадцять дев'ять. Хоча… Хто його знає… Кожен може помилитися в підрахунках. Тому якщо ви раптом вирішите завітати в гості до дивовижного кота, обов'язково перевірте правдивість цього факту! Ну і, звісно ж, не забудьте залізти в його велетенську пащу і зробити там кілька кумедних фотографій.

2013 рік відзначився тим, що на території Пейзажної алеї створили дитячий майданчик зі скульптурною композицією, яка, як стверджують автори та інвестори, символізує світ «процвітаючої держави» та «тіньової економіки». «Світи» сполучає фонтан, що має форму знака гривні.

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

пейзажна алея у києві, андріївський узвіз, дитячий майданчик на пейзажній алеї, старокиївська гора, дитячий майданчик на пейзажній алеї, парк на андріївському, цікаві місця в києві, оглядові автобусні екскурсії по Києву, екскурсії по нічному Києву, де погуляти в києві, цікаві місця києва, пам'ятники міста київ.

witch.hand